حل مشکلات ویس در برنامه شاد

solve-weiss-problems-in-a-happy-app-pic-9

برنامه شاد برای آموزش از راه دور دانش آموزان در دوران کرونا طراحی شده است. در این برنامه معلمین توسط امکانات موجود می توانند مطالب آموزشی را برای دانش ‌آموزان ارسال کرده و به راحتی با آن ها ارتباط بگیرند. این شبکه اجتماعی تا حدودی مانند پیام رسان تلگرام عمل می‌ کند و تفاوت های کمی با این اپلیکیشن دارد، به همین دلیل معلمان و دانش ‌آموزان به راحتی می ‌توانند در برنامه شاد فعالیت کنند. اما متاسفانه گاهاً مشکلاتی در این برنامه ایجاد می‌ شود و عملکرد اپلیکیشن شاد را مختل می کند. یکی از این مشکلات در هنگام ارسال و دریافت ویس پیش خواهد آمد، به همین علت در ادامه این مطلب قصد داریم تا راهکار های حل مشکلات ویس در برنامه شاد را به صورت کامل به شما عزیزان توضیح دهیم. لطفاً همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: روش های دانلود ویس دایرکت اینستاگرام

مهم ترین راهکار های حل مشکلات ویس در برنامه شاد

همان طور که گفته شد با وجود تمامی امکاناتی که در اپلیکیشن شاد وجود دارد مشکلاتی نیز در این برنامه رخ می دهد. به همین علت در ادامه قصد داریم تا مهم ترین راهکار های حل مشکلات ویس در برنامه شاد را به شما عزیزان آموزش دهیم.

فعال کردن ویس شاد در نسخه تحت وب

یکی از دلایلی که باعث می شود تا نتوانید در نسخه تحت وب برنامه شاد ویس ارسال کنید، فعال نبودن ارسال فایل صوتی در این برنامه می باشد. برای حل این مشکل ابتدا وارد سایت برنامه شاد شوید و سپس با وارد کردن شماره تماس به اکانت خود بروید. حال مراحل زیر را دنبال نمایید.

مرحله ۱: روی آیکون قفل مانند که در کنار آدرس سایت قرار گرفته ضربه بزنید. به این صورت منویی برای شما باز می شود که لازم است در آن روی گزینه Site Settings تپ نمایید.

حل مشکلات ویس در برنامه شاد - عکس یک

مرحله ۲: با باز شدن Settings در بخش Permissions روی فلش رو به پایین در کنار گزینه های Microphone و Sound ضربه بزنید. به این صورت سه گزینه پیش روی شما قرار می گیرد که لازم است گزینه Allow را انتخاب کنید. برای اعمال تغییرات صفحه را رفرش کنید. برای این کار CTRL و F5 را با یکدیگر بگیرید.

حل مشکلات ویس در برنامه شاد - عکس دو

حل مشکل ویس شاد در نسخه اندورید

در صورتی که در نسخه اندروید شاد نمی توانید ویس ارسال کنید، ممکن است مجوز های مورد نیاز را اعمال نکرده باشید.

مرحله ۱: برای این کار وارد تنظیمات یا Settings موبایل خود شوید و گزینه Apps را انتخاب کنید.

حل مشکلات ویس در برنامه شاد - عکس سه

مرحله ۲: در میان برنامه های مختلف اپلیکیشن شاد را انتخاب کرده و در منوی باز شده روی Permissions ضربه بزنید.

حل مشکلات ویس در برنامه شاد - عکس چهار

مرحله ۳: با تپ روی کلید کشویی کنار عبارت Microphone آن را به رنگ سبز تغییر دهید. به این صورت می توانید در این برنامه ویس ارسال کنید.

حل مشکلات ویس در برنامه شاد - عکس پنج

بیشتر بخوانید: رفع مشکلات ویس واتساپ

بررسی سایر روش های حل مشکلات ویس در برنامه شاد

باز نشدن ویس در برنامه شاد

از دیگر مشکلاتی که ممکن است در اپلیکیشن شاد رخ دهد، باز نشدن پیام صوتی می باشد. برای حل مشکلات ویس در برنامه شاد و باز کردن پیام های صوتی دریافتی ابتدا وارد تنظیمات گوشی موبایل خود شده و مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: وارد بخش Apps در تنظیمات گوشی موبایل خود شوید و سپس گزینه برنامه شاد را انتخاب کنید.

مرحله ۲: در صفحه جدید گزینه Permissions را انتخاب نمایید.

مرحله ۳: روی کلید کشویی کنار عبارت Storage ضربه بزنید و آن را روشن کنید.

حل مشکلات ویس در برنامه شاد - عکس شش

به این صورت برنامه شاد به حافظه دسترسی پیدا کرده و ویس ها در این برنامه برای شما باز می شود.

بیشتر بخوانید: ارسال پیام صوتی در دایرکت اینستاگرام | آموزش اینستاگرام

پاک کردن حافظه کش

در صورتی که با اعمال مجوز ها هم چنان نمی توانید در این برنامه ویس ارسال کنید. برای رفع این مشکل می توانید حافظه کش را پاک کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال نمایید.

مرحله ۱: در قسمت تنظیمات گوشی موبایل خود وارد بخش Apps شوید و سپس برنامه شاد را پیدا کنید.

مرحله ۲: روی Storage تپ کرده و در صفحه جدید گزینه CLEAR CACHE را انتخاب نمایید.

حل مشکلات ویس در برنامه شاد - عکس هشت

پاک کردن حافظه اندروید

پر شدن حافظه اندروید یکی از دیگر دلایلی می باشد که باعث عدم باز شدن یا ارسال ویس می شود. به طور معمول در صورت پر شدن حافظه پیامی برای شما ارسال می شود، اما اگر نمی دانید حافظه گوشی تان پر شده یا نه می توانید در قسمت تنظیمات گوشی موبایل خود به قسمت Storage بروید و این مسئله را بررسی کنید. در صورت پر بودن حافظه حتما آن را خالی کنید.