علت مشکل محدودیت در فالو کردن دیگران در اینستاگرام و رفع آن

the-reason-for-the-problem-of -limiting-following-others- on-instagram-and-fixing-it-pic4

یکی از مسائل آزاردهنده برای کاربران اینستاگرام گزینه فالو در اینستاگرام است که طبق گزارش‌هایی که اینستاگرام دریافت نموده است بسیاری افراد گزارش محدودیت در فالو کردن دیگر افراد را داشته‌ اند. این محدودیت علاوه بر عدم فالو کردن مربوط به محدودیت در کامنت گذاشتن یا اشتراک گذاری پست و استوری نیز می‌باشد. محدودیت در فالو کردن دیگران یا کار نکردن گزینه فالو و عدم نمایش آن می ‌تواند یک مشکل عجیب و غیرقابل پیش‌بینی باشد. در این مقاله از برتر رایانه به علت مشکل محدودیت در فالو کردن در اینستاگرام و رفع آن خواهیم پرداخت پس در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : رفع مشکل ریپلای اینستاگرام

رفع مشکل فالو نکردن در اینستاگرام

پیش از انجام هر یک از مراحل ذکر شده در ادامه این مقاله حتماً یک بار اینترنت گوشی یا دستگاه خود و وایرلس خانگی را چک نمایید. از طرفی احتمال اینکه شما به سقف تعداد فالو کردن برای هر اکانت رسیده باشید نیز وجود دارد.

حتماً احراز هویت اکانت اینستاگرام خود را بررسی کنید و از ابزارهای تغییر دهنده آی پی خود مطمئن شوید و کش اینستاگرامتان را پاک نمایید و در آخر بررسی کنید که آیا بلاک شده‌اید یا نه. با بررسی این موارد به راحتی می‌توانید علت این محدودیت را بفهمید.

به طور کلی با گشتن به دنبال علت آن دلایلی نظیر نقص اتصال به اینترنت، استفاده بیش از حد اینستاگرام در طی یک مدت کوتاه، خطای احراز هویت و غیره می‌توان به راحتی دلیل مشکل محدودیت فالو نکردن دیگران در اینستاگرام را بفهمید.

 

محدودیت فالو در اینستاگرام و رسیدن به آن

اینستاگرام هرچه جلوتر می‌رویم یک سری قوانین و محدودیت‌هایی را برای فعالیت کاربرانش تعریف می‌کند. این محدودیت‌ها شامل مقرراتی همچون محدودیت فالو کردن می‌باشد که اگر بخواهیم به تعداد بگوییم تا سقف ۷۵۰۰ نفر می‌ باشد. از طرفی در هر ساعت کاربر می‌بایست تنها ۲۰۰ اکانت را دنبال کند که نقض هر یک از این مقررات و تجاوز به بالاترین حد ممکن اروری به صورت پیام دریافت خواهید نمود. پس برای رفع این مشکل می‌ بایست تا بعضی افراد را آنفالو کرده و سپس مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا اینستاگرام را باز کنید و به صفحه اصلی پروفایلتان بروید از لیست Following افرادی که دنبال می‌کنید را مشاهده خواهید نمود. در کنار حساب کاربری هر فرد یک دکمه Following که با زدن روی آن می‌توانید اشخاص را آنفالو نمایید. از طرفی اگر به طور مستقیم به اکانت هر فردی وارد شوید بر روی گزینه  زده و منویی برای شما ظاهر خواهد شد که می‌توانید با زدن دکمه Unfollow دنبال کردن اکانت را متوقف نمایید.

بررسی موارد زیر جهت رفع مشکل

حتماً اتصالات اینترنت خود را بررسی کنید، در صورتی که اینترنتتان پایدار و قوی نباشد امکان دارد بعضی از قسمت‌های اینستاگرام به طور صحیح نشان داده نشود. بنابراین اگر قادر نیستید تا از ویژگی‌های فالو کردن افراد استفاده کنید دکمه آن را مشاهده نمی کنید مستلزم این است تا وضعیت اینترنتتان را چک کنید. این مسئله معمولاً با مواردی نظیر عدم باز شدن فیلم‌ها یا تصاویر همراه است.

کش اینستاگرام شامل داده‌هایی است که برنامه به مرور زمان سیو می‌کند که با انباشته شدن این داده‌ها مشکلاتی را در بر خواهد داشت. یکی از این مشکلات کند شدن برنامه می‌ باشدT پس بهتر است اگر با مشکل فالو کردن دیگر مواجه هستید برنامه اینستاگرام را حذف کنیم. در صورتی که از گوشی آیفون استفاده می‌کنید بهترین راه حل پاک کردن و نصب دوباره برنامه برای حذف کش و فایل‌های موقتی اینستاگرام می‌باشد.

