نحوه غیر فعال کردن استاتوس واتساپ دیگران

how-to-disable-others-whatsapp-status

با وجود قابلیت استوری واتساپ تحت عنوان استاتوس واتساپ برای اشتراک گذاری عکس عکس و ویدیو ها برای برخی این نمایش آزار دهنده می باشد. در صورتی که تمایل به عدم مشاهده وضعیت استوری واتساپ خود ندارید در این مقاله از برتر رایانه به نحوه غیر فعال کردن استاتوس واتساپ دیگران را از دست ندهید تا از این طریق این ویژگی را در برنامه موقتا غیرفعال یا استاتوس برای بی صدا (Mute) کنید، با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : راه حل کامل مشکل تماس تصویری واتساپ

مخفی کردن استاتوس واتساپ

برای غیرفعال کردن ویژگی استاتوس در واتساپ، ابتدا برنامه واتساپ را باز کنید و به سربرگ به‌روزرسانی‌های اخیر یا Recent Updates بروید. سپس وضعیتی که نمی‌خواهید مشاهده کنید را انتخاب کرده و نگه دارید، سپس گزینه Mute را انتخاب کنید.
برای غیرفعال کردن ویژگی وضعیت در اندروید، آیکن برنامه واتساپ را فشار دهید و نگه دارید. سپس اطلاعات برنامه یا آیکن “i” را انتخاب کنید و به قسمت Permissions بروید. از لیست مجوزهای مجاز، گزینه Contacts را انتخاب کنید و گزینه Don’t Allow را انتخاب کنید.
در گوشی آیفون، به بخش Settings بروید، سپس به قسمت Privacy & Security بروید و Contacts را انتخاب کنید. از لیست برنامه‌ها، WhatsApp را پیدا کنید و سوئیچ کنار آن را به حالت فعال درآورید.

عدم مشاهده استوری دیگران در واتساپ با میوت کردن مخاطب

برای مخفی کردن استوری دیگران در واتساپ، ابتدا به لیست به‌روزرسانی‌های اخیر یا Recent Updates بروید. سپس وضعیتی که می‌خواهید نادیده بگیرید را انتخاب کرده و نگه دارید.

یک پاپ آپ برای تایید تصمیم شما ظاهر می‌شود. روی گزینه Mute کلیک کنید.

این به‌روزرسانی وضعیت این شخص خاص را به بخش Muted Updates منتقل می‌کند.

برای خارج کردن مخاطب از حالت میوت، می‌توانید باز هم استوری واتساپ او را برای مدت طولانی فشار دهید و گزینه Unmute را انتخاب کنید.

این روش برای گوشی‌های آیفون نیز به همین صورت است.

نحوه بستن کامل استاتوس واتساپ

اما اگر بخواهید این ویژگی را به طور کامل مسدود کنید، می‌توانید با حذف مجوز تماس از برنامه، به طور غیرمستقیم به روز رسانی وضعیت را مسدود کنید. با حذف دسترسی مخاطب، واتس‌اپ نمی‌تواند تأیید کند که شماره‌ها را ذخیره کرده‌اید و به‌روزرسانی‌های وضعیت آنها را به شما نشان نمی‌دهد.

برای مسدود کردن ویژگی WhatsApp Status در اندروید، به سادگی آیکن WhatsApp را در صفحه اصلی یا کشوی برنامه فشار دهید و نگه دارید و اطلاعات برنامه یا آیکن “i” را انتخاب کنید. سپس به قسمت Permissions بروید و گزینه Contacts را انتخاب کنید و Don’t Allow را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برای اعمال تغییر ممکن است مجبور شوید برنامه را ببندید و باز کنید.

یک فرآیند مشابه اما کمی طولانی تر در iOS وجود دارد. باید برنامه Settings را باز کنید، به قسمت Privacy & Security بروید و Contacts را از لیست مجوزها انتخاب کنید. باید لیستی از همه برنامه‌هایی که به این مجوز دسترسی دارند را مشاهده کنید. WhatsApp را در لیست پیدا کنید و سوئیچ کنار آن را به حالت فعال درآورید.

تا زمانی که دوباره دسترسی به تماس را برای واتساپ فعال نکنید، بروزرسانی وضعیت را مشاهده نخواهید کرد.

مشکلات پنهان کردن استوری دیگران در واتساپ

اگرچه مسدود کردن وضعیت‌ها می‌تواند شما را از شر بروزرسانی استاتوس مخاطبین رها کند، اما این روش دارای معایبی است.

واتساپ دسترسی به لیست مخاطبین شما را از دست می‌دهد، به این معنی که نمی‌توانید نام افرادی را که به شما پیام می‌دهند را مشاهده کنید یا مخاطبان جدید را اضافه کنید. اگر بیش از چند دوست داشته باشید که گاهی اوقات به شما پیام می‌دهند، این مسئله می‌تواند مشکل‌ساز باشد. با این حال، اگر از عهده این مشکل برمی‌آیید، می‌توانید از آن به عنوان یک فرصت برای شناسایی افراد از روی عکس پروفایل یا شماره تلفن شان استفاده کنید.

همچنین، هنگامی که مجوزهای تماس را غیرفعال می‌کنید، ویژگی Status به طور کامل از کار می‌افتد. شما نمی‌توانید به‌روزرسانی‌های وضعیت کسی را مشاهده کنید و این شخص هم نمی‌تواند وضعیت شما را مشاهده کنید. اگر می‌خواهید از این امر جلوگیری کنید، توصیه می‌کنیم استوری مخاطبینی را که از این ویژگی استفاده می‌کنند را میوت کنید.

سؤالات متداول

آیا دیگران متوجه می‌شوند که میوت استوری شدند؟
خیر، در حال حاضر هیچ راهی برای کاربران وجود ندارد تا بفهمند وضعیت آنها توسط شما میوت شده است.

چگونه استوری دیگران را در واتساپ نبینیم؟
برای ندیدن استوری در واتساپ، به سربرگ به‌روزرسانی‌های اخیر یا Recent Updates بروید. سپس وضعیتی که نمی‌خواهید مشاهده کنید را انتخاب کرده و نگه دارید. یک پنجره باز می‌شود؛ در اینجا گزینه Mute را انتخاب کنید.

چگونه استوری واتساپ را در آیفون هاید کنیم؟
نحوه انجام این کار مانند اندروید است. به سربرگ Updates یا بروزرسانی‌ها بروید. روی وضعیت فشار وارد کنید و از پنجره ظاهر شده گزینه Mute را انتخاب کنید.

از کجا بفهمیم در واتساپ هاید استوری شدیم؟
تنها زمانی می‌توانید وضعیت دیگران را مشاهده کنید که آنها شماره شما را ذخیره کرده باشند و شما هم این کار را انجام داده باشید. با این حال، اگر شماره فردی را ذخیره داشته باشید و نتوانستید وضعیت وی را مشاهده کنید، به این معناست که فرد هاید استوری کرده است یا شما را مسدود کرده است.