روش های تبدیل عکس و فایل پی دی اف به متن فارسی

methods-of-converting-photos-and-pdf-files-to-persian-text-pic-1

برای بسیاری از کاربران از جمله دانشجویان تبدیل عکس و فایل پی دی اف به متن فارسی و انگلیسی دارای اهمیت بالایی می باشد، چرا که در بسیاری از پروژه ها احتیاج است تا عکس ها و یا فایل PDF به فایل ورد تبدیل شوند. در چنین مواقعی بسیاری از افراد مجبور خواهند شد تا شروع به تایپ فایل مورد نظر کنند اما این ایده چندان عملی نیست چرا که مدت زمان طولانی برای انجام آن سپری می شود. علاوه بر آن در صورتی که از یک تایپیست برای انجام این کار کمک بگیرید هزینه بالایی را در پی خواهد داشت. به همین علت در ادامه این مطلب قصد داریم تا راهکار هایی که برای انجام این کار وجود دارد را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: معرفی وب سایت های کاربردی در اینترنت

تبدیل عکس و فایل پی دی اف به متن فارسی با استفاده از گوگل درایو

برای تبدیل عکس و فایل پی دی اف به متن فارسی احتیاج است تا از برنامه‌های مختلفی که برای اینکار عرضه شده استفاده نمایید. اما متاسفانه بسیاری از این برنامه‌ها از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کنند. در این میان می‌توان گوگل درایو را بهترین برنامه ای دانست که برای تبدیل عکس به متن به کار می‌رود. این برنامه پشتیبانی فوق العاده ای از زبان فارسی دارد و به صورت رایگان می‌توانید از آن استفاده نمایید.

برای این کار بهتر است تا گوگل درایو را در سیستم کامپیوتری خود باز کنید و سپس مراحل زیر را دنبال نمایید:

ابتدا وارد Google Drive شده و پوشه‌ای در آن ایجاد نمایید. برای این کار روی علامت مثبت ضربه بزنید و سپس گزینه “پوشه” یا Folder را انتخاب کنید.

تبدیل عکس و فایل پی دی اف به متن فارسی در گوگل درایو

برای پوشه مورد نظر نامی انتخاب کرده و سپس روی “ایجاد کردن” یا Create کلیک کنید.

تبدیل عکس به متن در گوگل داکس

عکس‌های مورد نظر خود را درگ کرده و یا بکشید و درون پوشه مورد نظر رها کنید.

توجه داشته باشید که برای تبدیل فایل PDF به Word ابتدا باید آن را با استفاده از ابزارهای انلاین مانند سایت pdftoimage به فایل JPG تبدیل کنید.

بعد از قرار دادن عکس‌ها در پوشه مربوطه روی عکس مورد نظر خود کلیک راست کنید و “باز کردن با” یا Open With را انتخاب نمایید. سپس در پنجره جدید روی “سند نگار Google” یا Google Docs ضربه بزنید.

تبدیل عکس به متن در گوگل درایو

به این صورت عکس مورد نظر در گوگل داکس نمایش داده می‌شود و در قسمت پایین می‌توانید متن تایپ شده را مشاهده کنید.

روش های تبدیل عکس به متن

برای ذخیره این سند روی “فایل” یا File در نوار بالا ضربه بزنید و سپس گزینه Download یا بارگیری را انتخاب کنید. به این صورت پنجره‌ای باز می‌شود که به شما این امکان را می‌دهد تا سند مورد نظر را با استفاده از قالب‌های متفاوت ذخیره کنید که بهتر است فایل ورد را انتخاب نمایید.

تبدیل عکس به فایل ورد

بیشتر بخوانید: معرفی قابلیت های مخفی در فتوشاپ

روش های کاربردی تبدیل عکس و فایل پی دی اف به متن فارسی

برای تبدیل عکس و فایل پی دی اف به متن فارسی می‌توان از سایت و برنامه نیز استفاده نمود. به همین دلیل در ادامه یک سایت و یک برنامه کاربردی معرفی می شود:

سایت متن یار

متن‌ یار یک سایت ایرانی است که از آن می توانید برای تبدیل فایل PDF به متن استفاده نمایید. در این سایت می‌توانید روی گزینه “ارسال فایل” ضربه بزنید و یا عکس های مورد نظر را در آن درگ کنید. به این طریق عکس مورد نظر شما به متن تبدیل می‌شود و می‌توانید آن را کپی کرده و در ورد سیو کنید. علاوه بر آن با استفاده از ربات متن یار در تلگرام امکان تبدیل فایل PDF به متن وجود دارد. در نظر داشته باشید که این فایل ها احتیاج به ادیت مختصری دارند و در صورتیکه قصد داشته باشید تا از این سایت استفاده کنید لازم است حتماً حساب کاربری ساخته و مبلغی را پرداخت نمایید.

برنامه اسکنر متنی

علاوه بر سایت متن ‌یار می‌توانید از برنامه اسکنر متنی نیز برای استخراج متن از تصاویر استفاده کنید. برای این کار ابتدا این برنامه را از سایت گوگل پلی دانلود نمایید. بعد از آن نیاز است تا حتما فیلتر شکن خود را روشن کنید در غیر اینصورت نمی توانید از برنامه استفاده کنید.

برنامه اسکنر متنی

بیشتر بخوانید: مهمترین افزونه های کروم

بعد از روشن کردن VPN وارد برنامه شده و روی آیکون تصاویر ضربه بزنید. به این طریق وارد گالری تصاویر خواهید شد و می توانید عکس‌های مورد نظر را انتخاب کنید.

تبدیل عکس به متن با برنامه اسکنر متنی

همچنین با ضربه روی گزینه‌ی Crop یا بریدن امکان برش تصویر وجود دارد.

بعد از برش تصویر روی دکمه Scan ضربه بزنید و منتظر باشید تا فرآیند انجام شود. به این طریق عکس مورد نظر به متن تبدیل شده و دیگر احتیاجی نیست تا زمانی را برای تایپ کردن هدر دهید.

کاربرد های برنامه اسکنر متنی