آموزش قفل گوشی اندروید با اثر انگشت

training-lock-phone-android-with-fingerprints-pic-4

افراد عمدتاً بخش زیادی از امور روزانه خود از جمله برقراری تماس ، امور بانکی و… را با کمک تلفن همراه انجام می دهند که این امر مستلزم استفاده از اطلاعات شخصی نظیر اطلاعات کارت بانکی ، اطلاعات هویتی و… می باشد. به طور کلی می توان گفت بخش زیادی از اطلاعات شخصی فرد درون تلفن همراه ذخیره می شود. با این تفاسیر اگر این اطلاعات در اختیار افراد نا مطمئن و سودجو قرار گیرد اتفاقات خوشایندی در انتظار شما نخواهد بود. برای جلوگیری از این موضوع پیشنهاد می کنیم روی تلفن همراه خود پسورد قرار دهید. قرار دادن پین ، پسورد متنی شامل اعداد یا حروف ، تصویر چهره فرد و اثر انگشت از جمله روش هایی هستند که برای بالا بردن سطح امنیت گوشی بکار می روند که قفل گوشی اندروید با اثر انگشت از جمله روش هایی است که امکان سوء استفاده از آن کم است.

بیشتر بخوانید: آموزش روش های شکستن و باز کردن قفل گوشی اندروید

روش گذاشتن قفل گوشی اندروید با اثر انگشت

قفل گوشی اندروید با اثر انگشت یکی از امن ترین روش های قفل گذاری تلفن همراه است که با استفاده از آن تنها افرادی که اثر انگشتشان در تنظیمات ثبت شده باشد می ‌توانند قفل گوشی را باز کنند. در واقع با فعال سازی این قابلیت تنها خود شما با قرار دادن انگشت خود روی سنسور گوشی می توانید قفل آن را باز کنید و از امکانات آن برخوردار شوید. از جمله مزیت های استفده از این روش می توان به سرعت بالا در باز کردن قفل گوشی نسبت به روش های دیگر اشاره نمود. چرا که رمزگذاری با استفاده از پین و پسورد نیاز به تایپ کردن رمز تنظیم شده دارد اما با استفاده از اثر انگشت نیازی به این کار نخواهد بود و در کسری از ثانیه قفل باز می شود. برای استفاده از این روش در مرحله اول وارد تنظیمات گوشی اندروید خود شوید و روی Security بزنید. در صفحه باز شده گزینه Fingerprint را بیابید و روی آن تپ نمایید. در این مرحله اگر برای گوشی خود پسورد یا پین قرار دادید باید آن را وارد کنید تا بخش تغییر قفل گوشی به شما نمایش داده شود. در صورتی که تلفن همراه از قبل قفل نداشته باشد می توانید انواع مختلف قفل گوشی را مشاهده نمایید. همچنین اگر در گذشته از قفل اثر انگشت استفاده کرده باشید می توانید آن را در این بخش ببینید اما اگر هیچ قفلی نگذاشتیه اید روی دکمه Next بزنید.

آموزش کامل تنظیم قفل گوشی اندروید با اثر انگشت

سپس انگشت خود را روی سنسور اثر انگشت گوشی قرار دهید تا تلفن همراه شما آن را ثبت کند. بعد از انجام این کار می توانید از گزینه Add another برای افزودن اثر انگشت دیگر و از گزینه Done نیز برای تایید قفل کمک بگیرید.

روش گذاشتن قفل گوشی اندروید با اثر انگشت

در ادامه با بررسی روش دیگر همچنان همراه ما باشید.

پیشنهاد می شود مطلب نرم افزارهای رایگان مدیریت پسورد را نیز مطالعه نمایید.

روش گذاشتن قفل گوشی اندروید با اثر انگشت در پیکسل

برای تنظیم کردن قفل گوشی اندروید با اثر انگشت در گوشی های پیکسل که اندروید بالاتر از ۱۱ دارند باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

در مرحله اول از پایین صفحه به سمت بالا بکشید تا بخش App drawer به شما نمایش داده شود. سپس Settings را انتخاب نموده و روی گزینه Security بزنید. در ادامه روی Pixel imprint بزنید و یک رمز دیگر را انتخاب کنید تا در صورت عمل نکردن سنسور اثر انگشت بتوانید از آن برای باز کردن قفل گوشی استفاده نمایید. می توانید الگو ، پسورد یا پین را به این منظور تنظیم کنید. در ادامه رمز را وارد نموده و روی گزینه Next بزنید. لازم به ذکر است که این رمز باید حداقل شامل ۴ کاراکتر باشد.

روش گذاشتن قفل گوشی اندروید با اثر انگشت در پیکسل

مجدداً رمز را وارد کنید و روی Confirm تپ نمایید. بعد از اینکه Android lock screen notification را انتخاب نمودید روی Done بزنید. سپس گزینه Next را تاچ نمایید و سنسور ثبت اثر انگشت را لمس کنید تا اثر انگشت شما تنظیم شود. تکمیل این فرآیند را می توانید در صفحه مشاهده کنید.

برای افزودن اثر انگشت دیگر نیز مانند روش قبل روی Add another بزنید و در صورتی که تمایل به این کار ندارید Done را انتخاب نمایید. اگر بعد از تنظیم اثر انگشت قصد اضافه کردن اثر انگشت دیگری را داشتید از منوی تنظیمات وارد بخش Security شوید و روی Pixel imprint بزنید. سپس Add fingerprint را انتخاب نموده و سنسور اثر انگشت را تاچ کنید. هنگامی که انگشت خود را روی سنسور قرار دهید اثر آن ثبت می شود.

همچنین می توانید در صفحه Pixel imprint با تپ روی اثر انگشت مورد نظر خود نام آن را تغییر دهید.

به علاوه برای حذف اثر انگشت مورد نظر خود باید روی آیکون سطل زباله که در کنار آن قرار دارد تپ کنید.