حل مشکل کار نکردن سیستم ریستور در ویندوز ۷

solve-the-problem-of-not-running-windows-7-reset-system-pc-bartar

وقتی هنگام کار با کامپیوتر در سیستم عامل ویندوز دچار مشکلات می شوید و این مشکل ممکن است به علت ویروسی شدن ، ریجستری و … باشد . با استفاده از قابلیت  سیستم ریستورSystem Restore ویندوز این امکان وجود دارد تا هنگام بروز مشکل یا نقص پیش آمده به نقطه ی بازگشت Restore Point قبل از ایجاد مشکل یا نقص پیش آمده باز گردید .

استفاده از یک Restore Point دیگر جهت حل مشکل کار نکردن سیستم ریستور

با انتخاب گزینه Recommended restore در هنگام استفاده از System Restore پس از انجام عملیات بازیابی هنگام ریستارت کردن سیستم هیچ گونه تغییری در سیستم خود مشاهده نکردید با علامت دار کردن گزینه Choose a different restore point و کلیک بر روی دکمه Next وارد صفحه ی بعد خواهید شد .

در صفحه ی بعدی لیستی از نقاط بازگشت در سیستم را مشاهده می کنید ، ممکن است برخی نقاط بعد از بروز مشکل ایجاد شده باشد . در این صورت با علامت دار کردن گزینه Show more restore points تمامی نقاط بازگشت موجود بر روی درایو های سیستم از زمان شروع به کار سیستم را می توانید مشاهده نمایید .

استفاده از یک Restore Point دیگر جهت حل مشکل کار نکردن سیستم ریستور

استفاده از Safe mode جهت حل مشکل کار نکردن سیستم ریستور

سیستم ریستور تمامی فایل های نادرست و معیوب را جایگزین فایل های قبلی و سالم در سیستم می کند ، ممکن است در هنگام بکاپ گیری برخی از فایل ها نظیر آنتی ویروس ها ، بد افزار ها اجازه بکاپ گیری به برنامه ها را ندهد و موجب می شود عملیات جایگزینی مفید واقع نخواهد شد .

جهت رد شدن این گونه برنامه ها جهت نتیجه گیری می توان سیستم تان را در حالت Safe Mode قرار دهید و سپس از برنامه System Restore استفاده نمایید . با اجرا این برنامه در وینوز هیچ گونه نرم افزاری را نمی توان در سیستم اجرا نمایید . برای بوت سیستم در حالت Safe mode باید ابتدا سیستم را ریستارت نمایید و هنگام بوت شدن دکمه F8 را نگه دارید در صفحه ی ظاهر شده گزینه Safe Mode را انتخاب و Enter را بزنید .

• بعد از انجام عملیات بوت شدن  وارد ویندوز شوید ، سیستم ریستور را اجرا نمایید .

• با اتمام عملیات بازیابی ، سیستم را ریستارت کنید تا ویندوز بدر حالت عادی بوت شود .

• در نهایت شما توانسته اید با موفقیت ویندوز سیستم عامل خود را به حالت درست خود بازگردانید .

جهت آگاهی بیشتر مقاله سیستم ریستور در ویندوز کامپیوتر در دو بخش را مطالعه نمایید .

Repair و Reinstall کردن ویندوز سیستم جهت حل مشکل کار نکردن سیستم ریستور

در صورتی که با استفاده از حالت Safe Mode موفق به به بازیابی فایل های خود نشده اید به طوریکه هنگام بازیابی هیچ گونه تغییری در سیستم اعمال نشد و یا فایل سیستمی ویندوزتان نقص زیادی دارد که هیچ نقطه بازگشتی به زمانی که سیستم سالم بوده است جهت بازیابی وجود ندارد  در این صورت باید مجدداً سیستم را نصب و یا Repair ( تعمیر ) نمایید .

برای این کار ابتدا یک نسخه پشتیبان از داده های سیستم تان تهیه نمایید ، دیسک نصب برنامه را در درایور قرار دهید و با استفاده از آن سیستم را بوت نمایید . در صفحه نصب ویندوز بر روی دکمه Install now کلیک نمایید و مراحل نصب ویندوز را تا پایان ادامه دهید .

می توانید در صفحه نصب ویندوز بر روی عبارت Repair your computer کلیک نمایید و درایوی که ویندوز در آن نصب شده انتخاب و عملیات بازیابی را جهت جایگزینی فایل های سالم با فایل های سیستمی شوید .