نحوه استفاده همزمان از دو شماره در واتساپ

how-to-use-two-numbers-simultaneously-in-whatsapp

با توجه به اینکه بسیاری از صاحبان کسب و کار برای پاسخگویی به مشتریان خود جهت فروش محصول یا ارائه خدمات همواره احتیاج به یک پیام رسان کاربرپسند و مناسب برای پاسخ دهی دارند از برنامه‌هایی چون واتساپ و تلگرام استفاده می‌کنند. معمولاً شماره‌های کاری با شماره شخصی افراد جدا می‌باشد به همین علت بسیاری از کاربران واتساپ دو شماره واتساپی استفاده می کنند که یکی به عنوان شماره واتساپ شخصی و دیگری واتساپ بیزینس. در صورتی که شما نیز تمایل به استفاده همزمان از دو شماره شخصی و شماره کاریتان را دارید، این مقاله از برتر رایانه را از دست ندهید تا نحوه استفاده همزمان از دو شماره واتساپ را به شما بیاموزیم تا انتها با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : راه حل کامل مشکل تماس تصویری واتساپ

نحوه استفاده از ویژگی چند اکانتی خود در واتساپ

اولین و راحت‌ترین شیوه جهت داشتن دو اکانت واتساپ به طور همزمان در یک گوشی این است که از ویژگی اضافه کردن حساب کاربری جدید خود واتساپ استفاده نمایید. جهت انجام این کار اپ واتساپ را در گوشی خود باز نموده، پس از آن بر روی علامت سه نقطه در قسمت بالای صفحه نمایش ضربه بزنید تا منو برایتان بازگردد، پس از آن در قسمت بالا برگه جدید تصویر و داده اکانت فعلیتان را خواهید دید.

در کنار آن یک آیکون سبز رنگ به شکل فلش موجود است و در صورت ضربه زدن به آن یک پنجره جدید برایتان ظاهر خواهد شد.


در این پنجره بر روی گزینه  Add Account  تب نموده، این عبارت به معنای اضافه کردن اکانت جدید است.

اکنون طبق روال همیشگی اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی از شما خواسته می‌شود تا شماره تلفن جدیدی را جهت ورود یا ثبت نام اکانت جدید وارد نمایید.

پس از آن می‌بایست کد ارسالی را به شماره همراه وارده که از طرف واتساپ برایتان پیامک شده را تایید کنید.

همچنین در صورتی که برنامه از شما درخواست اجازه (Permission)  آن را تایید نموده یک نام و عکس پروفایل برای اکانت جدید انتخاب کنید.
به همین راحتی شما یک حساب کاربری دیگر را به برنامه خود افزوده‌اید. اکنون اگر می‌خواهید که بین دو اکانت خود جابجا شوید کافیست تا مجدداً بر روی آیکون سه نقطه تب نمایید و این بار از منوی باز شده گزینه گزینه Switch Accounts  انتخاب کنید.

جهت تغییر حساب کاربری می‌توانید نظیر قبل به گزینه تنظیمات رفته و در آنجا بر روی آیکون سبز رنگ فلش تب کنید. حال در پنجره باز شده هر دو حساب کاربریتان را خواهید دید.

هر یک را که می‌خواهید انتخاب و از آن استفاده کنید.

لازم به ذکر است که این ویژگی هنوز برای آیفون در دسترس نیست و احتمالاً نظیر نسخه اندروید عرضه خواهد شد. در حال حاضر بهترین راه حل برای کاربران آیفون استفاده و نصب واتساپ بیزینس است.

به کارگیری ویژگی Dual Apps یا Clone Apps در گوشی اندروید

امکان دارد با توجه به سیاست‌های کمپانی ارائه شده اپ واتساپ به کارگیری قابلیت چند اکانتی برای منطقه (Region)  مان محدود شود. لذا اگر شیوه بالا برایتان در دسترس نیست نگرانی ندارد و از از طریق ویژگی‌های سیستم عاملی در اندروید می‌توانید واتساپ با دو شماره در گوشی اندروید داشته باشید.

برخی از قالب‌های اندروید همچون  ColorOS ،OxygenOS ،Nothing OS ،MIUI، و HyperOS به شما این امکان را خواهد داد تا یک کپی از هر نرم‌ افزار که بخواهید ایجاد کنید. پس در صورتی که سیستم عامل اندرویدتان از این ویژگی پشتیبانی می‌کند وارد تنظیمات موبایل اندرویدیتان شوید، سپس به قسمت برنامه‌ها یا APPS بروید.

در آنجا به دنبال گزینه  Dual Apps یا Cloned Apps بگردید و بر روی آن تب کنید.

در صفحه بعدی اپ واتساپ را بیابید و گزینه مربوط به آن را فعال سازید.

با این کار شما یه کپی از برنامه‌های واتساپ ساخته‌اید و بلافاصله می‌توانید از آن به عنوان یک برنامه مستقل از برنامه قبلی استفاده کنید. یعنی دو واتساپ در یک گوشی حال آن را باز کرده و با شماره جدیدتان لاگین شوید.

نحوه نصب هم زبان برنامه معمولی واتساپ و واتساپ بیزینس

در صورتی که نسخه و قالب اندرویدی که به کار بردید از ویژگی برنامه واتساپ به صورت رسمی با دو نسخه معمولی و بیزینسی می‌باشد، اگر دو شیوه بالا برایتان مقدور نبود آنگاه بهترین کار برایتان نصب و استفاده از این دو نسخه به صورت همزمان است.
همچنین شما می‌توانید یک حساب کاربری بر روی نسخه معمولی و اکانت دیگر خود در ورژن بیزینسی واتساپ وارد نمایید.

پرسش‌های متداول

چگونه می‌توانم در گوشی آیفون واتساپ دو اکانت داشته باشم؟

جهت داشتن دو اکانت همزمان واتساپ در گوشی‌های نسخه ios از روش ذکر شده در اول مطلب استفاده کنید همچنین شیوه آخر یعنی استفاده از ورژن بیزینسی واتساپ این امکان را به شما می‌دهد که دو واتساپ را به طور همزمان در گوشی آیفونتان داشته باشید.

چگونه می‌توان واتساپ دوم را آپدیت نمود؟

هر اپ اندروید یک ماهیت مجزا و واحد است. جهت آپدیت هر ورژن آن می‌توانید به صورت مجزا اقدام نمایید. یعنی می‌توانید از طریق گوگل پلی یا سایر برنامه‌های مشابه مستقلاً به روز رسانی واتساپ معمولی و واتساپ بیزینس بپردازید.