آموزش روش آپلود فایل صوتی در یوتیوب

learn-how-to-upload-audio-files-on-youtube-pic-6

یوتیوب در حال حاضر یکی از سرویس های محبوب اشتراک ویدئو به شمار می رود که شاید بتوان گفت کمتر کسی است آن را نشناسد و تجربه استفاده از آن را نداشته باشد. از طریق این پلتفرم علاوه بر اینکه می توانید هر نوع ویدئویی را به صورت آنلاین مشاهده کنید ، امکان آپلود فایل های ویدئویی و جذب کاربران نیز برای شما وجود دارد. این سرویس کاربردی در حال حاضر میلیون ها کاربر در سراسر جهان دارد که از آن برای دسترسی به ویدئو ها استفاده می کنند. با این حال شاید تصور کنید این سرویس فقط برای آپلود فایل ویدئویی کاربرد دارد در حالی که می توانید فایل صوتی موسیقی ، پادکست و… را نیز در آن بارگذاری کنید. در این مطلب با آموزش روش آپلود فایل صوتی در یوتیوب همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش روش ویرایش ویدیو یوتیوب بدون استفاده از نرم افزار

در برخی موارد کاربران یوتیوب ترجیح می دهند به جای فایل ویدئویی فایل صوتی بارگذاری کنند ؛ از این رو یادگیری روش آپلود فایل صوتی در یوتیوب می تواند مفید باشد.

بهترین روش آپلود فایل صوتی در یوتیوب

روش های متعددی برای آپلود فایل صوتی در یوتیوب وجود دارد. اولین کاری که باید به این منظور انجام دهید تبدیل فایل صوتی به فایل ویدیویی با فرمتی مانند MP4 می باشد. ابزار های گوناگونی به این منظور طراحی و تولید شده اند که در ادامه بهترین سرویس‌ های تبدیل صوت به ویدیو را معرفی خواهیم کرد و نحوه آپلود آن در یوتیوب را آموزش می دهیم.

برنامه shotcut: اگر می خواهید از سیستم عامل ویندوز برای بارگذاری فایل صوتی خود در یوتیوب استفاده کنید ، در مرحله اول این برنامه را دانلود و نصب نمایید.

سپس وارد محیط برنامه شوید و در نوار ابزار بالای صفحه روی گزینه Timeline راست کلیک کنید. اگر این بخش را مشاهده نکردید ابتدا را View انتخاب کنید و سپس روی Timeline راست کلیک نمایید.

با انجام این کار منویی به شما نمایش داده می شود که باید روی گزینه Audio loudness بزنید.

آپلود فایل صوتی در یوتیوب از طریق برنامه یا وب سایت

سپس Open File را انتخاب کنید و بعد از پیدا کردن فایل مورد نظر و انتخاب آن روی Open بزنید.

آپلود فایل صوتی در یوتیوب از طریق سایت Veed

در مرحله بعد برای صوت مورد نظر تصویری را انتخاب کنید و آن را در قسمت بالایی ترک صوتی در بخش Timeline بکشید. سپس موس را روی گوشه راست تصویر قرار دهید تا یک فلش دو سر نمایش داده شود. در ادامه این فلش را تا انتهای فایل صوتی حرکت دهید.

آموزش کامل روش آپلود فایل صوتی در یوتیوب

سپس روی گزینه Export بزنید و بخش Format را روی Mp4 تنظیم نمایید.

بهترین روش آپلود فایل صوتی در یوتیوب

روی دکمه Export File بزنید و بعد از تعیین محل ذخیره سازی و نام فایل ، روی Save کلیک کنید.

در آخر نیز وارد یوتیوب شوید ، روی آیکون Upload بزنید و در بخش Public میزان خصوصی بودن آن را مشخص کنید.

درمرحله بعد نیز روی Select files to upload کلیک نمایید و فایل را انتخاب کنید.

در نهایت مشخصات فایل را وارد نموده و روی Done بزنید.

کاربردی ترین روش آپلود فایل صوتی در یوتیوب

بیشتر بدانید: معرفی بهترین برنامه ها برای مدیریت کانال یوتیوب

آپلود فایل صوتی در یوتیوب از طریق برنامه یا وب سایت

برنامه iMovie: برای آپلود فایل صوتی در یوتیوب در مک نیز ابتدا برنامه iMovie را باز نموده و روی Create New کلیک کنید.

سپس روی Movie بزنید و Import Media را انتخاب نمایید. در مرحله بعد به محلی که فایل صوتی در آن ذخیره شده بروید و فایل را انتخاب نمایید.

سپس روی Import Selected بزنید و از بالای صفحه روی Import Media کلیک کنید.

بعد از انتخاب محل ذخیره سازی ، فایل تصویری را انتخاب نموده و روی Import Media بزنید.

نشانگر موس را روی گوشه تصویر قرار دهید و فلش نمایان شده را تا انتهای فایل صوتی بکشید که تصویر تا آخر ویدیو تکرار شود. در آخر نیز روی Share بزنید و بعد از کلیک روی File ، جزئیات ویدیو مانند کیفیت ، رزولوشن و… مشخص کنید. سپس روی Next بزنید و بعد از وارد کردن نام فایل روی Save کلیک کنید.

برای آپلود فایل نیز وارد یوتیوب شوید و بعد از انتخاب آیکون Upload روی Public بزنید و یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.

از بخش Select files to upload فایل را انتخاب کنید و بعد از وارد کردن اطلاعات ویدیو روی Open بزنید. پس از وارد کردن اطلاعات ویدئو نیز روی Done کلیک کنید.

سایت Audioship: برای استفاده از این سرویس نیز وارد سایت Audioship شوید و از طریق بخش Sign in در آن ثبت نام کنید. البته می توانید از طریق بخش Sign in with YouTube نیز با اکانت یوتوب خود وارد شوید. سپس فایل صوتی خود را وارد کنید و بعد از ویرایش و تعیین تصویر ، در کوتاه ترین زمان ممکن آن را به ویدئو تبدیل نمایید و در کانال یوتیوب خود آپلود کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش روش تغییر نام کانال یوتیوب در گوشی و کامپیوتر

آپلود فایل صوتی در یوتیوب از طریق سایت Veed

برای آپلود فایل صوتی در یوتیوب به کمک این سرویس نیز وارد سایت Veed شوید و اکانتی بسازید. سپس روی New project بزنید و از بخش Upload video/audio فایل مورد نظر را وارد کنید.

در مرحله بعد اندازه فریم را تعیین کنید و با کلیک روی Add images تصویری را برای آن برگزینید.

با استفاده از این سرویس علاوه بر جابجا کردن تصاویر می توانید متن اضافه کنید یا رنگ پس زمینه را تغییر دهید. بعد از اعمال تغییرات مورد نظر بر روی دکمه Publish که در بالای صفحه قرار دارد کلیک نموده و صبور باشید تا صوت به ویدیو تبدیل گردد.