راحت ترین شیوه های رفع ارور 400 یوتیوب

the-easiest-methods-to-fix-error-400-youtube-pic2

از مشکلاتی که شاید برای کاربران یوتیوب حین استفاده از برنامه پیش آمده روبرو شدن با ارور ۴۰۰ می‌ باشد. برخی از کاربران هنگام مواجه شدن با این ارور به هیچ عنوان نمی‌ توانند از برنامه استفاده کنند. برخی دیگر نیز امکان ورود به برنامه را دارند اما زمان پخش بعضی فیلم‌ها ارور ۴۰۰ به آنها نشان داده خواهد شد. این مشکل به علل مختلف پیش می‌ آید که با استفاده از راهکارهای که در این مقاله از برتر رایانه راحت ترین شیوه های رفع ارور 400 یوتیوب را ارائه خواهیم نمود که شما می‌توانید به برنامه یا فیلم مورد نظرتان دسترسی داشته باشید انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بدانید : ترفند های جستجو در یوتیوب

رفع مشکل ارور ۴۰۰ یوتیوب با تغییر دهنده آی پی و اتصالات سرور

از آنجا که این برنامه در برخی از نقاط قلبل دسترس نیست و با محدودیت‌ هایی مواجه است در صورتی که نمی‌ توانید به صورت معمول به برنامه دسترسی پیدا کنید با خطا مواجه می‌ شوید، حتماً به علت برنامه تغییر دهنده آی پی خواهد بود. در این شرایط ابتدا بررسی کنید که آیا برنامه تغییر دهنده آی پی تان درست کار می‌ کند یا نه و در صورت عدم کارکرد برنامه دیگری را دانلود و استفاده کنید.

امکان وجود مشکل DNS leak یا نشت دی‌ ان‌ اس می‌تواند باشد که ابتدای موضوع را بررسی نموده و در صورت وجود آن را رفع نمایید. گاهی اوقات مشکل ارور ۴۰۰ در یوتیوب می تواند سرورهای این برنامه باشد. در این حالت وجود مشکل در گوشی‌ های اندروید و غیره شما امکان ورود به برنامه یوتیوب را نخواهید داشت. گاهی اوقات مشکل گوشی یا برنامه نصب شده نمی‌باشد بلکه مشکل برای تمامی کاربران وجود دارد. در نتیجه باید صبر کنید تا پشتیبان‌ های این برنامه مشکل سرورها را رفع تا شما بتوانید مجدداً از آن استفاده نمایید. می‌توانید برای بررسی این موضوع نیز از Downdetector  کمک بگیرید.

در واقع با ورود به این سایت می توان گزارش میزان خرابی برنامه در ۲۴ ساعت گذشته را ببینید. اگر بیشتر کاربران با این مشکل مواجه شده‌اند یعنی مشکل سراسری است و ایراد از سرورهای یوتیوب می‌ باشد. علاوه بر این به جز سایت ذکر شده برای این موضوع می‌توانید یوتیوب را در گوشی دیگری باز نمایید و در صورتی که سرورهای برنامه دچار مشکل شده باشد در هیچ دستگاهی کار نخواهد.

مطالب مرتبط : نحوه حذف اکانت یوتیوب

رفع مشکل ارور ۴۰۰ یوتیوب با چندین علت ساده

گاهی اوقات مشکل ارور ۴۰۰ یوتیوب دلایل ساده‌ای می‌ باشد که یکی از آنها ضعیف بودن اینترنت است که ما در کشور با این مشکل بسیار روبرو هستیم. پخش فیلم‌ها در یوتیوب نیاز به اینترنت پرسرعت دارد و در صورت عدم اتصال به اینترنت ضعیف شما در کار کردن با یوتیوب به مشکل خواهید خورد. در صورت عدم اتصال به اینترنت ابتدا اینترنت گوشی خود را روشن نمایید. با برنامه‌های تست سرعت اینترنت سرعت را چک کنید و در صورت ضعیف بودن اینترنت آن را تغییر داده و به اینترنت دیگر وصل شوید.

در صورتی که اینترنت دیگری ندارید می‌توانید با بهینه‌ سازی مودم سرعت آن را بالا ببرید. پس ابتدا سرعت خود را افزایش داده و پس از آن وارد برنامه یوتیوب شوید. یک روش دیگر که به راحتی می‌توانید ارور یوتیوب را رفع کنید فعال کردن حالت پرواز می‌ باشد. در گوشی‌های هوشمند این حالت در صورت فعال سازی باعث می‌شود تا تمام قابلیت‌های ارتباطی گوشی نظیر اینترنت، امکان اتصال و دریافت اس‌ ام‌ اس، تماس و غیره غیر فعال گردد و در صورت غیر فعال شدن این قابلیت تمامی قابلیت‌های ذکر شده شروع به کار کرده و شما با این کار می‌توانید یک بار آن را ریستارت نمایید.

با فعال سازی حالت هواپیما تنظیمات سریع گوشی خود را باز کرده و بر روی آیکون هواپیما ضربه بزنید تا فعال گردد. چند لحظه صبر کنید و مجدد آن را غیر فعال نمایید. این امر موجب عدم کارکرد اینترنت تان خواهد شد و اگر اینترنتتان به طور صحیح وصل نشد برنامه‌های نظیر یوتیوب را نمی‌ توانید باز کنید. هنگامی که تنظیمات شبکه شما با مشکل روبرو شود شما می‌توانید با ریست تنظیمات شبکه اندروید مشکل خود را رفع کنید. با انجام این کار تمامی تنظیمات مرتبط با اینترنتتان به حالت پیش فرض باز می‌گردد و باید مجدد تنظیم شود.

دو راه حل موثر برای رفع ارور ۴۰۰ یوتیوب

برنامه‌های گوشی اندروید جهت کار کردن احتیاج به مجوزهای مختلفی دارد که یکی از این مجوزها Data Usage می‌ باشد. اگر این مجوز برای یوتیوب غیر فعال باشد برای روشن بودن اینترنت گوشی نمی‌توانید از آن استفاده کنید با فعال سازی این مجوز برای یوتیوب روی آیکون یوتیوب تب کرده و نگه دارید. بعد از چند لحظه گزینه َApp info به شما نمایش داده خواهد شد، آن را انتخاب نمایید. در صفحه بعد نیز گزینه App info را انتخاب کنید.

در نهایت تمامی سیم کارت‌ها و وای فای خود را فعال نمایید. از طرفی با ریستارت کردن گوشیتان می‌توانید این مشکل را رفع کنید. هنگامی که شما گوشی‌ تان را روشن می‌ کنید فایل‌های ضروری شروع به کار می‌کند گاهی برخی از این فایل‌ها به درستی نصب و راه‌اندازی نشده و این باعث می‌شود تا کارکرد بعضی برنامه‌ها مثل یوتیوب به مشکل بخورد. در این شرایط می‌بایست رفع خطای یوتیوب یک بار گوشیتان را خاموش و پس از چند دقیقه مجدد روشن کنید. با اینکار تمامی فایل های گوشی ریستارت خواهد شد و امکان دارد مشکلتان رفع گردد.