نحوه حل مشکل کار نکردن VPN در گوشی اندروید

how-to-solve-the-problem-of-not-working-vpn-on-an-android-phone-pic-4

VPN یک شبکه خصوصی مجازی می باشد که اتصال رمزگذاری شده یک دستگاه به یک شبکه را از طریق اینترنت فراهم می آورد. اتصال رمزگذاری شده این اطمینان را به شما می دهد که داده های حساس به صورت ایمن منتقل می ‌شوند. از طرفی به کارگیری VPN از استراق سمع افراد غیر مجاز در ترافیک جلوگیری به عمل می آورد. به علاوه از وی پی ان می توان برای دسترسی پیدا کردن به وب سایت هایی که محدودیت منطقه دارند و یا محافظت از فعالیت خود در وای فای های عمومی نیز استفاده نمود. خوشبختانه از وی پی ان می توان در گوشی ، کامپیوتر و سایر دستگاه‌ های دیجیتال کمک گرفت. با این حال گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی حین اتصال رخ دهد که پیشنهاد می دهیم از روش های زیر برای حل مشکل کار نکردن VPN در گوشی اندروید استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: روشهای حل مشکل باز نشدن سایت ها در گوشی اندروید

اگر شما هم حین استفاده از VPN با مشکل مواجه هستید ، می توانید از روش ها و راهکار های زیر برای حل مشکل کار نکردن VPN در گوشی اندروید کمک بگیرید.

راحت ترین اقدامات برای حل مشکل کار نکردن VPN در گوشی اندروید

بررسی مجوز ها: حتما برای شما هم پیش آمده که بعد از نصب یک برنامه در گوشی خود چندین مجوز از شما درخواست شده است. این موضوع به این دلیل است که اگر نرم افزار برای عملکرد درست خود نیازمند استفاده از اطلاعات گوشی اندرویدی شماست ، اجازه این کار را داشته باشد. به همین دلیل هنگامی که برای اولین بار وی پی ان را باز می کنید باید یک سری مجوز را به آن بدهید تا متصل شود. در واقع شما باید به وی پی ان اجازه دهید که به گوشی شما دسترسی پیدا کند. به این منظور کافیست بعد از باز کردن VPN روی دکمه Accept and continue بزنید.

سایر راهکار ها برای حل مشکل کار نکردن VPN در گوشی اندروید

بررسی اتصال اینترنت: بعد از اینکه مجوز های لازم را به برنامه دادید ، باید از اتصال اینترنت خود نیز مطمئن شوید. گاهی اوقات کاربران فراموش می کنند که قبل از وصل کردن VPN اینترنت خود را روشن کنند. به همین دلیل متصور می ‌شوند که وی پی ان آن ها از کار افتاده است. بعد از اینکه از اتصال اینترنت خود مطمئن شدید برای حل مشکل کار نکردن VPN در گوشی اندروید روی دکمه Connect بزنید. هنگامی که وی پی ان متصل شود آیکون کلید بالای صفحه گوشی شما نمایش داده خواهد شد.

راه اندازی مجدد گوشی: شاید فکر کنید که این کار بسیار ساده است اما از طریق آن به سرعت می توانید مشکلات گوشی خود را برطرف کنید. برای این کار دکمه روشن خاموش گوشی را چند ثانیه نگه دارید و سپس Power Off را تاچ کنید. سپس دوباره گوشی را روشن کنید.

استفاده از یک VPN: از آنجایی که نصب چند وی پی ان روی گوشی اندروید می تواند باعث اختلال در عملکرد برنامه ها شود پیشنهاد می کنیم یکی از آن ها که مناسب تر است را نگه دارید و باقی را حذف نمایید.

بیشتر بخوانید: قطع شدن اینترنت مرورگر ها بعد از اتصال به VPN

سایر راهکار ها برای حل مشکل کار نکردن VPN در گوشی اندروید

پاکسازی فایل های خراب: بعضی از اطلاعات به این دلیل در گوشی شما ذخیره می شوند تا دفعات بعدی به راحتی برای شما باز شوند. البته بعد از مدتی این فایل ها قدیمی می‌ شوند و ممکن است اختلالاتی را در عملکرد برنامه به وجود آورند. در چنین مواقعی پاک کردن حافظه پنهان برنامه ها پیشنهاد ما به شماست که روشی کاملاً بی خطر و مطمئن است.

به این منظور وارد صفحه تنظیمات گوشی خود شوید و روی Apps تاچ کنید.

سپس از لیست برنامه ها وی پی ان مورد نظر خود را بیابید و روی آن ضربه بزنید.

بعد از باز شدن تنظیمات VPN در اندروید روی بخش Storage تپ نمایید.

با انجام این کار دو گزینه Clear Cache و Clear Data به شما نمایش داده می شود که با انتخاب آن ها حافظه پنهان پاکسازی خواهد شد.

نحوه حل مشکل کار نکردن VPN در گوشی اندروید - برتر رایانه

بعد از انجام این کار مجددا مشکل را بررسی نمایید.

بروز رسانی برنامه: هر وی پی انی این اجازه را به کاربران خود می دهد تا به سرور های آن متصل شوند. با این حال اگر از نسخه های قدیمی وی پی ان استفاده می کنید به احتمال زیاد لیست سروری که در اختیار شما قرار دارد ، قدیمی می باشد و برنامه نمی تواند سرور های جدید را بیابد. در چنین مواقعی بروز رسانی VPN بهترین روش برای حل مشکل کار نکردن VPN در گوشی اندروید می باشد.

برای استفاده از این روش ابتدا برنامه پلی استور را باز نموده و روی آیکون سه خط که در بالای صفحه قرار دارد تپ کنید.

سپس گزینه My Apps and Games را انتخاب نموده و روی Installed بزنید.

در ادامه وی پی ان مورد نظر را انتخاب نموده و اگر در صفحه جدید به جای کلمه Open عبارت Update نوشته شده بود روی آن ضربه بزنید تا آخرین نسخه را دریافت نمایید.

راحت ترین اقدامات برای حل مشکل کار نکردن VPN در گوشی اندروید

بیشتر بخوانید: رفع مشکل سرعت پایین اینترنت دیتای موبایل

حل مشکل کار نکردن VPN در گوشی اندروید با نصب VPN جدید

اگر هیچ یک از روش های ذکر شده برای حل مشکل کار نکردن VPN در گوشی اندروید مفید واقع نشد ، پیشنهاد می کنیم وی پی ان فعلی خود را حذف کنید و از وی پی ان های دیگری استفاده نمایید. در واقع در چنین موقعیتی مشکل همگانی است و تمامی کاربران این وی پی ان با مشکلی مشابه مشکل شما مواجه هستند.