معرفی بهترین پلاگین های رایگان فتوشاپ

introducing-the-best-free-photoshop-plugins-pic-7

فتوشاپ یکی از برنامه هایی است که حداقل یک مرتبه اسم آن به گوشتان خورده است. در واقع این نرم افزار برای ادیت عکس ، اصلاح تصاویر ، ویرایش و ایجاد فایل تصویری کاربرد دارد. این برنامه به قدری کاربردی است که می توان گفت جزء بهترین برنامه های ویرایشگر حرفه ای است. در واقع امکانات نا محدود آن ، این قابلیت را به فتوشاپ بخشیده است و بیش از هر برنامه دیگری کارایی دارد. فتوشاپ علاوه بر اینکه به شما در ایجاد تغییرات در تصاویر و ویرایش آن ها کمک می کند ، باعث می شود سرعت بیشتری نیز حین انجام این کار داشته باشید. در واقع شما به کمک پلاگین ها می توانید به سرعت تغییرات دلخواه خود را اعمال نمایید. خوشبختانه پلاگین های مختلفی برای فتوشاپ وجود دارد که بسیاری از آن ها رایگان هستند. در این مطلب با معرفی پلاگین های رایگان فتوشاپ همراه ما باشید.

استفاده از پلاگین های رایگان فتوشاپ باعث می شود ادیت و ویرایش تصاویر با سرعت بیشتری انجام شود که این موضوع می تواند برای بسیاری از افراد حائز اهمیت باشد.

بررسی برخی از پلاگین های رایگان فتوشاپ

Pexel: این پلاگین یکی از پلاگین های رایگان فتوشاپ بوده و می توانید برای استفاده از آن ابتدا وارد تب Windows شوید و گزینه Extensions را انتخاب نمایید. در آخر نیز روی Pexels کلیک کنید.

کاربردی ترین پلاگین های رایگان فتوشاپ

از طریق این قسمت می توانید تصاویر را بر اساس محبوبیت ، میزان جستجو یا جدید بودن مشاهده نمایید. همچنین می توانید تصاویر مورد نظر خود را جستجو نموده و با کلیک روی آن و اتمام دانلود ، تصویر را به صورت یک لایه جدید در فتوشاپ مورد استفاده قرار دهید که این کار توسط پلاگین به صورت خودکار انجام خواهد شد.

ON1 Effects: این مورد به عنوان یکی از بهترین پلاگین های فتوشاپ شناخته می شود که با استفاده از آن فتوشاپ شما فیلتر های زیادی را به صورت آماده به شما نمایش می دهد و می توانید تصویر را با آن فیلتر به صورت پیش نمایش مشاهده نمایید. به علاوه امکان تغییر رنگ ، نور و… نیز وجود داشته و با کلیک بر روی هر کدام تغییرات روی تصویر اعمال خواهد شد.

پلاگین های رایگان فتوشاپ - شرکت طراحی سایت برتر رایانه

Ink: این مورد برای طراحان وب کاربرد زیادی دارد و با استفاده از آن می توانید طراحی خود را در فتوشاپ یک دست کنید.

پلاگین های رایگان فتوشاپ - طراحی سایت برتر رایانه

به کمک این پلاگین المنت های موجود در فایل را به کد HTML و CSS تبدیل خواهد شد و به راحتی می توانید از آن ها در صفحات وب استفاده نمایید. به علاوه از طریق این پلاگین می توانید اطلاعات مربوط به فونت ها شامل رنگ ، اندازه و… به دست آورید.

Chroma Palette: این پلاگین برای رنگ ها است و علاوه بر اینکه از ۱۸۰ رنگ پشتیبانی می کند ، با کمک آن می توانید ۲۰ رنگ Hotkey ایجاد نمایید. با استفاده از این پلاگین سرعت عمل شما در طراحی صفحات بالا می‌ رود و می توانید نه صفحه را مدیریت نمایید.

بیشتر بخوانید: آموزش نحوه نصب و استفاده از Preset در فتوشاپ

کاربردی ترین پلاگین های رایگان فتوشاپ

SuperPNG: یکی دیگر از پلاگین های رایگان فتوشاپ SuperPNG می باشد. با استفاده از این پلاگین می توانید تصاویر خود را با فرمت های مختلفی ذخیره کنید.

پلاگین های رایگان فتوشاپ - سایت برتر رایانه

به کمک این ابزار علاوه بر اینکه سرعت و کیفیت ذخیره شدن فایل متناسب خواهد بود ، تصاویر حجیم و سنگین در مدت زمان کوتاه تری ذخیره خواهند شد. همچنین می توانید شفافیت تصویر را حفظ نمایید در حالی که متادیتای آن را پاک می کنید.

Long Shadow Generator 2: این پلاگین نیز به شما کمک می کند طراحی سایه ، تغییر زاویه ، ضخامت و میزان تیرگی آن را در مدت زمانی کمتری انجام دهید.

پلاگین های رایگان فتوشاپ - برتر رایانه

در واقع به کمک این پلاگین تغییرات سایه به راحت ترین شکل ممکن انجام خواهد شد.

QR Code Maker: این پلاگین همانطور که از اسمش پیداست برای ساخت کد های QR مورد استفاده قرار می گیرد.

دو مورد از پلاگین های رایگان فتوشاپ

البته می ‌توانید از پلاگین QR Code Maker در برنامه هایی مانند InDesign CC و Illustrator CC نیز کمک بگیرید. این پلاگین از اعداد ، حروف لاتین ، کانجی و ماد های UTF-8 پشتیبانی می کند. تنها نکته ‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر فتوشاپ حین دانلود و نصب آن باز باشد باید یکبار برنامه را ببندید و مجدداً باز کنید تا در قسمت Plugins در Creative Cloud Desktop App آن را ببینید. روی Manage Plugins کلیک کنید تا پلاگین به شما نمایش داده شود.

Icons8 Icon Library: از این پلاگین نیز می توانید برای آیکون ها استفاده نمایید. این ابزار ۱۲۵۰۰۰ آیکون دارد که با انتخاب هر یک به طراحی و تصویر شما اضافه خواهد شد.

Camera Raw: با استفاده از این پلاگین نیز می‌ توانید تصاویر خام دوربین را به طور مستقیم از دوربین به فتوشاپ منتقل نمایید. لازم به ذکر است که این پلاگین از ۲۹ برند پشتیبانی می ‌کند.

دو مورد از پلاگین های رایگان فتوشاپ

HDR Sharpener: به کمک این پلاگین رایگان نیز می توانید به سادگی افکت های HDR ایجاد نمایید. همچنین می توانید از آن برای شارپ کردن تصاویر نیز کمک بگیرید و تصاویر را از درجه ۱ تا ۱۰ تغییر دهید.

Sky Replacement Pack: با استفاده از این مورد که یکی از پلاگین های رایگان فتوشاپ است ، می توانید تصویر آسمان را در عکس های خود به راحتی تغییر دهید ، بدون اینکه تغییری روی بخش ‌های دیگر تصویر اعمال شود.