حل مشکل عدم دسترسی به دوربین در گوشی های اندرویدی

solve-the-problem-not-access-to-the-camera-on-android-phones-pic-1

مشکلات نرم افزاری در گوشی های اندرویدی باعث بروز برخی اختلالات و مشکلات می شود. برای مثال ممکن است دوربین گوشی کار نکند و نتوانید به آن دسترسی داشته باشید. این مشکل برای بسیاری از کاربران آزاردهنده است چرا که دوربین موبایل دارای کارایی بالایی است و اکثر افراد علاقه مندند تا از از مهمترین لحظات زندگی خود عکس برداری و فیلم برداری کرده تا آن ها را به یادگار داشته باشند. بنابراین در صورتی که با ارور Can’t connect to camera مواجه شده اید حتماً ادامه این مطلب را مطالعه نمایید چرا که قصد داریم تا مهم ترین روش ‌های حل مشکل عدم دسترسی به دوربین در گوشی های اندرویدی را به شما عزیزان آموزش دهیم.

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده همزمان از دوربین جلو و عقب گوشی اندروید

ساده ترین راهکار های حل مشکل عدم دسترسی به دوربین در گوشی های اندرویدی

بررسی حافظه در دسترس

برای حل مشکل عدم دسترسی به دوربین در گوشی های اندرویدی اولین راهکار بررسی حافظه در دسترس می باشد. در واقع در صورتی که حافظه گوشی موبایل پر شود دیگر امکان دسترسی به دوربین وجود نخواهد داشت و نمی توانید تصویر و ویدیو جدیدی را ثبت کنید. بنابراین حافظه گوشی موبایل و کارت حافظه آن را بررسی کرده و برخی فایل های غیر قابل نیاز را پاک نمایید.

ری استارت کردن گوشی موبایل

در صورتی که با استفاده از راهکار قسمت قبل نتوانستید این مشکل را رفع کنید بهتر است تا گوشی موبایل خود را ریستارت نمایید. در واقع بسیاری از اختلالات ایجاد شده با ریستارت کردن گوشی از بین می ‌روند و ممکن است ارور Can’t connect to camera نیز به این صورت رفع شود.

بیشتر بخوانید: دانلود دوربین عکس برداری حرفه ای برای اندروید

حذف به روزرسانی های دوربین

راهکار دیگری که برای رفع این مشکل می توان به کار برد انجام به ‌روز رسانی ‌های دوربین می باشد. برای این کار می ‌توانید مراحل زیر را را دنبال کرده و به قسمت بروزرسانی ها دسترسی پیدا کنید:

ابتدا وارد تنظیمات گوشی موبایل خود شوید و سپس گزینه Apps را انتخاب نمایید.

پس از آن برنامه مربوط به دوربین را پیدا کرده و وارد آن شوید.

روی آیکون سه نقطه و یا چرخ دنده که در قسمت بالا و سمت راست قرار گرفته ضربه بزنید.

حل مشکل عدم دسترسی به دوربین در گوشی های اندرویدی - پاک کردن آپدیت دوربین

به پایین صفحه اسکرول نمایید و سپس گزینه Reset Settings یا Uninstall updates را انتخاب کنید تا تنظیمات دوربین ریست شده و آپدیت های آن پاک شود.

حل مشکل عدم دسترسی به دوربین در گوشی های اندرویدی - ریست کردن تنظیمات دوربین

مهمترین راهکار های حل مشکل عدم دسترسی به دوربین در گوشی های اندرویدی

به روز رسانی سیستم عامل اندروید

در صورتی که قصد دارید تا به حل مشکل عدم دسترسی به دوربین در گوشی های اندرویدی بپردازید بهتر است تا حتماً به روز رسانی های سیستم عامل اندروید را انجام دهید. در واقع در اکثر گوشی های اندرویدی با گذشت مدت زمانی به ‌روز رسانی جدید ارائه می ‌شود که در صورتی که این آپدیت روی گوشی موبایل نصب نشود ممکن است مشکلات و اختلالاتی را در پی داشته باشد. بنابراین برای بررسی آپدیت های جدید پس از ورود به قسمت تنظیمات به پایین صفحه اسکرول کرده و سپس گزینه Software update را انتخاب کنید.

حال در صفحه جدید روی Download updates manually تپ نمایید تا در صورتی که آپدیت جدیدی ارائه شده برایتان نمایش داده شود. به این ترتیب میتوانید گوشی موبایل خود را آپدیت کرده و مشکلات ایجاد شده را رفع کنید.

حل مشکل عدم دسترسی به دوربین در گوشی های اندرویدی - آپدیت سیستم عامل اندروید

بیشتر بخوانید: روش های فیلم برداری مخفی در گوشی های اندروید

آپدیت کردن برنامه دوربین

در کنار آپدیت سیستم عامل اندروید بهتر است تا برنامه دوربین و همچنین گالری گوشی موبایل خود را نیز به روز رسانی کنید. در واقع اگر آپدیت جدیدی برای این برنامه ‌ها ارائه شده باشد نوتیفیکیشنی برایتان ارسال خواهد شد و می توانید به روزرسانی های لازم را انجام داده و مشکلات ایجاد شده را رفع نمایید.

پاک کردن فایل کش دوربین و گالری تصاویر

پاک کردن فایل کش موجود در دوربین یکی از دیگر راهکارهای حل این ارور میباشد. البته با توجه به اینکه گالری تصاویر و دوربین دو برنامه مرتبط به یکدیگر هستند بهتر است تا فایل کش این اپلیکیشن را نیز پاک نمایید. برای اینکار وارد قسمت تنظیمات گوشی موبایل خود شده و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد قسمت Apps شوید.

اپلیکیشن گالری و دوربین را پیدا کرده و روی آنها تپ نمایید.

در صفحه جدید Storage را انتخاب کنید.

در نهایت روی Clear data ضربه بزنید تا فایل کش برنامه پاک شود.