معرفی بهترین آنتی ویروس های رایگان ویندوز

introducing-the-best-free-antivirus-for-windows-pic-7

یکی از مهمترین مشکلاتی که اکثر کاربران سیستم های کامپیوتری با آن درگیر هستند ویروس ها و بدافزارها می باشند. در چنین شرایطی بهتر است تا با استفاده از یک آنتی ویروس قدرتمند تمامی ویروس ها را شناسایی کرده و در کنار آن از ویروسی شدن سیستم خود جلوگیری کنید. برای این کار می توانید از انواع آنتی ویروس های رایگان ویندوز استفاده نمایید. این نرم افزار ها از لحاظ کیفیت کاملاً با نسخه های پولی برابر هستند و تفاوت آنها با نسخه های پولی وجود پاپ آپ و تبلیغات می باشد. علاوه بر آن در برخی از موارد ممکن است بخش های حفاظتی این نوع آنتی ویروس ها نسبت به نسخه های پولی کمتر باشد. بنابراین می توانید بدون هیچ گونه نگرانی این نرم افزارها را روی سیستم خود نصب کرده و با کمک آن ها از ویروسی شدن سیستم عامل ویندوز خود جلوگیری نمایید.

بیشتر بخوانید: دانلود و بررسی بهترین آنتی ویروس های اندروید

قدرتمند ترین آنتی ویروس های رایگان ویندوز

آنتی ویروس Bit Defender

آنتی ویروس Bit Defender را می توان به عنوان یکی از بهترین آنتی ویروس های رایگان ویندوز در نظر گرفت چرا که این آنتی ویروس نسبت به نرم‌افزارهای مشابه قدرت تشخیص ویروس بالاتری دارد. علاوه بر آن سرعت اسکن این نرم‌افزار بسیار بالا است و رابط کاربری بسیار ساده ای دارد. در واقع این نرم افزار دارای طراحی زیبا و ساده است و حجم کمی از سیستم شما را اشغال می کند. تنها مشکلی که در این آنتی ویروس وجود دارد پاپ آپ های گاه به گاه آن می‌باشد که مجبور به تحملش خواهید بود.

آنتی ویروس های رایگان ویندوز - آنتی ویروس Bit Defender

آنتی ویروس Sophos home

از قابلیت های آنتی ویروس Sophos home می توان به محافظت در برابر ویروس، محافظت در برابر فیشینگ، محافظت همزمان از ۱۰ رایانه و کنترل والدین اشاره نمود. در واقع این اپلیکیشن نسبت به سایر نرم افزارهای مشابه که به صورت رایگان عرضه شده اند قابلیت‌های بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد و با توجه به قابلیت های کنترل محتوا این نرم‌افزار می‌توانید فرزندان یا سیستمهای مورد نظرتان را کنترل کنید. این برنامه دارای نسخه پریمیوم نیز می باشد که به تازگی ارائه شده و دارای تبلیغات مختصری است.

آنتی ویروس های رایگان ویندوز - آنتی ویروس Sophos home

مطالعه بیشتر: Avast Antivirus  | دانلود آنتی ویروس آواست همراه با کرک

آنتی ویروس Avast

شرکت Avast دو آنتی ویروس Avast و AVG را عرضه کرده که هر کدام دارای قابلیت‌های منحصر به فردی هستند. اما پیشنهاد ما به شما دانلود آنتی ویروس AVAST می باشد چرا که این نرم افزار دارای حالت گیمینگ است و در حین انجام بازی های سنگین هیچ نوع پاپ آپی را برای شما نمایش نمی دهد و سخت افزار سیستم تان را درگیر نخواهد کرد. علاوه بر آن امکان مدیریت پسورد برای شما وجود خواهد داشت. از نقاظ ضعف این آنتی ویروس می توان به تنظیمات امنیتی آزاردهنده و پاپ آپ آن اشاره نمود.

آنتی ویروس Avast

کاربردی ترین آنتی ویروس های رایگان ویندوز

آنتی ویروس Avira

از قابلیتهای آنتی ویروس Avira می توان به محافظت در برابر بد افزارها و فیشینگ اشاره نمود. به همین دلیل این نرم افزار دارای امکانات جانبی بسیار بالایی می باشد و به عنوان یکی از قدرتمند ترین آنتی ویروس ‌های رایگان ویندوز شناخته می شود. البته نقطه ضعف بزرگ این نرم‌افزار با پاپ آپ تبلیغاتی بیش از حد آن است که برای کاربران بسیار آزاردهنده می باشد. به همین دلیل توصیه ما این است که در صورت امکان سایر آنتی ویروس‌های معرفی شده را جایگزین این نرم افزار کنید.

آنتی ویروس Avira

آنتی ویروس کسپرسکی

نسخه رایگان آنتی ویروس کسپرسکی کاملاً مبتنی بر قابلیت‌های پولی می باشد. به همین دلیل این نرم افزار برای شناسایی ویروس بسیار دقیق عمل می‌ کند و تنها امکان محافظت از حریم خصوصی و پرداخت امن از آن حذف شده است. این نرم افزار دارای رابط کاربری بسیار ساده است و بدون هیچ گونه نگرانی می توانید به سیستم جستجوی ویروس آن اعتماد کنید.

آنتی ویروس کسپرسکی

بیشتر بخوانید: NOD32 Antivirus 32 v11 | دانلود آنتی ویروس نود ۳۲ ورژن ۱۱ همراه با کرک

آنتی ویروس AVG

نرم افزار AVG در هنگام کار فشار زیادی را به سیستم شما وارد نمی‌کند. به همین دلیل می ‌توانید بدون نگرانی آن را روی سیستم خود نصب کنید. از امکانات این اپلیکیشن می توان به پایگاه داده عظیم و قدرت تشخیص بالای ویروس ها اشاره نمود. همانطور که گفته شد این نرم افزار توسط شرکت Avast توسعه داده شده است اما نسبت به Avast دارای امکانات کمتری می باشد. در واقع این نرم افزار دارای ابزار ضد فیشینگ چندان قوی و کارآمدی نیست و سرعت اسکن آن نسبتاً پایین است. بنابراین در مقایسه دو آنتی ویروس بدون شک Avast برنده خواهد شد. البته این شرکت اخباری مبنی بر ارائه نسخه ترکیبی از این دو آنتی ویروس را منتشر کرده که دارای قدرت دو برابر خواهد بود و باید دید عملکرد این آنتی ویروس ها به چه صورت می‌باشد!

آنتی ویروس AVG