حل مشکلات برنامه کافه بازار

solve-problems-program-cafe-market-pic-1

با گسترش گوشی های اندرویدی در میان مردم بازی و برنامه های مختلفی برای این سیستم عامل ارائه شد. در این میان مهندسین ایرانی نیز اقدام به طراحی برنامه‌های مختلفی نمودند. برای دانلود این برنامه ها میتوان از طریق اپ استور ایرانی کافه ‌بازار اقدام کرد. در این ‏app store علاوه بر برنامه های ایرانی می توانید هر نوع اپلیکیشن خارجی را نیز دانلود کنید. البته در شرایطی که آن برنامه در ایران تحریم نشده باشد. با این وجود افراد زیادی برنامه کافه بازار را روی گوشی‌های موبایل خود نصب کرده اند. در برخی مواقع این برنامه با مشکلاتی رو به رو می شود به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا راهکارهایی برای حل مشکلات برنامه کافه بازار خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. لطفاً همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل عدم اتصال گوشی آیفون به اینترنت

راهکارهای رفع رایج ترین مشکلات برنامه کافه بازار

به طور معمول در حین استفاده از برنامه بازار احتمال ایجاد مشکلات فراوانی وجود دارد و ممکن است در حین نصب برنامه‌ ارور هایی ایجاد شود که دلایل گوناگونی خواهد داشت. برای مثال در صورتی که در گذشته برنامه‌ای را از کافه بازار نصب کرده باشید و حال قصد داشته باشید تا مجدداً این برنامه را با همین نام دانلود کنید، خطایی ایجاد خواهد شد. در این شرایط بهتر است ابتدا برنامه قبلی را پاک کرده و سپس به دانلود مجدد آن بپردازید. علاوه بر آن از دیگر مشکلات برنامه کافه بازار می توان به عدم دانلود در هنگام پر بودن حافظه اشاره نمود. در واقع در صورتی که حافظه شما پر باشد دیگر نمی توان برنامه جدیدی را روی آن نصب نمود. در ادامه مهمترین راهکار ها برای رفع کلیه مشکلات این برنامه ارائه خواهد شد:

آپدیت برنامه بازار

به طور معمول در بسیاری از برنامه ها مشکلاتی وجود دارد که می توان آنها را با آپدیت کردن برنامه از بین برد. در واقعه توسعه دهندگان اپلیکیشن های مختلف برای افزایش کارایی و رفع باگ، نسخه های جدیدی از برنامه را ارائه می دهند بنابراین پیشنهاد می دهیم که برای حل تمامی مشکلات ایجاد شده در این برنامه ابتدا بازار را به جدیدترین نسخه آن به روز رسانی کنید.

بیشتر بخوانید: روش های رفع مشکلات آپدیت گوگل پلی سرویس

بررسی سرعت اینترنت

همانطور که می دانید برای ورود به برنامه بازار لازم است تا اینترنت گوشی موبایل خود را روشن کنید. در این شرایط اگر اینترنت شما به خوبی کار نکند احتمال ایجاد باگ هایی وجود دارد. در واقع به این طریق سرعت این برنامه کاهش یافته و ممکن است دانلود اپلیکیشن های مختلف با مشکل مواجه شود.

آموزش حل مهمترین مشکلات برنامه کافه بازار

نصب نشدن برنامه

یکی از مهمترین مشکلات برنامه کافه بازار نصب نشدن اپلیکیشن می‌باشد. به طور معمول این مشکل به علت عدم اتصال به اینترنت رخ می دهد. در این شرایط بهتر است تا به ریست تنظیمات شبکه اندروید بپردازید. برای این کار وارد تنظیمات گوشی موبایل خود شده و گزینه‌ General management را انتخاب کنید.

مشکلات برنامه کافه بازار - ریست تنظیمات شبکه

روی Reset ضربه بزنید.

ریست تنظیمات شبکه برای دانلود از بازار

روی گزینه Reset network settings تپ کنید.

حل مشکلات برنامه بازار

سپس می توانید با انتخاب Reset settings تنظیمات شبکه اندروید را ریست کرده و این مشکل را رفع کنید.

ریست شبکه اینترنت برای حل مشکل بازار

البته در بعضی از مواقع پر بودن حافظه گوشی موبایل شما نیز دلیل بر دانلود نشدن برنامه‌های مختلف می‌باشد. در این شرایط بهتر است تا حتماً حافظه داخلی گوشی موبایل خود را بررسی کرده و سپس مجدداً به دانلود فایل بپردازید.

بیشتر بخوانید: حل مشکلات دانلود در کروم اندروید

باز نشدن برنامه کافه بازار

از دیگر مشکلات رایج، باز نشدن این برنامه می‌باشد. در این شرایط احتمال روشن بودن غیر فعال کننده و یا تغییر دهنده آی پی وجود دارد. در این مواقع بهتر است تا حتما وی پی ان گوشی موبایل خود را خاموش کرده و سپس مجدداً وارد بازار شوید.

هنگ کردن برنامه کافه بازار

گاهی اوقات ممکن است که این برنامه دچار مشکلاتی شود و نتوانید به درستی از آن استفاده کنید. در چنین شرایطی پیشنهاد می‌دهیم تا حتما وارد تنظیمات گوشی موبایل خود شده و حافظه کش کافه بازار را پاک کنید. در گذشته مطلب جامع و کاملی در رابطه با پاک کردن حافظه کش برای شما ارائه شده است که می‌توانید از آن کمک بگیرید. در نظر داشته باشید که گاهی دلیل کند بودن برنامه و یا عملکرد نامناسب آن به دلیل عدم مجوزهای دسترسی بازار می باشد. در واقع کافه بازار نیز مانند سایر برنامه‌ها احتیاج دارد تا دسترسی‌هایی به گوشی موبایل شما داشته باشد که یکی از آنها دسترسی به حافظه است.