کاربردی ترین روش ها برای رفع مشکل دوربین آیفون

the-most-practical-methods-to-fix-the-iphone-camera-problem-pic3

امروزه گوشی های آیفون میان مردم بسیار محبوب و پرطرفدار شده اند اما به دلیل بالا بودن قیمت آن هر کسی نمی تواند آن را تهیه کند. همچنین کار کردن با آن را هر کسی نمی داند و هنگامی که خطایی در این گوشی ها رخ می دهد سریعاً آن را به مراکز تعمیرات تخصصی گوشی می سپارند. از جمله قابلیت هایی که با استفاده از تلفن همراه افراد با آن سروکار دارند دوربین گوشی می باشد که به علت عدم اطلاع از برخی تنظیمات دوربین ، گوشی آیفون گاهی اوقات با مشکلاتی مواجه خواهد شد. ما در این مقاله قصد داریم روش های کاربردی رفع مشکل دوربین آیفون را از نظر نرم افزاری به شما آموزش دهیم. امیدواریم این مطالب برایتان مفید واقع شود. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: روش های تشخیص مدل گوشی اندروید و آیفون

بهترین روش های رفع مشکل دوربین آیفون

دوربین آیفون دو قسمت دارد که یکی نرم افزار و دیگری سخت افزار است. اگر دوربین گوشی شما دچار مشکل شده است به عنوان اولین اقدام ابتدا باید بررسی کنید که مشکل از کدام قسمت است سخت افزار یا نرم افزار؟ پس از آن می توانید با انجام اقدامات درست مشکل آن را برطرف کنید. البته بهتر است قبل از انجام تعمیرات سخت افزاری سراغ تعمیرات های نرم افزاری بروید چون ممکن است مشکل نرم افزاری باشد و مشکل حل شود و دیگر نیازی به باز کردن سخت افزار آن نباشد.

عیب یابی با برنامه face time: گام اول برای رفع مشکل دوربین آیفون عیب یابی است. برنامه face time یک راه سریع برای تست دوربین گوشی محسوب می شود. برای عیب یابی این برنامه را باز کنید و تست کنید آیا دوربین عقب شما دچار مشکل شده یا دوربین جلو. توجه کنید اگر دوربین شما در برنامه های دیگر کار کند به این معنا است که برنامه دوربین شما دچار مشکل شده است.

راه اندازی مجدد آیفون: ممکن است مشکل گوشی آیفون شما پس از راه اندازی برطرف شود. بنابراین آیفون خود را راه اندازی مجدد کنید و سپس دوربین را باز نموده و بررسی کنید که آیا مشکل حل شده یا خیر. بعضی اوقات ممکن است حین باز کردن دوباره دوربین مشکلاتی رخ دهد. به همین خاطر از دوربین خارج و مجددا وارد آن شوید. همچنین می توانید دوربین را یک بار عوض کنید ؛ به این منظور اگر دوربین عقب شما مشکل دارد و دوربین را به جلو تغییر حالت دهید و یا برعکس. همچنین اگر آیفون شما دکمه home دارد بر روی آن ضربه بزنید و سپس دوباره برنامه دوربین را باز کنید.

بیشتر بدانید: آموزش تبدیل فرمت عکس HEIC به JPG در گوشی آیفون

سایر روش های رفع مشکل دوربین آیفون

برطرف کردن لرزش دوربین آیفون: یکی از دلایل لرزش دوربین آیفون ممکن است لرزش دست شما باشد. برای حل این مشکل کافی است از یک پایه نگهدارنده برای ثابت نگه داشتن گوشی خود استفاده کنید.

رفع مشکل دوربین آیفون با بروزرسانی: اگر مدتی است گوشی آیفون خود را به روز رسانی نکرده‌ اید ممکن است مشکلاتی برایتان پیش بیاید. برای رفع این مشکل کافیست تلفن همراه خود را به روز رسانی کنید.

ریست کردن تنظیمات گوشی آیفون: بعضی اوقات ممکن است با اعمال تغییر در تنظیمات آیفون دوربین به درستی کار نکند. برای حل این مشکل کافیست تمام تنظیمات گوشی خود را ریست کنید. یکی از خصوصیات مثبت آیفون این است که شما می توانید بدون آنکه اطلاعات خود را پاک کنید تمام تنظیمات را ریست نمایید. برای این کار ابتدا تنظیمات گوشی خود را باز کنید و در قسمت reset گزینه reset all settings را بزنید. اما یادتان باشد که اگر گزینه Erase all content and settings را در منوی Reset بزنید ، تمام اطلاعات شما ریست می شود و گوشی شما به تنظیمات کارخانه باز می گردد.

سایر روش های رفع مشکل دوربین آیفون

بازگشت به تنظیمات کارخانه: برای انجام این روش ابتدا باید مراحل قبلی را انجام داده باشید و نتیجه ای دریافت نکرده باشید ؛ زیرا با انجام این کار تمامی اطلاعات موجود در گوشی آیفون شما پاک می شوند. بهتر است قبل از انجام این کار اطلاعاتی که می خواهید را به یک حافظه دیگر منتقل کنید.

رفع مسدودیت لنز دوربین: اگر مانعی باعث مسدود شدن لنز دوربین شده است آن را بردارید. یکی از رایج ترین مشکلاتی که باعث می شود دوربین آیفون شما به درستی کار نکند مسدود شدن لنز است. در قدم اول برای رفع مشکل دوربین آیفون مطمئن شوید که انگشتان دست خودتان و یا حاشیه قاب گوشی مانع دید دوربین نشده اند.

بیشتر بدانید: آموزش پوشه بندی تصاویر گالری در گوشی آیفون

سایر اختلالات دوربین و ترفند های جالب برای رفع مشکل دوربین آیفون

کار نکردن دوربین آیفون با روشن بودن قابلیت voice over: در بسیاری از گوشی های آیفون زمانی که قابلیت voice over فعال است ، استفاده از دوربین به مشکل می خورد. بنابراین قابلیت voice over را غیر فعال کرده و دوباره دوربین را امتحان کنید. برای این منظور در تنظیمات گوشی به قسمت general بروید. در آنجا گزینه accessibility را انتخاب کنید و این قابلیت را غیرفعال کنید.

بهترین روش های رفع مشکل دوربین آیفون

رفع مشکل عدم فوکوس دوربین با تمیز کردن لنز: معمولا در طول روز گوشی در معرض آلودگی هایی است که موجب کثیف شدن آن می شود. اگر دوربین کثیف شده باشد باید آن را با استفاده از یک پارچه میکروفایبر تمیز کنید. بنابراین اگر عکس های تار و بدون فوکوس دارید این روش را نیز می توانید انجام دهید.

باز نشدن دوربین آیفون به دلیل گرمای زیاد: هنگامی که آیفون زیادی داغ شود قبل از اجرای دوربین پیامی برای شما ظاهر می شود و به شما می گوید که آیفون باید قبل از استفاده از این برنامه باید خنک شود. در این صورت آیفون خود را چند دقیقه خاموش کنید. حتی اگر پیامی با این محتوا برای شما نیامد و شما احساس کردید گوشی آیفون داغ آمده همین کار را برای رفع مشکل دوربین آیفون انجام دهید.