روش های دانلود عکس با کیفیت اصلی از اینستاگرام

methods-of-downloading-original-quality-photos-from-instagram-pic-7

اگر شما هم در برنامه اینستاگرام فعالیت دارید ، احتمالاً در این موقعیت قرار گرفته اید که قصد ذخیره استوری ، عکس و… را با کیفیت اصلی داشتید اما این امکان فراهم نبوده است. در واقع دانلود عکس در اینستاگرام بدون استفاده از اپلیکیشن مخصوص کامپیوتر یا تلفن همراه کمی سخت و دشوار است اما نشدنی نیست. امروزه ثبت عکس های هنری با دوربین های حرفه ای گوشی ‌های هوشمند و اشتراک گذاری آن در اینستاگرام کار چندان پیچیده ای نیست اما از آنجا که حداکثر اندازه تصویر در اینستاگرام ۱۰۸۰p×۱۳۵۰p می باشد ، در صورتی که سایز عکس از این مقدار کوچکتر یا بزرگتر باشد ، اینستاگرام به طور خودکار اندازه آن را تغییر می دهد. این موضوع باعث می ‌شود تا عکس بارگذاری شده به اندازه نسخه اصلی با کیفیت به نظر نرسد. در این مطلب دانلود عکس با کیفیت اصلی از اینستاگرام را آموزش می دهیم.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل باز نشدن عکس اینستاگرام در گوشی

روش دانلود عکس با کیفیت اصلی از اینستاگرام به کمک سایت و اینستاگرام وب

سایت: راحت ترین روش دانلود عکس با کیفیت اصلی از اینستاگرام که در گوشی قابل استفاده می باشد ، استفاده از سایت های واسط است. در این بخش دو سایت کاربردی برای دانلود سریع عکس از اینستاگرام را معرفی می کنیم.

سایت Aloinstagram: برای استفاده از امکانات این سایت وارد صفحه اصلی آن شوید و نام کاربری پیج مورد نظر را وارد کادر جستجو نمایید و سپس روی Search بزنید.

روش دانلود عکس با کیفیت اصلی از اینستاگرام به کمک سایت و اینستاگرام وب

با این کار عکس پروفایل نمایش داده می شود و در صورتی که روی دکمه Download کلیک کنید بارگیری آن آغاز خواهد شد.

سایت DLGRAM: جهت دانلود تصاویر اینستاگرام از طریق این سایت وارد آن شوید و در فیلد مربوط به جستجو ، نام کاربری فرد مورد نظر و یا URL عکس را جای گذاری کنید و در انتها دکمه سرچ را بزنید.

روش دانلود عکس با کیفیت اصلی از اینستاگرام به کمک سایت

با این کار عکس پروفایل فرد به شما نمایش داده می شود و اگر روی دکمه Download HD quality کلیک کنید ، امکان دانلود و ذخیره کردن آن وجود دارد.

روش دانلود عکس با کیفیت اصلی از اینستاگرام به کمک اینستاگرام وب

اینستاگرام وب: از این روش نیز می توانید برای دانلود تصاویر با کیفیت اصلی از اینستاگرام استفاده کنید. به این منظور وارد سایت instagram.com شوید و بعد از یافتن عکس مورد نظر روی آن کلیک نمایید.

دانلود عکس با کیفیت اصلی از اینستاگرام از طریق سایت Thumbtube.com

با این کار URL در نوار آدرس کروم تغییر می کند و به جای استفاده از username اینستاگرام شخص از Instagram.com/username استفاده می شود. در واقع تمام تصاویر در اینستاگرام آدرس وب اختصاصی دارند و اگر مستقیماً وارد آن آدرس شوید می ‌توانید آن عکس را به تنهایی مشاهده نمایید. این لینک بعد از طی این مراحل در نوار آدرس نمایش داده می شود که با کلیک روی دکمه Refresh یا استفاده از کلید Ctrl+R می توانید مرورگر را به روز رسانی کنید. در این صورت صفحه منحصر به فرد عکس در اینستاگرام به شما نمایش داده خواهد شد.

بیشتر بخوانید: آپلود عکس اینستاگرام با استفاده از مرورگرهای مختلف در کامپیوتر

سایر روش های دانلود عکس با کیفیت اصلی از اینستاگرام

روش اول: برای دانلود عکس با کیفیت اصلی از اینستاگرام از طریق URL ، روی عکس مورد نظر کلیک راست نموده و از منوی باز شده روی گزینه Inspect بزنید. با انجام این کار کنسول توسعه دهنده کروم نمایش داده می شود. این قسمت برای توسعه دهندگان نرم افزار طراحی شده است اما می توانید از این قسمت برای پیدا کردن عکس نیز استفاده کنید. به این منظور وارد زبانه Sources در بالای صفحه شوید و روی فولدر VP کلیک کنید تا محتویات آن باز شود. هر تصویر در یک پوشه خاص ذخیره می شود که با جستجو میان آن ها می توانید به عکس full-size دسترسی پیدا کنید. سپس روی فایل مورد نظر راست کلیک نموده و گزینه open in new tab را انتخاب نمایید.

آموزش روش های دانلود عکس با کیفیت اصلی از اینستاگرام

اگر قصد ذخیره سازی تصویر در کامپیوتر خود دارید روی آن راست کلیک کنید و روی گزینه save as بزنید. با این کار عکس اینستاگرام با اندازه کاملی که در اپ موبایل اینستاگرام نمایش داده می شود ، ذخیره خواهد شد.

روش دوم: تصاویر در اینستاگرام با کیفیت پایین نشان داده می شوند اما می ‌توانید از این روش برای مشاهده عکس اینستاگرام با کیفیت اصلی و ذخیره آن استفاده کنید. به این منظور وب سایت اینستاگرام را در یک مرورگر باز نموده و وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. سپس پروفایل کاربر مورد نظر را بیابید و روی عکس مورد نظر کلیک کنید. در ادامه عبارت media/?size=l را به انتهای URL اضافه نمایید و سپس Enter را بزنید. با این کار عکس مورد نظر به صورت full-size نمایش داده می شود که می توانید با راست کلیک و انتخاب گزینه …Save Image As آن را روی سیستم خود ذخیره نمایید. همچنین برای مشاهده عکس ها با سایز متوسط و کوچک به ترتیب عبارت های media/?size=m یا media/?size=t را به انتهای URL اضافه نمایید.

پیشنهاد می شود مطلب سه روش دانلود عکس پروفایل اینستاگرام با کیفیت اصلی را نیز مطالعه نامیید.

دانلود عکس با کیفیت اصلی از اینستاگرام از طریق سایت Thumbtube.com

یکی از روش های دانلود عکس با کیفیت اصلی از اینستاگرام استفاده از سایت Thumbtube.com می باشد که شما را از نصب نرم افزارهای متعدد بی نیاز می کند. به این منظور وارد سایت اینستاگرام شوید و نام کاربری پروفایل مورد نظر را از این طریق بیابید و کپی کنید. سپس وارد سایت Thumbtube.com شوید و نام کاربری کپی شده را درون فیلد جایگذاری نمایید و روی دکمه Submit کلیک کنید. این ابزار تصویر پروفایل را با وضوح بالا دریافت می ‌کند و به شما نمایش می دهد که می توانید با استفاده از گزینه View یا Download نیز آن را مشاهده و دانلود نمایید. این روش تصاویر را با کیفیت اصلی که بارگذاری شده است نمایش می ‌دهد.