آموزش رفع مشکل نوتیفیکشن تلگرام در آبفون

how-to-fix-the-telegram-notification-problem-on-the-iphone-pic1

تلگرام یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌ها در ایران است، اما مشکلات مربوط به نوتیفیکیشن، به ویژه در نسخه آیفون بسیاری از کاربران را دچار مشکل کرده است. این موضوع ممکن است باعث از دست دادن پیام‌های مهم یا عدم مدیریت صحیح آن‌ها شود. به همین دلیل، در این مقاله از برتر رایانه به رفع مشکل نوتیفیکیشن تلگرام خواهیم پرداخت، در ادامه با مهراه باشید.

مقاله پیشنهادی : شیوه جدید ایجاد استیکر تلگرام

برطرف کردن مشکل عدم دریافت نوتیفیکیشن تلگرام در آیفون

به طور خلاصه، اگر با مشکل عدم دریافت نوتیفیکیشن تلگرام در آیفون روبه‌رو شدید، می‌توانید از راه‌های زیر برای حل آن استفاده کنید:

۱. فعال‌سازی نوتیفیکیشن‌های تلگرام از تنظیمات.
۲. غیرفعال‌سازی حالت‌های تمرکز یا افزودن تلگرام به استثناها.
۳. فعال‌سازی بروزرسانی اپلیکیشن‌ها در پس‌زمینه.
۴. خروج از حالت بی‌صدا در چت‌ها.
۵. بررسی اتصال اینترنت و VPN.
۶. به‌روزرسانی تلگرام به آخرین نسخه.
۷. به‌روزرسانی سیستم عامل iOS.
۸. بررسی وضعیت سرورهای تلگرام.
۹. بستن اجباری برنامه و راه‌اندازی مجدد آن پس از چند دقیقه.

فعال سازی اعلان های تلگرام از طریق تنظیمات جهت رفع دریافت نکردن آن

در بسیاری از مواقع، دلیل اصلی عدم دیده شدن نوتیفیکیشن‌های تلگرام، غیرفعال بودن آنها در تنظیمات گوشی است. ممکن است به طور اتفاقی نوتیفیکیشن‌های این برنامه را غیرفعال کرده باشید و حالا نتوانید آنها را مشاهده کنید. برای دسترسی به این تنظیمات و مدیریت آنها می‌توانید به مراحل زیر عمل کنید:

1. ابتدا تنظیمات گوشی خود را باز کنید.
2. به صفحه را به پایین اسکرول کنید و روی “Telegram” کلیک کنید.
3. سپس به بخش “Notifications” بروید.
4. در این بخش، مطمئن شوید که گزینه “Allow Notifications” فعال شده باشد.

همچنین، یکی از امکانات برنامه تلگرام، شخصی‌سازی نوتیفیکیشن چت‌هاست. شما می‌توانید در این برنامه، اعلان برخی از چت‌ها را به عنوان استثنا غیرفعال کنید. بنابراین، اگر فقط نوتیفیکیشن بعضی از کانال‌ها، چت‌ها یا گروه‌ها برای شما ارسال نمی‌شود، مطمئن شوید که آنها را از لیست استثناها حذف کرده‌اید. برای این منظور:

1. ابتدا برنامه تلگرام را باز کنید.
2. به مسیر “Settings > Notifications” بروید.
3. سپس روی “Delete All Exceptions” کلیک کنید و استثناها را حذف کنید.

توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید اعلان‌های مربوط به گروه‌ها، چت‌ها، کانال‌ها و استوری‌ها را به طور کامل دریافت کنید، باید وضعیت آنها را روی حالت “On” قرار دهید. در صورتی که تمایل دارید تنظیمات کل نوتیفیکیشن‌های تلگرام را به حالت اولیه برگردانید، می‌توانید از گزینه “Reset all settings” در بخش “Notification” صفحه را به پایین اسکرول کنید و آن را انتخاب کنید.

همچنین، در این بخش از تنظیمات تلگرام، می‌توانید تغییر صدای نوتیفیکیشن آیفون را نیز انجام دهید.

غیرفعال‌سازی حالت‌های تمرکز جهت رفع مشکل عدم دریافت اعلان تلگرام در آیفون

روشن بودن حالت تمرکز یا فوکوس باعث می‌شود که اعلان‌ها را از برنامه‌های مختلف دریافت نکنید. به همین خاطر ممکن است به علت فعال بودن این حالت، اعلان پیام‌های جدید تلگرامتان را نبینید.

