بهترین روش حذف پیامک تبلیغاتی | مخصوص مشترکین ایرانسل

the-best-way-to-delete-advertising-messages

یکی از مشکلات مزاحمت‌آوری که روزانه با آن مواجه می‌ شویم، پیام‌های تبلیغاتی از طرف افراد یا شرکت‌ها است که بدون درخواست یا تمایل ما به تلفن همراهمان ارسال می‌شوند. این نوع پیام‌ها به صورت خودکار بر روی تلفن همراه ما فرستاده می‌شوند و تقریباً همه اپراتورهای تلفن همراه چنین پیام‌هایی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

گاهی اوقات تعداد پیام‌های تبلیغاتی به حدی زیاد می‌رسد که به دنبال راه‌های لغو این پیام‌ها می‌گردیم و تمایل داریم این نوع پیام‌ها را دیگر در تلفن همراهمان نبینیم. در این مقاله، ما قصد داریم به مشترکان ایرانسل بهترین روش حذف پیامک‌ تبلیغاتی را آموزش دهیم. اگر شما از مشترکان ایرانسل هستید و می‌خواهید دیگر پیامک‌های تبلیغاتی دریافت ننمایید، ما در این مقاله برتر رایانه به شما نحوه لغو این پیام‌ها را برای مشتریان ایرانسل آموزش داده‌ایم.

حتماً بخوانید : شیوه‌ های درخواست شارژ اضطراری ایرانسل

شیوه های پاک کردن پیامک تبلیغاتی ایرانسل

افرادی که به عنوان مشترکان اپراتور ایرانسل ثبت‌نام کرده‌اند، دارای گزینه‌های متعددی برای لغو و غیرفعال کردن پیامک‌های تبلیغاتی به صورت آفلاین و آنلاین می‌باشند. یک روش برای این اقدام، استفاده از کدهای دستوری می‌باشد. روش دیگر ارسال پیامک به اپراتور است، و یک روش دیگر آنلاین برای لغو کردن پیامک‌های تبلیغاتی، استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من است.

پاک کردن تبلیغات با کد دستوری

استفاده از کدهای دستوری، یا همان کدهای USSD، یکی از راه‌های ساده و سریع برای انجام خدمات مختلف مرتبط با سیمکارت ایرانسل می‌باشد. ایرانسل برای غیرفعال کردن پیامک‌های تبلیغاتی، یک کد دستوری ویژه ارائه داده است. با وارد کردن این کد، شما می‌توانید جلوی دریافت پیامک‌های تبلیغاتی قرار دهید.

برای لغو پیامک‌های تبلیغاتی، یک کد دستوری مشترک برای اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل وجود دارد. برای انجام این کار، شما باید کد دستوری #800* را به راحتی از صفحه کلید گوشی موبایل خود وارد کنید و سپس بر روی گزینه برقراری تماس بزنید.

با شماره‌گیری این کد، سه گزینه به شما نمایش داده می‌شود. از میان این سه گزینه، گزینه 1 که به عنوان “قطع پیامک تبلیغاتی” شناخته می‌شود را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه، پس از چند ثانیه یک پیغام نمایش داده می‌شود که می‌گوید “درخواست شما با موفقیت ثبت شد و تا ۲۴ ساعت آینده اجرا می‌شود.”

غیرفعال کردن پیامک تبلیغاتی از طریق پیامک

یک روش دیگر برای لغو دریافت پیامک‌های تبلیغاتی بدون نیاز به اینترنت، ارسال پیامک می‌باشد. ایرانسل برای این اقدام سرشماره ۵۰۰۶ را اختصاص داده است. برای جلوگیری از دریافت پیامک تبلیغاتی بر روی شماره ایرانسلی خود، کافیست عدد ۱ را به سرشماره ۵۰۰۶ ارسال کنید.

