مهم ترین روش های مسدود کردن سیم کارت ایرانسل

the-most-important-methods-of-blocking-the-air-sim-card-pic-1

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود افراد مختلف اقدام به مسدود سازی سیم کارت خود نمایند اما مهم ‌ترین دلیل موجود به سرقت رفتن گوشی موبایل می باشد. در واقع ممکن است با گم شدن گوشی موبایل یا سیم کارت و همچنین به سرقت رفتن آن دیگران در صدد سوء استفاده از سیم کارت شما برآیند، بنابراین در چنین شرایطی پیشنهاد می ‌دهیم تا در اسرع وقت سیم کارت خود را مسدود کنید. در ادامه تمامی راهکار هایی که برای مسدود کردن سیم کارت ایرانسل می توان به کار برد آموزش داده شده است. بنابراین پیشنهاد می دهیم تا با مطالعه ادامه این مطلب سیم کارت مورد نظر خود را مسدود کرده و به این صورت از سوء استفاده دیگران جلوگیری نمایید.

بیشتر بخوانید: سه روش مسدود سازی خط دائمی و اعتباری همراه اول

ساده ترین راهکار های مسدود کردن سیم کارت ایرانسل

مراجعه حضوری

یکی از ساده ترین راهکار های مسدود کردن سیم کارت ایرانسل این است که به صورت حضوری به مراکز خدمات ایرانسل مراجعه کرده و با ارائه مدرک شناسایی مانند کارت ملی سیم کارت خود را مسدود کرده یا بسوزانید. البته برای این کار لازم است فرم مخصوص را پر کرده و مراحلی را پشت سر بگذارید.

مسدود کردن سیم کارت با تماس تلفنی

برای مسدود کردن سیم کارت امکان برقراری تماس تلفنی با شماره ۷۰۰ از سیم کارت ایرانسل و یا شماره ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ از دیگر خطوط وجود دارد. به این صورت می توانید به اپراتور متصل شده و با اعلام شماره سریال سیم کارت خود را بسوزانید.

توجه داشته باشید که در حین مسدود کردن سیم کارت احتیاج به شماره سریال روی پوکه یا سیم کارت وجود دارد.

بیشتر بخوانید: شیوه های تنظیم APN سیم کارت در گوشی های اندرویدی

شکستن سیم کارت

در صورتی که سیم کارتتان در دسترس بوده و قصد مسدود کردن آن را دارید می ‌توانید سیم کارت را بشکنید و یا با استفاده از قیچی برش بزنید. به این صورت دیگر کسی نمی تواند به سیم کارت شما دسترسی داشته باشد و با گذشت چند ماه سیم کارت تان مسدود شده و دیگر قابل رفع مسدودی نخواهد بود. البته در صورتی که پس از گذشت مدت زمان کوتاهی به مراکز خدمات مشتریان ایرانسل مراجعه کنید می توانید مجدداً سیم کارت خود را دریافت نمایید.

راهکار های غیر حضوری مسدود کردن سیم کارت ایرانسل

مسدود کردن سیم کارت در اپلیکیشن ایرانسل من

امکان مسدود کردن سیم کارت ایرانسل به صورت غیرحضوری و در اپلیکیشن ایرانسل من نیز فراهم است. در واقع در این اپلیکیشن خدمات مختلفی از جمله خرید بسته اینترنت، تست سرعت، خرید بسته مکالمه و پیامکی و… ارائه می ‌شود. در این میان خدمات سیم کارت جزء مهم ترین امکانات موجود در ایرانسل من است که می توانید از آن استفاده کنید. بنابراین برای مسدود کردن سیم کارت خود ابتدا وارد اپلیکیشن ایرانسل من شده و سپس مراحل زیر را دنبال نمایید:

روی آیکون سه خط یا همبرگر که در قسمت بالا و سمت راست برنامه قرار گرفته ضربه بزنید.

در منوی جدید روی “خدمات سیم کارت” تپ نمایید.

مسدود کردن سیم کارت ایرانسل در اپلیکیشن ایرانسل من

به این صورت می توانید از نوار بالا گزینه “مسدودیت/ رفع مسدودیت” را انتخاب کنید.

بعد از آن از شما درخواست می شود تا دلیل مسدود کردن سیم کارت را انتخاب نمایید.

یکی از گزینه های “دستگاه تلفن همراه/ سیم کارتم را گم کرده ‌ام” یا “درخواست قطع موقت سیم کارت را دارم” را انتخاب نمایید.

در انتها روی گزینه “قطع یکطرفه” تپ کنید تا سیم کارت مسدود شود.

روش های مسدود کردن سیم کارت

بیشتر بخوانید: نحوه مدیریت اینترنت سیم کارت در اندروید

مسدود کردن سیم کارت در نسخه تحت وب ایرانسل من

در صورتی که امکان نصب اپلیکیشن ایرانسل من را روی گوشی موبایل خود ندارید می توانید از طریق نسخه تحت وب آن نیز مسدود سازی سیم کارت تان را انجام دهید. برای این کار وارد نسخه تحت وب این اپلیکیشن شده و روی گزینه‌ “مدیریت سیم کارت” ضربه بزنید.

سپس از نوار بالا “مسدودیت/ رفع مسدودیت” را انتخاب کنید.

حال امکان انتخاب دلیل مسدود کردن سیم کارت برای تان فراهم است و پس از انتخاب دلیل می توانید با لمس کردن گزینه “مسدود کردن” سیم کارت خود را بسوزانید.

مسدود کردن سیم کارت ایرانسل در نسخه تحت وب