مهمترین شیوه های رفع مشکل بسته شدن فتوشاپ

the-most-important-methods-of-fixing-the-problem-of-photoshop-being-closed-org-pic

فتوشاپ یکی از برنامه های بسیار کاربردی برای ادیت عکس و فیلم می باشد که کاربران فراوانی در سراسر دنیا دارد. برنامه فتوشاپ دارای ورژن های مختلفی می باشد که هر کدام از آنها دارای قابلیت های متفاوتی می باشد که به تمامی افراد برای ادیت کردن عکس کمک خواهد کرد. می ‌توان گفت که فتوشاپ از مهم ترین و کاربردی ترین نرم افزارهایی می باشد که امروزه برای ادیت عکس و فیلم از آن استفاده می شود. شاید برای شما کاربران فتوشاپ پیش آمده باشد که هنگام کار کردن با این برنامه با مشکل بسته شدن ناگهانی آن مواجه شده باشید. از این رو در این مقاله با مهمترین شیوه های رفع مشکل بسته شدن فتوشاپ آشنا خواهیم شد، در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : معرفی بهترین پلاگین های رایگان فتوشاپ

رفع مشکل بسته شدن فتوشاپ با توقف برنامه های غیر ضروری

در این بخش قصد داریم به بررسی رفع مشکل بسته شدن فتوشاپ از طریق متوقف کردن برنامه های غیر ضروری بپردازیم. گاهی اوقات امکان دارد باز بودن چندین برنامه کارکرد برنامه های دیگر را با اختلال مواجه کند. به منظور رفع مشکل بهتر است که برنامه های غیر ضروری را ببندید و ویندوز خود را سبک تر کنید.

به منظور بستن برنامه های غیر ضروری ابتدا بر روی Taskbar راست کلیک نمایید.

پس از آن از گزینه های موجود Task Manager را انتخاب نمایید. سپس لیستی از برنامه هایی که در حال اجرا می باشند را خواهید دید.

از سربرگ های موجود بر روی Processes کلیک کنید.

سپس برنامه هایی را که به آنها نیازی ندارید را انتخاب نمایید. پس از انتخاب برنامه مورد نظر بر روی آن راست کلیک نمایید.

سپس از گزینه های موجود را End task بیابید و بر روی آن کلیک نمایید.

رفع مشکل بسته شدن غیر منتظره برنامه فتوشاپ با به روز رسانی درایور گرافیک

برای این کار ابتدا باید برند گرافیک خود را بیابید. سپس وارد سایت سازنده گرافیک خود شوید. و در مرحله بعدی به روز ترین نسخه درایور را بیابید و آن را دانلود سپس نصب نمایید. شما کاربران محترم می توانید از روش های دیگری مانند برنامه های به روز رسانی درایور استفاده نمایید. به صورتی که هر کدام از درایور ها که نیاز به روز رسانی دارند را آپدیت خواهد کرد.

برطرف کردن مشکل بسته شدن ناگهانی فتوشاپ توسط حذف Antivirus

گاهی اوقات امکان دارد برنامه Antivirus اختلالاتی را در برنامه ها به وجود آورد. ابتدا آنتی ویروس سیستم خود را غیرفعال نمایید و سپس برنامه فتوشاپ را باز کرده و وارد آن شوید. اگر مشکلی وجود نداشت باید Antivirus  را حذف نمایید و برنامه دیگری را نصب کنید.

برطرف نمودن مشکل بسته شدن فتوشاپ پس از اجرا توسط ریست کردن Font Cache

به منظور برطرف کردن مشکل بسته شدن فتوشاپ ابتدا برنامه فتوشاپ را ببندید. و پس از آن کلید ترکیبی Ctrl+E را نگه دارید.

از پنجره نمایان شده به مسیر C:Users\[Your Username]\AppData\Roaming\Adobe<Photoshop <version را دنبال کنید. سپس از بین پوشه های موجود پوشه CT Font را حذف نمایید.

همچنین باید آن را از Recycle Bin نیز حذف نمایید.

به این نکته توجه کنید که در سیستم مک باید به قسمت Users/UserName/Library/Application Support/Adobe Photoshop بروید.

رفع مشکل بسته شدن برنامه فتوشاپ از طریق جا به جایی پلاگین ها

گاهی اوقات پلاگین ها باعث به وجود آمدن مشکلاتی می شوند. برای این کار هنگام باز نمودن برنامه فتوشاپ دکمه Shift را فشار دهید. سپس Yes را انتخاب نمایید. با این کار برنامه فتوشاپ بدون پلاگین ها باز می شود. اگر مشکل برنامه حل شد یکی از پلاگین ها باعث بروز مشکل شده بود.

سپس به مسیر C:\Program File\Adobe Photoshop<version>Plug-ins بروید. یکی از پلاگین ها را به مکانی دیگر انتقال دهید.

سپس برنامه فتوشاپ را باز کنید و ببینید آیا مشکل برطرف شده است یا ن. اگر باز هم با مشکل مواجه شدید این کار را برای بقیه پلاگین ها امتحان کنید تا جایی که پلاگین مشکل ساز را بیابید و آن را حذف کنید.

رفع مشکل بسته شدن برنامه فتوشاپ از طریق Reset کردن تنظیمات Photoshop preferences

برای این کار file explorer را باز نمایید سپس به مسیر C:\Users\[Your Username]\AppData\Roaming\Adobe\Adobe Photoshop<version> بروید.

فایل Adobe Photoshop<version> settings را در محلی دیگر کپی نمایید.

سپس برنامه فتوشاپ را باز کنید و به Edit > Preferences بروید. و بعد بر روی Reset Preferences کلیک کنید. پس از آن Ok را انتخاب نمایید.

اگر خواستید این حالت را به حالت اولیه برگردانید پوشه Adobe Photoshop <version> settings را به جای اصلی انتقال دهید.

برطرف کردن مشکل بسته شدن فتوشاپ از طریق به روز رسانی کردن ویندوز

گاهی اوقات آپدیت کردن ویندوز خیلی از مشکلات را برطرف خواهد کرد. برای آپدیت ویندوز Check for updates را سرچ کنید. سپس بر روی آن کلیک نمایید. سپس ویندوز اسکن را آغاز خواهد کرد.

اگر به روز رسانی موجود نباشد پیغام You’re up to date را دریافت می کنید.

در صورت لزوم آپدیت موارد موجود می توانید گزینه View all optional updates را انتخاب کنید. اگر به روز رسانی موجود باشد، ویندوز به طور خودکار آن ها را دانلود خواهد کرد. موارد گفته شده را انجام دهید تا آپدیت نصب شود و سپس سیستم خود را Restart کنید.

برطرف کردن مشکل Photoshop پس از اجرا از طریق بررسی مجوز های برنامه

در ویندوز File Explorer را باز کنید. سپس از سربرگ قسمت View را انتخاب کنید. از قسمت موجود بر روی Hidden items کلیک کنید. به فایل های زیر بروید:

C:\Program Files\Adobe

C:\Program Files (×۸۶)\Adobe

C:\ProgramData\Adobe

C:\Users\UserName\AppData\Roaming\Adobe\Photoshop version number

بر روی هر کدام یک از فایل ها راست کلیک نمایید و پس از آن Properties را انتخاب نمایید. از سربرگ ها Security را انتخاب کنید و Edit را بزنید. سپس UserName خود را انتخاب نمایید. و بعد از آن تمام گزینه های Permissions را فعال نمایید‌. در آخر تغییرات ایجاد شده را ذخیره کنید.