بلافاصله پس از ارسال این پیامک از شماره ایرانسلی خود، یک پیامک تاییدی حاوی متن “لغو پیامک تبلیغاتی” برای شما ارسال می‌شود و دیگر پیامک‌های تبلیغاتی روی شماره خود دریافت نخواهید کرد.

غیر فعال کردن پیامک تبلیغاتی از طریق اپ

علاوه بر روش‌های آفلاین که نیازی به اتصال اینترنت ندارند، یک روش آنلاین هم وجود دارد که به دارندگان سیمکارت ایرانسل امکان می‌دهد به راحتی خدمات مرتبط با پیامک‌های تبلیغاتی را فعال یا غیرفعال کنند.

همان‌طور که تمامی اپراتورها اپلیکیشن‌های ویژه‌ای دارند که از طریق آن خدمات متنوعی به مشترکان خود ارائه می‌دهند، شرکت ایرانسل نیز اپلیکیشن “ایرانسل من” را برای مشترکان خود فراهم کرده است.

در این اپلیکیشن متنوعی از خدمات برای مشترکان ایرانسل ارائه می‌شود، از جمله خدمات مرتبط با پیامک‌های تبلیغاتی. این برنامه به شما این امکان را می‌دهد که اگر تمایل دارید پیامک‌های تبلیغاتی را دریافت کنید، این سرویس را فعال کنید، و اگر می‌خواهید دریافت این پیامک‌ها را متوقف کنید، آن‌ها را غیرفعال سازید.

برای تغییر تنظیمات پیامک‌های تبلیغاتی در بخش پروفایل، به پایین صفحه اسکرول کنید تا به آخرین گزینه در میان خدمات مختلف و بخش “پیامک‌های تبلیغاتی” برسید. اگر پیامک‌های تبلیغاتی برای شما فعال باشند، می‌توانید آن‌ها را غیرفعال کنید و اگر غیرفعال باشند، می‌توانید آن‌ها را فعال کنید.

با انتخاب بخش “پیامک‌های تبلیغاتی”، یک پیام درخواست “غیرفعال سازی پیامک‌های تبلیغاتی” دریافت خواهید کرد. برای تأیید این درخواست، باید روی گزینه “تأیید” کلیک کنید. با تأیید این پیام، در ادامه پیام “سرویس با موفقیت غیرفعال شد” را روی صفحه گوشی خود مشاهده خواهید کرد.

جمع بندی

شما می‌توانید با استفاده از هر یک از سه روشی که در این مقاله توضیح داده شد، سرویس پیامک تبلیغاتی ایرانسل را در چند ثانیه غیرفعال کرده و دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را متوقف نمایید. با این حال، اگر هیچ‌یک از این سه روش (کد دستوری، پیامک، یا اپلیکیشن ایرانسل من) برای شما کارساز نشد و نتوانستید دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را لغو کنید، می‌توانید با تیم پشتیبانی ایرانسل تماس بگیرید.

اگر می‌خواهید از خط ایرانسلی‌تان با تیم پشتیبانی تماس بگیرید، با شماره ۷۰۰ تماس بگیرید. اگر از یک خط ثابت یا خط موبایلی غیر از ایرانسل استفاده می‌کنید و می‌خواهید با تیم پشتیبانی تماس بگیرید، با شماره ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ تماس بگیرید و درخواست خود را با اپراتور در میان بگذارید.

سؤالات متداول

-کد دستوری لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل چیست؟

جهت لغو پیامک‌های تبلیغاتی ایرانسل، از کد دستوری #800* یا #5006* استفاده کنید.

-چطور پیامک تبلیغاتی را از طریق اپلیکیشن ایرانسل من لغو کنیم؟

برای لغو پیامک تبلیغاتی از طریق اپلیکیشن ایرانسل من، به بخش حساب من در اپلیکیشن دسترسی پیدا کرده و سپس به بخش پروفایل بروید. در این بخش، گزینه “پیامک‌های تبلیغاتی” را انتخاب کنید و پس از آن، پیام غیرفعال‌سازی را تأیید کنید.