۱۵ روش جهت رفع مشکل عمومی کامپیوتر

method-direction-fix-general-computer-problem

حتما برای شما عزیزان در حین استفاده از کامپیوتر  مشکلاتی پیش آمده است که موجب شده نتوانید به راحتی به انجام کار های خود بپردازید . رفع هر مشکل در کامپیوتر روش مختص به خود را دارد ، در برخی موارد این مشکلات دلیل نرم افزاری داشته و برخی دیگر از آن ها سخت افزاری است . در این مطلب به شما ۱۵ روش جهت رفع مشکل عمومی کامپیوتر آموزش داده می شود تا هر زمانی که به این گونه مشکلات بر خورد کردید بتوانید به راحت آن ها را رفع کنید .

بیشتر بخوانید : رفع ۱۵مشکل سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوتر

برای این که بتوانید به درستی مشکل خود را در گوگل جست و جو نمایید باید تمامی جزئیات را به کار ببرید . گوگل یکی از موتور های جست و جو گر قوی برای سرچ و رفع مشکل عمومی کامپیوتر است و مانند یک معلم جامع برای شما بوده و می توانید در هر زمانی از شبانه روز از آن استفاده نمایید .

چهار مورد مشکل عمومی کامپیوتر و رفع آن

سیستم ریستور

استفاده از SYSTAM RESTORE  که برنامه ی بازگشت به عقب در کامپیوتر می باشد ، برای شما عزیزان این امکان را فراهم می کند که تغییرات درون رجیستری ، سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر را به حالت قبل خود بازگردانید . این کار هیچ گونه تاثیری بر روی فایل هایی که در کامپیوتر خود اضافه کرده اید نخواهد داشت . شما عزیزان می توانید در کنترل پنل SYSTAM RESTORE  را سرچ کنید و در صورتی که مشکلاتی که برای شما در چند روز اخیر پیش آمده باشد را رفع نمایید .

گزینه SAFE MODE

شما عزیزان می توانید در زمان بالا آمدن ویندوز دکمه F8  را فشار دهید و وارد منوی بوت کامپیوتر شوید . با انتخاب گزینه یSAFE MODE  می توانید به درایور های ضروری و برخی ابزار های اولیه دست پیدا نمایید . در صورتی که شما عزیزان نمی توانید به راحتی وارد ویندوز خود شوید استفاده از این حالت گزینه ی مناسبی می باشد.

گرم شدن بیش از حد سیستم

اگر کامپیوتر های شما هنگ می کند ولی در ظاهر هیچ گونه مشکلی از نظر نرم افزاری و سخت افزاری ندارد ، احتمال گرم شدن بیش از حد را دارد . شما عزیزان می توانید با تعویض فن و تهویه حرارتی مشکل سیستم تا را رفع نمایید.

ویروس ها

وجود ویروس در سیستم ها می تواند برای شما مشکلاتی را ایجاد کند مانند پایین آمدن سرعت عملکرد ، ریستارت ناخواسته و … که با استفاده از آنتی ویروس و اسکن لحظه ای می توانید این گونه اختلالات را رفع نمایید.

پنج راه حل دیگر جهت رفع مشکل عمومی کامپیوتر

TASK MANAGER

در صورتی که سرعت کامپیوتر شما کند شده است می تواند استفاده از تعداد زیادی نرم افزار باشد . با استفاده از TASK MANAGER می توانید از میزان واقعی استفاده از رم و پردازنده ی کامپیوتر خود آگاهی کسب نمایید.

پوشه ی STARTUP

شما عزیزان می توانید با مراجعه به پوشه ی  STARTUP درون استارت منو هر چیزی که لازم ندارید را حذف نمایید .  برای کنترل بیشتر نیز می توانید در ویندوز ۷ درون کادر جست و جو  MSCONFIG  را تایپ کنید . در پنجره باز شده می توانید اطلاعات بیشتری را کسب نمایید .

نصب نرم افزار

پس از پاک نمودن فایل ها شما عزیزان فقط آدرس آن را پاک نموده اید اما فضای آن در دیسک حفاظت شده و در گذر زمان با فایل های دیگر جایگزین می شود . شما عزیزان می توانید با نصب برنامه ی RECUVA که یکی از قدرتمند ترین و بهترین نرم افزار های ریکاوری می باشد .

گزینه SAFE MODE

در برخی موارد ویندوز بالا نمی آید که می توانید همان طور که قبلا آموزش داده شد از F8 استفاده نموده و می توانید با انتخاب گزینه ی Last Known Good Configuration  وارد حالت SAFE MODE  شوید . این گزینه سبب خواهد شد تا اطلاعات تنظیماتی که آخرین بار به درستی ویندوز با آن کار کرده است را بازیابی نمایید . همچنین می توانید با جدا نمودن تمامی وسایل جانبی غیر ضروری را از سیستم  جدا نمایید .

مادربورد

در صورتی که کامپیوتر با گذشتن مدت زمان کمی با صدای بیب مانندی خاموش شده مشکل از سطح های پایین تر سیستم عامل است . مادر بورد ها با صدای بوق به شما هشدار می دهند که مشکل از چه قسمتی است که با مراجعه به دفترچه راهنما می توانید مشکل را پیدا کنید.

در ادامه به بررسی ۵ روش دیگر جهت رفع مشکل عمومی کامپیوتر می پردازیم .

دیگر روش های رفع مشکل عمومی کامپیوتر

• اگر سیستم روشن نمی شود می تواند از کابل شارژر و یا کابل برق دستگاه باشد . قبل از تعویض نمودن پاور دستگاه حتما با صرف هزینه ی کمتر کابل های خود را تعویض نمایید.

• با مراجعه به فروم ها نیز می توانید به بررسی برخی مشکلات برنامه نویسان بپردازید . ممکن است خود سازنده ی نرم افزار ها برخی از مشکلات را رفع باگ کرده باشد .

• مایکروسافت می تواند به رفع مشکلات تان کمک های زیادی را بکند و تا حد زیادی این گونه مشکلات را رفع کرده است . بهتر است از  FIXI نیز کمک بگیرید . این ابزار سعی میکند مشکل شما را جست و جو نماید و حداقل راهنمایی لازم را در اختیارتان خواهد گذاشت .

• اگر شما عزیزان در هنگام نصب برنامه به درستی ریجستر را انجام ندهید می تواند مشکلات زیادی از قبیل قفل نرم افزار ها و یا حتی ریستارت شدن گاه و بیگاه سیستم را برای تان ایجاد کند . Glary Registry Repair بهترین برنامه موجود برای رفع برنامه ریجستر است . در صورت استفاده از برنامه دیگر می تواند برای شما عزیزان مشکلات جبران ناپذیری ایجاد شود که مسئولیت آن با خودتان است .

• در نهایت در صورتی که هیچ کدام از روش های بالا پاسخ گو مشکلات شما نبود باید به نصب مجدد ویندوز بپردازید . سیستم شما با نصب ویندوز به حالت کارخانه باز می گردد و لازم است از آن نصب پشتیبان تهیه نمایید. پس از نصب ویندوز باید تمامی برنامه های تان را دوباره نصب کنید .

در صورتی که تمامی مراحل را جهت رفع مشکل عمومی کامپیوتر را طی نمودید و همچنان درگیر مشکلاتی هستید ، شما با مشکلات سخت افزاری رو به رو می باشید.

در صورت رفع دیگر مشکلات کامپیوتری بر روی رایانه کمک کلیک کنید .