اتصال اینترنت گوشی آیفون به کامپیوتر | آموزش IOS اپل

connect-internet-phone-iphone-to-computer

اینترنت اکثر لپ تاپ ها و تبلت ها امکان اتصال به تلفن همراه را ندارد و برای اتصال به اینترنت به Wi-Fi متکی هستند . در اکثر کشور ها برای اتصال به اینترنت از Wi-Fi رایگان عمومی استفاده می شود  که کار بسیار خطرناکی است و ممکن است یک هکر شبکه در کمین بوده و منتظر سرقت اطلاعات حساس تان باشد. توصیه می کنیم از گوشی آیفون به عنوان نقطه اتصال Wi-Fi استفاده کنید و تبلت ، لپ تاپ یا تلفن دیگری را به آیفون خود وصل کنید . این کار اتصال به اینترنت یا اشتراک اینترنت است . در حالی که بیشتر شرکتهای مخابراتی در ابتدا برای استفاده از قابلیت های اضافی مبلغی را شارژ می کنند ، بیشتر ارائه دهندگان تلفن همراه اکنون این امکان را به صورت رایگان صادر می کنند . پس از فعال کردن اتصالات iPhone ، هر دستگاه با Wi-Fi می تواند از طریق اتصال داده آیفون به اینترنت متصل شود که این شامل اتصال اینترنت گوشی آیفون به کامپیوتر نیز است .

بیشتر بدانید : قفل نمودن برنامه ها در آیفون

نحوه اتصال اینترنت گوشی آیفون به کامپیوتر با WiFi

در iPhone خود ، برنامه تنظیمات را باز کرده و روی Hotspot Personal ضربه بزنید.

در صورتی که فعال نشده اسکرول را به سمت راست بکشید .

ممکن است از شما خواسته شود که در صورت خاموش بودن ، بلوتوث و Wi-Fi را روشن کنید ، اما نسخه های بعدی iOS به شما هشدار نمی دهد. در واقع ، در iOS 13 ، فعال کردن Wi-Fi ، اینترنت را غیرفعال می کند و دستگاه های متصل را جدا می کند.

حالا روی گذرواژه Wi-Fi ضربه بزنید و یک رمز عبور وارد کنید. این رمز عبوری خواهد بود که بعد از ضربه زدن روی نام اینترنت در لیست شبکه های Wi-Fi در دستگاه دیگر ، وارد می کنید.

اتصال اینترنت گوشی آیفون به کامپیوتر - تصویر صفحه

به نام اینترنت تان توجه داشته باشید تا بتوانید با استفاده از اتصال خود ، نام شبکه و رمز عبور Wi-Fi را در اختیار دیگران قرار دهید. با استفاده از این روش به راحتی به اتصال اینترنت گوشی آیفون به کامپیوتر از طریق وای فای داشته باشید .

مشکل عدم نمایش هات اسپات جهت اتصال اینترنت گوشی آیفون

اگر نام هات اسپات گوشی خود را نمی‌توانید در لپ‌تاپ یا تبلت مشاهده کنید، ابتدا ببینید هات اسپات شما قابل رویت است یا خیر. برای این کار انگشت خود را از بالا به پایین صفحه بکشید تا به بخش Control Center دسترسی پیدا کنید. انگشت خود را روی پنجره بالای سمت چپ نگه دارید تا میانبر Personal Hotspot برایتان نشان داده شود.

نحوه اتصال اینترنت گوشی آیفون به کامپیوتر با WiFi - تصویر دو

احتمال دارد که این گزینه به رنگ خاکستری باشد یا عبارت Not discoverable زیر آن نوشته شده باشد. آن را لمس کرده و مدتی صبر کنید تا به رنگ سبز دربیاید و عبارت Discoverable زیر آن نوشته شود. اکنون باید بتوانید نام هات اسپات را در لپ‌تاپ خود ببینید.

جهت مشاهده مقاله آموزشی نحوه قفل کردن اینستاگرام در گوشی اندروید و آیفون بر روی لینک کلیک کنید .