راه حل‌های رفع مشکل زنگ نخوردن گوگل میت

solutions-to-fix-the-problem-of-not-calling-google-met-org-pic

یکی از مشکلاتی که کاربران با قابلیت گوگل میت به عنوان ابزار کاربردی جهت برقراری تماس تصویری گروهی یا دو نفره دارند زنگ نخوردن آن است. این مسئله از نکات منفی است که این برنامه تحت گوگل دارد موجب از دست رفتن تماس‌ها و ارتباطات مهم خواهد شد. با توجه به مشکلات گسترده کاربران در زمینه کارکرد برنامه و گزارش‌های به دست آمده این مقاله از برتر رایانه را به راه حل‌های رفع مشکل زنگ نخوردن گوگل میت اختصاص داده‌ایم در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی :شیوه های برگزاری کلاس‌ و جلسه در گوگل میت

حل مشکل زنگ نخوردن گوگل میت

به طور کلی شما می‌توانید مشکل زتماس با گوگل میت را از طریق شیوه‌های زیر رفع نمایید که قصد داریم به هر یک از آنها به طور جداگانه بپردازیم در ادامه ما را همراهی نمایید:

فعال سازی تنظیمات تماس گوگل میت جهت رفع مشکل زنگ نخوردن برنامه

به عنوان یکی از راه حل‌های ساده و کاربردی جهت فعال سازی نوتیفیکیشن‌ها و گزینه‌های مربوط به تماس با تنظیمات خود گوگل میت می‌باشد. جهت انجام این کار ابتدا برنامه را بازنمایید و وارد منوی همبرگر یا سه خط در گوشه بالای آن شوید تا گزینه‌های بیشتری را برایتان نمایش دهد.

اکنون وارد قسمت Notification شده و گزینه Allow notification از بالای صفحه را فعال نمایید. سپس حالت آلارم را بر روی Allow sound and vibration  بگذارید.

به روزرسانی برنامه

از اصلی‌ترین عوامل خطا و مشکلات برنامه‌ها روز نبودن آنها می‌باشد. اگر برنامه‌تان دچار چنین مشکلی شده است و نمی‌توانید به طور صحیح از آن استفاده کنید بهتر است ورژن‌های جدید را بررسی نمایید. نصب ورژن‌های جدید برنامه‌های این چنینی موجب بهبود عملکرد آنها می‌گردد به همین علت شما می‌توانید گوگل میت را از طریق گوگل پلی برای اندروید و اپ استور برای آیفون به روز رسانی کنید. اگر که فکر می‌کنید مشکل پیش آمده مربوط به گوشی همراهتان است استفاده از گوگل میت در ویندوز را امتحان نمایید.

پاک کردن کش برنامه

از دیگر راهکارهای رفع مشکل زنگ نخوردن گوگل میت که می‌توانید از این طریق داده‌های معیوب برنامه‌ها را پاک و آنها را با داده‌های صحیح جایگزین کرد پاک کردن حافظه کش برنامه‌هاست. با استفاده از این روش داده‌های مهم برنامه و تماس‌هایتان از دست نمی‌دهید و جای نگرانی از این بابت نخواهید داشت. بع همین علت این روش در گوشی‌های اندرویدی امکان‌پذیر می‌باشد اما با توجه به نوع تلفن یا ورژن سیستم عامل کمی متفاوت است.

-جهت انجام این کار وارد تنظیمات گوشیتان شوید و قسمت  Notification را باز نمایید.
-پس از آن بر روی گزینه  App notification زده و از لیست برنامه‌ Meet را پیدا یا آن را از قسمت بالای لیست جستجو کنید.
-بعد از آن بر روی برنامه زده تا داده‌های بیشتری مربوط به اعلان‌های آن را مشاهده کنید.
بعد از آنکه مطمئن شوید که اعلان‌های برنامه روشن است در قسمت  Allow notification از بخش پایین Allow sound and notification را فعال کنید. اکنون از پایین صفحه بر روی گزینه  Notification categories بزنید و از فعال بودن تمامی بخش‌های آن مطمئن شوید.

با انجام تمامی مراحل بالا مطمئن شوید که مشکل زنگ خوردن گوگل میت در قسمت اعلان کاملاً رفع شده است.

سه راه حل مهم دیگر جهت حل مشکل زنگ نخوردن گوگل میت

بررسی مجوزهای تماس برنامه

از مواردی که موجب زنگ نخوردن برنامه گوگل میت می‌گردد ندادن دسترسی‌های لازم جهت برقراری تماس است. معمولا وقتی برنامه‌ای را نصب می‌کنید لازم است مجوزهایی را برای فعالیت آن بدهید به همین علت شاید یکی از اصلی‌ترین دلایل فعال نمودن این ویژگی رد شدن دسترسی‌های مربوط به تماس در تنظیمات گوشی است.

