آموزش روش های رفع مشکل کامنت گذاشتن در یوتیوب

tutorial-methods-for-solving-problems-leaving-comments-on-youtube-org-pic

همانطور که می دانید، یوتیوب یک پلتفرم محبوب و جهانی است که به وسیله آن می توانید ویدیو های خود را به اشتراک بگذارید و در مورد آن ها تبادل نظر کنید. پس از تماشای یک ویدیوشما می توانید ویدیو را لایک کرده و در کادری که زیر آن وجود دارد، نظرات و پیشنهادات خود را به صاحب ویدیو منتقل کنید. برای انجام این کار باید روی گزینه Comment که در پایین ویدیو قرار دارد کلیک کنید. اما گاهی انجام این کار در یوتیوب دچار مشکل شده و شما نمی توانید کامنتی بگذارید. ما در این مطلب سعی داریم به شما روش های رفع مشکل کامنت گذاشتن در یوتیوب را به طور کامل آموزش دهیم، با همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : آموزش روش آپلود فایل صوتی در یوتیوب

روش های رفع مشکل کامنت گذاشتن در یوتیوب با حذف افزونه ها

از جمله مشکلاتی که ممکن است خیلی از کاربران در یوتیوب داشته باشند، وجود مشکل در حین کامنت گذاشتن است که ممکن است برای شما هم پیش بیاید. در ادامه با آموزش روش های رفع مشکل کامنت گذاشتن در یوتیوب با ما همراه باشید.

  • اگر شما قبل از مشاهده ویدیو این مشکل را دارید، باید بدانید که ممکن است تنظیمات یوتیوب این کار را برای مسدود کردن کامنت های ارسالی از طرف ربات ها انجام می دهد. برای حل این مشکل بهتر است ابتدا چند دقیقه از ویدیویی را که قرار است کامنت کنید، مشاهده کنید و سپس اقدام به گذاشتن کامنت کنید.
  • هر مرورگری قابلیت های بسیاری دارد که برای راحتی کار کاربران افزوده شده اند. با این وجود ممکن است گاهی اوقات به دلیل وجود افزونه های یک مرورگر مشکل عدم ارسال کامنت در یوتیوب پیش بیاید. برای رفع این مشکل با غیر فعال کردن تمام افزونه های مرورگر خود می توانید مجددا کامنت بگذارید.

برای غیر فعال کردن افزونه های گوگل کروم پس از باز کردن این برنامه مسیر زیر را طی کنید:

  • Customize and control Google Chrome
  • More tools
  • Extensions

در این صفحه شما می توانید لیست افرونه های گوگل کروم خود را مشاهده کرده و با غیر فعال کردن آن ها دوباره کامنت بگذارید.

در صورتی که از مرورگر فایر فاکس استفاده می کنید، برای غیر فعال کردن افزونه ها ابتدا در گوشه راست بالای مرورگر روی سه خط کلیک کنید تا منوی فایر فاکس باز شود سپس گزینه Add-ons را از منو انتخاب کرده و در صفحه باز شده در قسمت سمت چپ روی گزینه Extensions کلیک کنید تا تمام افزونه ها را مشاهده و غیر فعال کنید.

همچنین برای غیر فعال کردن این افزونه ها در Edge پس از باز کردن برنامه باید روی گزینه Settings کلیک کرده و گزینه Extensions را انتخاب نمایید.

رفع مشکل کامنت گذاشتن در یوتیوب با کار روی مرورگر

اگر به صورت ناشناس به مرورگر وارد شوید، افزونه ها به صورت خودکار غیر فعال می شوند و ممکن است باعث شود تا مشکل کامنت گذاشتن در یوتیوب حل شود. برای حضور در مرورگر کروم و edge به صورت ناشناس کافی است کلیدهای میانبر Ctrl+ Shift+ N را با هم فشار دهید. اما اگر از فایر فاکس استفاده می کنید، برای این منظور کلیدهای Ctrl+ Shift+ P را روی کیبورد فشار دهید.

گاهی اوقات اطلاعات قدیمی و یا خراب در مروگر باعث به وجود آمدن این مشکل می شوند. با پاک کردن حافظه مرورگر می توانید این مشکل را حل کنید. برای این منظور در گوگل کروم کلید های میانبر Ctrl+ Shift+ Delete را با هم فشار دهید و به تب Basic بروید. پس از تیک زدن تمام گزینه ها روی Clear data کلیک کنید.

اگر از فایر فاکس استفاده می کنید، پس از باز کردن منوی مرورگر روی Options کلیک کرده و در سمت چپ گزینه Privacy & Security را انتخاب کنید. سپس با کلیک بر روی گزینه Clear data تیک تمام گزینه ها را بزنید و روی Clear کلیک کنید.

اما اگر از Edge استفاده می کنید برای این منظور با زدن کلید میانبر Alt+ F و انتخاب گزینه Settings کادری باز می شود که در سمت چپ آن روی گزینه Privacy کلیک کنید. با انتخاب Choose what to clear و تیک زدن تمام گزینه ها در آخر روی Clear Now برای پاک کردن کلیک کنید.

اگر با انجام این کار همچنان در رفع مشکل کامنت گذاشتن در یوتیوب مشکل داشتید می توانید از اکانت خود خارج شده و یک بار دیگر به اکانت خود وارد شوید زیرا باعث می شود برخی مشکلات جزیی از بین بروند. برای این کار روی پروفایل خود که در سمت راست و بالای صفحه یوتیوب قرار دارد کلیک کرده و گزینه Sign out  را انتخاب کنید. برای ورود مجدد نیز با کلیک روی گزینه Sign In و وارد کردن پسورد حساب وارد صفحه خود می شوید.

رفع مشکل کامنت گذاشتن در یوتیوب با تغییر دادن آی پی

ممکن است به دلیل نرم افزار تغییر دهنده آی پی شما در کامنت گذاشتن دچار مشکل شده باشید و با تغییر آن مشکل برطرف شود. برای تغییر دادن نام اکانت یوتیوب خود پس از راست کلیک کردن روی پروفایل خود گزینه Settings را انتخاب نمایید و سپس روی گزینه View or change your Google Account settings کلیک کنید. در صفحه باز شده در منوی سمت چپ گزینه Personal info را انتخاب کرده و در قسمت نام یک نام جدید به اکانت خود بدهید.

همچنین می توانید مرورگر خود را عوض کنید شاید مشکل از مرورگر باشد.

اگر می خواهید رفع مشکل کامنت گذاشتن در یوتیوب روی گوشی همراه را بدانید بهتر است بگوییم که وجود فایل های قدیمی و خراب ممکن است علت این امر باشد. یک بار حافظه پنهان آن را پاک کنید تا مشکل حل شود. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید.

Settings/ Apps/ Storage

سپس گزینه Clear Cache و Clear Data را انتخاب کنید.

به این ترتیب برنامه مجدد شروع به کار می کند و شما برای وارد شدن باید مجدد وارد اکانت خود شوید.

و در آخرین مرحله برای رفع این مشکل باید گفت که یوتیوب دارای حالت شب است که با فعال یا غیر فعال شدن آن ممکن است این مشکل حل شود. برای فعال یا غیر فعال کردن این گزینه پس از ورود به تنظیمات پروفایل خود روی گزینه General کلیک کنید.

در آخر اگر Dark Theme فعال بود آن غیر فعال کنید و درغیر این صورت بر عکس عمل کنید. سپس مجدد برنامه را بسته و باز کنید تا مشکل حل شود.