آموزش پوشه بندی تصاویر گالری در گوشی آیفون

tutorial-folder-pictures-gallery-on-iphone-pic-6

حتما برای شما پیش آمده که به دنبال یک فایل تصویری بوده اید اما آن را میان صد ها تصویر موجود در گالری خود پیدا نکردید و چندین بار مجبور به بالا و پایین کردن گالری خود برای پیدا کردن عکس مورد نظر شدید. اگر که تصاویر و به طور کلی فایل های خود را در تلفن همراه دسته بندی کنید این مشکل رفع خواهد شد و دیگر نیازی به صرف زمان و جستجوی طولانی مدت برای یافتن فایل نیست. در واقع اگر تصاویر خود را پوشه بندی کنید و نام مناسبی نیز برای آن انتخاب نمایید ، به راحتی می توانید در صورت تمایل به آن دسترسی داشته باشید. اگر شما هم از جمله کاربران گوشی آیفون هستید ولی از نحوه دسته بندی فایل ها در تلفن همراه خود اطلاع ندارید ، در این مطلب با آموزش پوشه بندی تصاویر گالری در گوشی آیفون همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش روش های باز کردن قفل گوشی آیفون بدون پسورد و فیس آیدی

روش پوشه بندی تصاویر گالری در گوشی آیفون

Photos قسمتی در آیفون می باشد که مربوط به ذخیره سازی مجموعه خاصی از تصاویر است. هنگامی که با دوربین گوشی خود عکس می گیرید تصاویر به طور خودکار در بخش Recents  برنامه Photos ذخیره می شوند.

پوشه بندی تصاویر گالری در گوشی آیفون از طریق Memories

با این حال این اپلیکیشن شامل آلبوم های دیگری نیز می باشد که تصاویر را به طور خودکار در آن‌ ها سازماندهی می‌ کند. برای مثال عکس لایو در آلبوم Live Photos ، عکس پرتره در آلبوم Portrait و عکس های متوالی در آلبوم Bursts قرار می گیرند. بخش Shared Albums نیز برای اشتراک گذاری عکس های آیفون با دیگران می باشد و آلبوم People & Places مربوط به یافتن عکس های فرد یا مکان خاصی است. بخش People از طریق تشخیص چهره عکس های یک شخص خاص را دسته بندی می کند و آلبوم Places عکس ها را روی نقشه بر اساس مکان نمایش می دهد.

پوشه بندی تصاویر گالری در گوشی آیفون با کمک Albums

علاوه بر آن این امکان برای شما وجود دارد که آلبوم دلخواه خود را در تلفن همراه خود ایجاد نموده و عکس های خانوادگی یا متفرقه را درون آن دسته بندی کنید. با اینکه این قابلیت برای شما وجود دارد اما قابلیت افزودن آلبوم های موجود به پوشه های جدید وجود ندارد. با این حال برای پوشه بندی تصاویر گالری در گوشی آیفون از روش زیر استفاده کنید:

در مرحله اول بعد از باز کردن برنامه Photos وارد تب Albums شوید و روی آیکون + در بالای صفحه ضربه بزنید. از منوی نمایش داده شده گزینه New Folder را انتخاب نمایید.

روش پوشه بندی تصاویر گالری در گوشی آیفون

سپس اسمی برای پوشه قرار دهید و آن را ذخیره کنید.

روش های دیگر پوشه بندی تصاویر گالری در گوشی آیفون

با این کار پوشه به لیست آلبوم های شما اضافه می شود. روی آن تپ کنید. سپس روی گزینه Edit و آیکون + تاچ کنید. در ادامه روی یکی از گزینه ها بزنید و بعد از انتخاب عکس مورد نظر روی Done تپ کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین برنامه های شناسایی شماره ناشناس برای اندروید و آیفون

روش های دیگر پوشه بندی تصاویر گالری در گوشی آیفون

برای سازماندهی و پوشه بندی تصاویر گالری در گوشی آیفون سریع ترین راه ایجاد Albums یا Memories می باشد.

ایجاد Albums: برای استفاده از این روش وارد اپلیکیشن Photos شوید و روی آیکون جستجو که در پایین صفحه وجود دارد ضربه بزنید. برای سرچ تصاویر بر اساس موضوع ، تاریخ و مکان اطلاعات را وارد کنید. به علاوه می توانید از Siri درخواست کنید که تصاویر را به شما نمایش دهد. در ادامه تصاویر مورد نظر را درون یک آلبوم ذخیره و روی گزینه See All تپ کنید و در آخر روی Select بزنید. برای انتخاب راحت تر روی اولین تصویر مورد نظر نگه دارید و بعد از انتخاب آن انگشت خود را به پایین بکشید و در انتها روی Share تپ نمایید. در مرحله بعد روی Add to Album تاچ کنید. سپس می توانید آلبوم جدید ایجاد نمایید یا اینکه روی آلبوم های موجود ضربه بزنید.

روش دیگر پوشه بندی تصاویر گالری در گوشی آیفون

ایجاد Memories: Memories اسلایدشو هایی هستند که تلفن همراه شما به طور خودکار در یک مکان خاص یا یک دوره زمانی به خصوص که عکس می گیرید ایجاد می کند. مانند بخش قبلی عکس های مورد نظر خود را جستجو کنید و سپس روی See All بزنید. در ادامه روی فلشی که سمت راست کادر وجود دارد تپ کنید. سپس روی آیکون Play که در سمت راست کادر پیش نمایش است تاچ نمایید و بعد از این که پخش ویدیو آغاز شد روی صفحه ضربه بزنید تا منوی پایین به شما نمایش داده شود. در انتها نوارهایی که برای انتخاب طول موسیقی و ویدیو نمایش داده می شود را بکشید.

پیشنهاد می شود مطلب رفع مشکل عدم اتصال گوشی آیفون به اینترنت را نیز مطالعه نمایید.

ایجاد آلبوم مخفی در گوشی آیفون

اگر می خواهید عکس های خصوصی خود را در گوشی آیفون نگهداری کنید پیشنهاد می کنیم از آلبوم مخفی برای کار استفاده نمایید. این آلبوم فقط در صورت Hide کردن یک عکس نمایش داده می شود. برای مخفی کردن یک تصویر آن را در برنامه Photos بیابید و سپس روی آن ضربه بزنید. در ادامه روی نماد اشتراک گذاری تپ کنید و به پایین اسکرول نموده و گزینه Hide را انتخاب نمایید. وقتی برای بار اول این کار را انجام دهید یک آلبوم مخفی ایجاد می‌ گردد که می ‌توانید تصاویر دیگر را نیز به آن بیافزایید. برای این کار وارد تب Library در Photos شوید و بعد از ضربه زدن روی Select ، تصاویر مورد نظر را انتخاب کنید. سپس مجدداً بعد از تاچ روی آیکون اشتراک گذاری روی گزینه Hide تپ نمایید. علاوه بر آن توجه داشته باشید که برای پیدا کردن آلبوم مخفی در تب Albums باید ابتدا آن را فعال نمایید. به این منظور وارد بخش Settings شوید و بعد از تپ روی Photos گزینه Hidden album را فعال کنید. بعد از این کار می‌ توانید به صفحه اصلی برنامه برگردید و پس از تاچ روی گزینه Albums  و Hidden تصاویر خصوصی خود را ببینید.