کاربران گوشی‌های اندروید با نگهداری روی آیکون اینستاگرام گزینه App info را بزنید. همچنین از طریق مسیر Settings-Apps-instagram می‌توانید برنامه اینستاگرام را انتخاب کنید.

پس از آن وارد قسمت Storage شوید و گزینه Clear Data یا Clear Cache را بزنید.

برای رفع مشکل محدودیت فالو کردن دیگران در اینستاگرام از ابزارهای تغییر دهنده آی پی استفاده کنید. با توجه به محدودیت‌های اینستاگرام در کشورمان می‌بایست تا به یک سرور قوی متصل شوید. اپ تغییر دهنده باید مطمئن و ایمن باشد تا بتوانید به خوبی این مشکل را رفع نمایید. به این نکته توجه کنید که گاهی اوقات استفاده از آی‌ پی‌های مختلف جهت ورود به اینستاگرام امکان دارد مشکلاتی را در برداشته باشد. برای نمونه در صورتی که یک یک بار با آی پی فرانسه و سری بعد با آی پی آلمان به اینستاگرام وارد شوید این مسئله ممکن است برای الگوریتم‌ها کمی گیج کننده باشد بنابراین باید به این مسئله توجه نمود.

نحوه بررسی عدم عملکرد اینستاگرام

بعضی اوقات امکان دارد به علت مشکل سرورهای اصلی اینستاگرام برخی از قابلیت‌های آن اجرا نشود. برای حل مشکل فالو نشدن اینستاگرام می‌ توانید از درستی عملکرد سرورهای برنامه اطمینان یابید. اگر مشکلتان با دیگر افراد مشترک است و ایجاد آن به علت ارور باشد می‌بایست تا حل مشکل فالو نشدن افراد در اینستاگرام صبر کنید. برای اطمینان از این موضوع که آیا نقصی از اینستاگرام است می‌ توانید از وب سایتی نظیر  OutageReport یا Downdetector استفاده نمایید.

امکان اینکه اکانت شما بلاک شده باشد نیز باعث این مشکل می‌ شود. این مسئله فقط زمانی رخ می‌دهد که اکانت خاص را نمی‌توانید فالو کنید و مشکلی برای مابقی حساب‌های کاربری‌تان وجود ندارد.

احتمال دیگری که باعث بروز محدودیت در اینستاگرام می‌گردد به اعتبارسنجی حساب کاربری مربوط است. برای نمونه اگر اخیرا رمز عبور دستگاهتان را تغییر داده باشید حتماً یک بار از سیستم خارج و دوباره وارد شوید.

بلاک شدن از طرف اینستاگرام نیز می‌تواند دلیل مشکل محدودیت فالو کردن دیگران در اینستاگرام باشد. در این حالت امکان دارد قادر نباشید تا بسیاری از امور نظیر فالو، لایک کردن، انتشار پست و استوری را انجام دهید. به عبارت دیگر اکانتتان شدوبن یا مسدود شده است. پیشنهاد می کنیم حتماً مقاله بهترین شیوه های رفع بلاک اکشن اینستاگرام که در این باره است را بخوانید.

پس اگر در یک بازه زمانی کوتاه تعداد زیادی لایک یا فالو انجام بدهید و دیگر رفتارهای افراطی را از خود نشان دهید به عنوان اسپم شناخته می‌گردد که این مسئله در بسیاری از اوقات برای افراد مشکل محدودیت در فالو کردن پیج شخص در اینستاگرام را به همراه خواهد داشت.

پرسش‌های متداول

-چرا این امکان وجود ندارد تا بتوانم کسی را فالو کنم؟
اگر تعداد افرادی که فالو کرده باشید حد استاندارد داشته باشد اینستاگرام در مواردی مختلف نظیر مشکلات اینترنت یا اینستاگرام، نواقص برنامه یا افزایش میزان کش برنامه باعث شود تا شما نتوانید کسی را فالو کنید.

به چه علت در اینستاگرام نمی‌توانم درخواست بدهم؟
عللی که در اینستاگرام موجب ایجاد محدودیت نظیر ارسال درخواست فالو شود، یا به دلیل مشکلات اکانت محدودیت حساب کاربران مشکلات اینترنت یا مسائل فنی برنامه باشد.