در آیفون، برای غیرفعال کردن حالت تمرکز، می‌توانید به Control Center رفته و روی “Focus mode” ضربه بزنید تا غیرفعال شود. علاوه بر این، می‌توانید اعلان‌های تلگرام را به عنوان یک استثنا در زمان فعال بودن حالت فوکوس قرار دهید.

برای این کار، وارد قسمت تنظیمات شده و به بخش “Focus” بروید. در پروفایل قسمت فوکوس، مشخص کنید که می‌خواهید برنامه تلگرام را به عنوان استثنا اضافه کنید. سپس روی “Apps” ضربه بزنید و تلگرام را به عنوان یک برنامه مجاز انتخاب کنید. (حتماً به فعال بودن گزینه “Allow Notification From” بالا دقت کنید)

همچنین، یکی از روش‌های دیگر حل مشکل نوتیفیکیشن تلگرام، از بین بردن حالت فوکوس بین دستگاه‌ها در سیستم مک بوک است. برای این کار، قسمت تنظیمات سیستم را باز کرده و به قسمت “Focus” بروید. سپس بخش “Share across devices” را غیرفعال کنید.

سایر روش های برطرف کردن مشکل نوتیفیکیشن در تلگرام

گر حالت “رفرش برنامه‌ها در پس‌زمینه” غیرفعال باشد، در صورت دریافت پیام جدید، ممکن است نتوانید اعلان مربوط به آن را ببینید. برای فعال کردن این امکان، به قسمت تنظیمات بروید و صفحه را به پایین اسکرول کنید تا تلگرام را ببینید. روی آن ضربه بزنید و گزینه “Background App Refresh” را فعال کنید.

برنامه تلگرام به شما این امکان را می‌دهد که چت‌ها، کانال‌ها یا گروه‌ها را برای بازه‌های زمانی مختلف یا به صورت همیشگی بی‌صدا کنید. در این حالت، معمولاً یک آیکون بلندگوی خط خورده در کنار چت قرار می‌گیرد. پس اگر علت نیامدن نوتیفیکیشن تلگرام در آیفون را نمی‌دانید، بهتر است حالت بی‌صدا را بررسی کنید.

برای این کار، وارد چت مورد نظر شوید، روی اسم شخص، کانال، گروه و غیره کلیک کنید و گزینه “Unmute” را انتخاب کنید.

یکی دیگر از روش‌های حل مشکل نوتیفیکیشن تلگرام، بررسی اتصال به یک اینترنت پایدار و عملکرد وی پی ان و پروکسی روی سیستم است. اگر اتصال به سرورهای تلگرامی به درستی انجام نشود، دریافت نوتیفیکیشن‌ها یا مشاهده پیام‌ها بسیار سخت خواهد شد.

اگر همچنان با انجام تنظیمات گفته شده نتوانستید مشکل خود را حل کنید، بهتر است از آپدیت بودن برنامه مطمئن شوید. می‌توانید از طریق اپ استور، تلگرام را بروزرسانی و از آن استفاده کنید.

یکی دیگر از دلایل خطای صدای نوتیفیکیشن آیفون، به روز نبودن سیستم عامل است. بنابراین برای رفع این مشکل بهتر است ورژن سیستم عامل خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید و از عملکرد مناسب آن مطمئن شوید. انجام این کار از قسمت “Settings” و بخش “General” و منوی “Software Update” امکان‌پذیر است.

آخرین روش های حل مشکل اعلان های تلگرام در آیفون

برخی اوقات، مشکلات و باگ‌های تلگرام ممکن است مربوط به اختلالات در سرورهای اصلی این برنامه باشند. برای اطمینان از اینکه مشکل شما مربوط به این مسئله است، می‌توانید از سایت Down Detector استفاده کنید و وضعیت سرورهای برنامه را در چند روز اخیر بررسی کنید.

سایر روش های برطرف کردن مشکل نوتیفیکیشن در تلگرام

در نهایت، بهتر است در منوی بالای آیفون یکبار حالت هواپیما را فعال و مجدداً غیرفعال کنید تا تنظیمات سیم کارت و شبکه مجدد ریست شود. این کار در برخی مواقع می‌تواند به حل مشکل نوتیفیکیشن تلگرام کمک کند.