جهت اطمینان از این موضوع و حل آن وارد تنظیمات و بعد از آن قسمت Apps شده Tحال در لیست نمایش داده شده برنامه Meets  را پیدا نموده یا آن را از قسمت سرچ بیابید و از روی آن بزنید.

حال در بخش Permissions شما می‌توانید کلیه دسترسی‌های داده شده به برنامه را ببینید. بر روی این سمت زده و مجوزها را چک کنید. پس از آن با انتخاب گزینه  Call logs  اطمینان یابید که حالت آن بر روی Allow به معنای اجازه دادن باشد.

بررسی اتصالات مربوط به برنامه‌های تغییر دهنده آی پی

از دیگر موضوعاتی که می‌تواند در روند کارکرد برنامه‌ها تاثیرگذار باشد استفاده از وی پی ان یا تغییر دهنده‌های آی پی است, fعضی اوقات کارکرد این ابزارها امکان دارد مانع از اتصال درست برنامه‌ها به سرور اصلی گردد. گاهی اوقات شاید اتصال به وی پی انها راه حل جهت کار کردن با اپلیکیشن‌هایی نظیر گوگل میت است، بنابراین بهتر از هر دو این حالت‌ها را امتحان نموده تا بهترین نتیجه را از اتصال بگیرید.

اطمینان از کیفیت اینترنت خود

پیام رسان‌ها یا برنامه‌هایی نظیر گوگل میت جهت اتصال به سرورهای اصلی و ارسال و دریافت داده‌ها احتیاج به اینترنتی با کیفیت و پایدار دارد. بنابراین در صورتی که با وجود صحیح بودن تنظیمات گوگل میت از این برنامه نمی‌توانید استفاده کنید پس بهتر است مواردی نظیر اینترنت را چک نمایید. جهت انجام این کار اتصال به یک شبکه دیگر یا موبایل دیتا را امتحان نموده و در صورت احتیاج گوشی را یک بار بر روی حالت پرواز بگذارید و مجدد آن را بردارید.

سایر روش‌های حل مشکل زنگ نخوردن گوگل میت

ریست تنظیمات شبکه جهت رفع مشکل زنگ نخوردن گوگل میت

مجدداً مسائل مربوط به شبکه و اتصال به اینترنت را می‌توان دلیل زنگ نخوردن گوگل میت دانست. اگر برای بیشتر برنامه‌ها مشکل اتصال به اینترنت و کار کردن آن را دارید می‌توانید با ریست کردن کامل تنظیمات آن به راحتی این مسئله را رفع کنید.

در گوشی‌های اندرویدی لازم است وارد قسمت تنظیمات شده و بعد صفحه را اسکرول کرده تا از میان بخش‌های مختلف گزینه  General management را بیابید و بر روی آن بزنید. اکنون از گزینه‌های مختلف این قسمت Rest را انتخاب کنید.

در مرحله بعد گزینه Reset network settings انتخاب کرده و سیم کارت مد نظرتان را برگزینید. در نهایت با انتخاب Reset settings می‌توانید این فرایند را به پایان برسانید.

غیر فعال سازی حالت پاور سیوینگ گوشی

از دیگر مواردی که امکان دارد موجب عدم دریافت مناسب اعلان‌ها گردد فعال سازی حالت Power Saving می‌باشد. در این حین گوشی سعی می‌کند کمترین میزان باتری را جهت نگهداری بهتر از آن استفاده نمایند. بنابراین شاید عملکرد مربوط به نوتیفیکیشن‌ها با مشکل مواجه گردد.

جهت بررسی این موضوع گوشی‌های اندروید می‌توانید صفحه را به سمت پایین کشیده تا تنظیمات بیشتری را ببینید. پس از آن میان گزینه‌های مختلف   power saving در برخی از برندها آیکون‌های مشابه باتری، برگه سبز و غیره را غیر فعال نمایید.

در نهایت یک بار برنامه را پاک کنید و مجدداً نصب نمایید.

در صورتی که همچنان نمی‌دانید چرا گوگل میت زنگ نمی‌خورد شاید بهتر است برنامه را یک بار پاک کنید و دوباره نصب کنید. استفاده از منابع معتبر و دریافت یک نسخه سالم اپلیکیشن امکان دارد به رفع مشکلات شما کمک کند. توصیه می‌شود پس از پاک کردن برنامه نسخه‌های مختلف میت را با اپ استور یا گوگل پلی دانلود نمایید.