آموزش روش های بررسی سلامت باطری گوشی اندروید

learn-methods-of-checking-battery-health-of-android-phone-pic6

باتری قطعاً یکی از مهمترین اجزای گوشی به شمار می رود و می توان آن را قلب تلفن همراه دانست. طوری که اگر این قسمت به درستی کار نکند گوشی نیز کاربرد خود را از دست می دهد. در واقع اگر باتری گوشی شما عملکرد درستی نداشته باشد ، مدام شارژ خالی کند و همواره مجبور باشید آن را به شارژر متصل نمایید دیگر نمی توانید قابلیت های یک گوشی هوشمند را از تلفن همراه خود انتظار داشته باشید. با توجه به این موضوع قطعاً بررسی سلامت باتری تلفن همراه اهمیت زیادی دارد و این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا از وضعیت باتری خود مطلع شوید. با این حال نحوه بررسی سلامت باطری گوشی اندروید در مقایسه با آیفون چندان راحت نیست و به همین علت این مطلب را به این موضوع اختصاص داده ایم.

بیشتر بخوانید: آموزش فعالسازی شارژ معکوس در گوشی اندروید

چند راهکار ساده برای بررسی سلامت باطری گوشی اندروید

نمایش سلامت باطری گوشی: برای بررسی سلامت باطری گوشی اندروید با کمک این روش ابتدا وارد منوی تنظیمات شوید و روی گزینه Battery بزنید. سپس Battery Usage را انتخاب نمایید که با انجام این کار اطلاعاتی درباره باتری گوشی به شما نمایش داده می شود. در این بخش می توانید میزان مصرف باتری برنامه های مختلف را مشاهده کنید. روی منوی سه نقطه که در بالا و سمت راست صفحه قرار دارد بزنید و Show full device usage را انتخاب نمایید تا مصرف باتری سایر بخش ها از جمله اسکرین و سیستم عامل را ببینید.

استفاده از کد تست اندروید: از طریق این روش نیز می توانید سلامت باتری گوشی اندروید خود را چک کنید. لازم به ذکر است که این کد برای همه گوشی ها قابل استفاده نیست. به این منظور کد #*#*۴۶۳۶#*#* را شماره گیری نمایید. در منوی Testing گزینه ای با عنوان Battery information وجود دارد که اطلاعات مربوط به سلامت باتری در آن نمایش داده می شود.

استفاده از Samsung Members: این روش برای گوشی سامسونگ قابل استفاده می باشد. در این روش ابتدا باید برنامه Samsung Members را نصب کنید که اصولاً به صورت پیش فرض در تلفن همراه شما وجود دارد. صفحه را از بالای اسکرین به پایین بکشید تا Quick Settings نمایش داده شود. از طریق این قسمت با کلیک روی آیکون چرخ دنده وارد منوی تنظیمات شوید. سپس گزینه Battery and Device Care را بیابید و روی آن کلیک نمایید. در ادامه روی Diagnostics که در بخش Additional Care قرار دارد بزنید.

چند راهکار ساده برای بررسی سلامت باطری گوشی اندروید

با انجام این کار Diagnostics باز می شود که باید آیکون Battery Status انتخاب کنید. در بخش Life سلامت باتری که شامل سه وضعیت خوب (Good) ، معمولی (Normal) و ضعیف (Weak) است نمایش داده می شود.

بررسی سلامت باطری گوشی اندروید از طریق برنامه ثالث

این روش برای گوشی سامسونگ بسیار کاربردی می باشد.

پیشنهاد می شود مطلب بهترین روش برای افزایش عمر باتری اندروید را نیز مطالعه نمایید.

بررسی سلامت باطری گوشی اندروید از طریق برنامه ثالث

برای بررسی سلامت باطری گوشی اندروید می ‌توانید از برنامه AccuBattery کمک بگیرید. از همان ابتدا که این اپلیکیشن را روی گوشی نصب نمایید دستگاه را بررسی می ‌کند و هر چقدر که زمان بیشتری از نصب آن گذشته باشد دقیق تر می تواند سلامت باتری را گزارش دهد. در این برنامه چهار سربرگ با عنوان های Charging ، Discharging ، Health و History وجود دارد. وارد سربرگ Health شوید و برای چک کردن سلامت باتری گوشی گزینه Battery Health را بررسی نمایید که در تصویر می بینید سلامت گوشی ۹۵ درصد نمایش داده شده است.

آموزش کامل روش های بررسی سلامت باطری گوشی اندروید

همچنین هر دفعه که گوشی را به شارژر متصل کنید برنامه اطلاعات جدیدی دریافت می کند و در مرحله اول ظرفیت ابتدایی باتری و به مرور زمان سلامت باتری را مورد بررسی قرار می دهد. از این طریق می توانید متوجه شوید که باتری گوشی شما چه میزان از ظرفیت خود را در طول زمان از دست می دهد. در سربرگ Health از بخش دیگری به نام Battery Wear می توانید بفهمید که باتری گوشی شما هر روز چه میزان آسیب می بیند. این اطلاعات به صورت نمودار نمایش داده می ‌شود و با در نظر گرفتن اطلاعات این برنامه می توان گفت اگر باتری گوشی تا ۸۰ درصد شارژ شود عمر بیشتری خواهد داشت.

بررسی روش های بررسی سلامت باطری گوشی اندروید

در بخش Battery Capacity نیز ظرفیت ابتدایی با ظرفیت کنونی باتری مقایسه می گردد.

در سربرگ Charging میزان شارژ تلفن همراه شما و مدت زمانی که روشن خواهد بود نشان داده می شود.

همچنین سربرگ Discharging اطلاعات باتری را هنگامی که به شارژر متصل نیست در اختیار شما قرار می دهد و از طریق این بخش می توانید مشاهده کنید که باتری با چه سرعتی خالی می شود و هر برنامه چه میزان از باتری را مصرف می کند.

بررسی کامل روش های بررسی سلامت باطری گوشی اندروید

در سربرگ History نیز اطلاعات گذشته باتری ارائه می گردد.