آموزش روش های حل مشکلات و خطا های دیجی کالا

training-methods-of-solving-problems-and-errors-of-dj-kala-pic-6

در دو سال اخیر با همه گیر شدن پاندمی کرونا بیشتر افراد به خرید اینترنتی و آنلاین روی آورده اند. دیجی کالا یکی از محبوب ترین و بزرگ ترین سرویس های فروش اینترنتی در ایران محسوب می شود که برای استفاده از امکانات آن کافی است به سایت یا برنامه دیجی کالا مراجعه کنید. البته با توجه به گزارشاتی که توسط کاربران ارائه شده است گاهی اوقات هنگام استفاده از سایت یا نرم افزار دیجی کالا مشکلاتی مانندی خطا در اتصال سرور یا خطا در اتصال به اینترنت اتفاق می افتد. البته این موضوع طبیعی است و تمام سرویس های اینترنتی در کنار مزیت هایی که دارند گاهی اوقات دچار مشکلاتی می شوند که در بیشتر موارد قابل حل است. در این مطلب روش های حل مشکلات و خطا های دیجی کالا را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: روش های خرید اینترنتی از سایت های مختلف

دیجی کالا یکی از سرویس های فروش اینترنتی می باشد که گاهی اوقات مشکلاتی حین استفاده از آن رخ می دهد. در این مطلب با بررسی روش های حل مشکلات و خطا های دیجی کالا ما را همراهی کنید.

ساده ترین روش های حل مشکلات و خطا های دیجی کالا

  • چک کردن اینترنت: در بیشتر موارد باز نشدن برنامه دیجی کالا مربوط به کندی یا قطعی اینترنت است. بعد از اینکه اتصال اینترنت را چک کردید حجم باقی مانده بسته اینترنتی خود را بررسی نمایید و در مرحله بعد این مشکل را در مرورگر دیگری نیز مورد بررسی قرار دهید ؛ چرا که این مشکل می‌ تواند همگانی باشد و در غیر این صورت مشکل از سرور های دیجی کالا خواهد بود.
  • تغییر اپراتور اینترنت: در برخی مواردی بروز مشکل در اینترنت دیتا یک اپراتور باعث به وجود آمدن مشکلاتی در برنامه دیجی کالا یا سایت آن می شود. در چنین مواقعی اگر به اینترنت وای ‌فای دسترسی ندارید سعی کنید از اینترنت دیتای اپراتور دیگری استفاده نمایید. برای نمونه اگر از اینترنت رایتل استفاده می کنید اینترنت همراه اول یا ایرانسل را جایگزین آن نمایید.
  • غیر فعال کردن پروکسی و برنامه های تغییر دهنده آی پی: یکی دیگر از روش های حل مشکلات و خطا های دیجی کالا این است که پروکسی و برنامه های تغییر دهنده آی پی را خاموش کنید.
  • پاک کردن کش برنامه: در برخی موارد پاک کردن کش و دیتای برنامه نیز می‌ تواند در حل مشکل برنامه دیجی کالا موثر واقع شود. به این منظور وارد منوی تنظیمات شوید و روی Apps بزنید. سپس از لیست برنامه ها دیجی کالا را بیابید و روی آن تپ نمایید. با انجام این کار صفحه جدیدی برای شما باز می شود که باید روی Storage تپ کنید. سپس روی Clear cache تاچ نموده و بعد از پاک شدن کش روی Clear data بزنید.

مهمترین روش های حل مشکلات و خطا های دیجی کالا

لازم به ذکر است که با انجام این کار تمام اطلاعات و تنظیماتی که در برنامه اعمال نموده اید از بین می‌ رود و در صورت لزوم باید این تنظیمات را مجددا انجام دهید.

بیشتر بدانید: معرفی کاربردی ترین اپلیکیشن های ایرانی

مهمترین روش های حل مشکلات و خطا های دیجی کالا

  • استفاده از حالت ناشناس: یکی دیگر از روش های حل مشکلات و خطا های دیجی کالا نیز فعال کردن حالت ناشناس در مرورگر است. برای استفاده از این روش وارد مرورگر کروم شوید و روی آیکون سه نقطه که در بالا و سمت راست صفحه قرار دارد ضربه بزنید. در مرحله بعد نیز گزینه New Incognito Window را انتخاب نمایید.

حل مشکلات و خطا های دیجی کالا با آپدیت کردن مرورگر

  • ریست کردن تنظیمات شبکه: در بیشتر موارد خطا در اتصال به اینترنت مربوط به مشکلاتی است که در تنظیمات شبکه وجود دارد. برای حل این مشکل وارد بخش تنظیمات گوشی خود شوید و General management را انتخاب کنید.

حل مشکلات و خطا های دیجی کالا - برتر رایانه

در ادامه روی Reset بزنید و Reset Network Settings را تاچ کنید. البته ریست کردن تنظیمات شبکه در گوشی های مختلف به روش ها گوناگونی انجام می شود.

  • پاک کردن کش مرورگر: برای حل مشکلات سایت دیجی کالا بهتر است کش مرورگر خود را پاک کنید. در صورتی که از مرورگر کروم استفاده می کنید روی آیکون سه نقطه که در بالای صفحه قرار دارد بزنید و Settings را انتخاب نمایید. سپس وارد بخش Privacy and security شوید و روی Clear browsing data کلیک کنید. در مرحله بعد سربرگ Advanced را باز کنید و از کادر جلوی Time range گزینه All time را انتخاب نمایید. در ادامه تیک چهار گزینه ای اول را بزنید و در پایین صفحه روی دکمه Clear data کلیک کنید.

روش های حل مشکلات و خطا های دیجی کالا

بعد از پاک شدن کش مرورگر نیز آن را ببندید و مجدداً وارد آن شوید.

بیشتر بخوانید: رفع مشکلات برنامه دیوار

حل مشکلات و خطا های دیجی کالا با آپدیت کردن مرورگر

در بسیاری از موارد در صورتی که هیچ یک از روش های ذکر شده به حل مشکلات و خطا های دیجی کالا کمک نکرد ، بروز رسانی مرورگر می تواند مفید باشد. به این منظور در مرورگر کروم ، روی منوی سه نقطه برنید و به ترتیب گزینه های Help و About Google chrome را انتخاب کنید. اگر آپدیتی وجود داشته باشد مرورگر بروز رسانی را انجام می دهد. سپس روی Relaunch بزنید.

ساده ترین روش های حل مشکلات و خطا های دیجی کالا