آموزش روش های حذف ساعت از Lock Screen گوشی اندروید

learn-methods-to-remove-the-clock-from-the-lock-screen-of-android-phone-pic-5

همان طور که می دانید گوشی های اندروید و به طور کلی اکثر تلفن همراه ها به گونه ای طراحی شده اند که اگر برای مدت کوتاهی بلا استفاده بمانند ، صفحه نمایش به طور خودکار قفل می‌ شود و امکان مشاهده صفحه اصلی وجود ندارد. در واقع برای استفاده از امکانات تلفن همراه باید ابتدا قفل آن را باز نمود و بعد از آن برنامه مورد نظر را اجرا کرد. در صفحه قفل گوشی امکان استفاده از گجت های مختلفی مانند ساعت ، تاریخ ، وضعیت آب و هوا و… وجود دارد. با اینکه قرار دادن این المان ها در Lock Screen باعث دسترسی بهتر شما به این قابلیت ها می ‌گردد اما در صورت تمایل می توانید ساعت و موارد دیگر را حذف کنید. در این مطلب با آموزش روش های حذف ساعت از Lock Screen گوشی اندروید همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: عدم نمایش پیام ها و برنامه ها روی صفحه قفل اندروید

حذف ساعت از Lock Screen گوشی اندروید با دو روش ساده

اکثر کاربران سیستم عامل اندروید از ساعت روی صفحه قفل گوشی خود استفاده می کنند. در واقع این کار باعث می شود تا بدون نیاز به باز کردن قفل گوشی و فشردن دکمه خاصی ، به راحتی بتوانید زمان را مشاهده نمایید. با این حال اگر تمایل دارید ساعت را از صفحه قفل تلفن همراه خود حذف کنید ، می توانید از روش های زیر کمک بگیرید.

از طریق RR: برای حذف ساعت از Lock Screen گوشی اندروید ، باید  گوشی خود را روت کنید. برنامه Resurrection Remix OS (RR) را دانلود و نصب نمایید. بعد از اینکه فرایند نصب اپلیکیشن به اتمام رسید ، تلفن همراه خود را ری استارت نموده و وارد صفحه تنظیمات شوید. گزینه Configurations را بیابید و روی آن کلیک کنید. در ادامه روی Lock UI بزنید.

بررسی روش های حذف ساعت از Lock Screen گوشی اندروید

سپس Show lock screen clock را فعال نمایید.

حذف ساعت از Lock Screen گوشی اندروید با دو روش ساده

به منظور حذف ساعت از نوار وضعیت گوشی مجدداً وارد صفحه تنظیمات و قسمت Configurations شوید. روی گزینه Status Bar تپ نموده و System UI tuner را انتخاب کنید. در ادامه بعد از انتخاب Time روی Don’t show this icon تاچ نمایید. با این کار ساعت از نوار وضعیت گوشی نیز حذف می گردد.

از طریق حالت ویجت: از طرفی نیز اگر ساعت به صورت ویجت در Lock Screen شما وجود دارد ، می توانید به راحتی آن را حذف نمایید. برای این کار وارد صفحه Home Screen شوید و روی ویجت مورد نظر خود چند ثانیه نگه دارید تا آیکون سطل زباله یا حذف به شما نمایش داده شود. در مرحله بعد ویجت ساعت را به سمت آیکون سطل زباله بکشید و وقتی که روی آن قرار گرفت ساعت را رها کنید.

روش های حذف ساعت از Lock Screen گوشی اندروید سامسونگ و...

با این کار ویجت با کمترین صرف وقت حذف می گردد. البته از این طریق می توانید ویجت های مورد نظر خود را به صفحه قفل بیافزایید.

بیشتر بخوانید: آموزش روش های شکستن و باز کردن قفل گوشی اندروید

روش های حذف ساعت از Lock Screen گوشی اندروید سامسونگ و…

روش اول: یکی دیگر از روش های حذف ساعت از Lock Screen گوشی اندروید سامسونگ و… ، کمک گرفتن از برنامه Xposed Framework است. گوشی خود را روت کنید و نرم ‌افزار Resurrection Remix OS (RR) را بعد از دانلود نصب نمایید. همچنین Xposed framework را نیز نصب کنید. در مرحله بعد گوشی خود را ری استارت نموده و بعد از دانلود و نصب Lock screen widgets ، آن را فعال نمایید. سپس Lock screen widgets را باز نموده و وارد سر برگ Bonus شوید. بعد از یافتن گزینه های Hide clock و Hide date تیک آنان را بزنید.

برای حذف ساعت از نوار وضعیت نیز بعد از روت کردن گوشی ، Gravity Box [MM] و Xposed framework را نصب نمایید. سپس وارد Gravity Box [MM] شوید و روی قسمت Gravity Box [MM] ضربه بزنید. در مرحله بعد Clock settings را انتخاب کنید.

آموزش کامل روش های حذف ساعت از Lock Screen گوشی اندروید

در صفحه باز شده تیک گزینه Hide clock را بزنید.

روش دوم: همچنین اگر از گوشی سامسونگ استفاده می کنید که سیستم عامل Oreo آپدیت شده یا  Samsung Experience 9.0 software دارد ، از این روش کمک بگیرید. برای استفاده از این روش در مرحله اول وارد صفحه تنظیمات شوید و روی Lock screen and Security تپ کنید. هنگامی که Always On Display را انتخاب نمایید ، گزینه های مختلفی در آن بخش مشاهده خواهید کرد که می توانید آن ها را ویرایش نمایید. در بخش Content to show روی Home button ضربه بزنید تا ساعت از AOD و صفحه قفل حذف شود.

روش سوم: آخرین روش این است که در صورت استفاده از اپلیکیشن مخصوص برای ساعت ، برنامه را حذف نمایید. برای این کار از طریق منوی تنظیمات وارد بخش Apps شوید. سپس App info را انتخاب کنید و برنامه مورد نظر را تاچ نمایید. در آخر روی Uninstall یا Disable بزنید تا حذف شود.