معرفی بهترین سایت های جستجوی مقاله علمی

introducing-the-best-article-search-sites-science-pic-1

مقالات علمی منبع بسیار مناسبی برای پروژه های دانشجویی و یا حتی پایان نامه هستند. این مقالات کاملاً تایید شده می باشند و می توان به راحتی از آن ها استفاده نمود. اما وب سایت های بسیاری وجود دارند که مقالاتی کاملاً غیر علمی را منتشر می‌ کنند به همین دلیل پیدا کردن یک مقاله معتبر اندکی سخت خواهد شد. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا بهترین سایت های جستجوی مقاله علمی به زبان انگلیسی و فارسی را به شما عزیزان معرفی کنیم. به این صورت برای پروژه‌های خود، پایان نامه و تز دکترا می توانید تحقیقات مورد نیاز را به راحتی انجام دهید. همچنین به تمامی کسانی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با موضوعات دلخواه خود هستند پیشنهاد می دهیم تا حتماً ادامه این مطلب را دنبال کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین سایت های ویرایش تصویر آنلاین

مهمترین سایت های جستجوی مقاله علمی به زبان فارسی

سایت پایگاه مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

بسیاری از افراد علاقه مندند تا مقالات علمی را به زبان فارسی مطالعه کنند. در سایت پایگاه مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی یا SID میتوانید مقالات معتبری را به زبان فارسی مطالعه کنید. در واقع این سایت به عنوان یکی از مهم ترین سایت های جستجوی مقاله علمی معرفی شده است و امکان دانلود مقاله نیز در آن برای شما فراهم می باشد.

سایت های جستجوی مقاله علمی - سایت پایگاه مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

سایت پرتال جامع علوم انسانی

سایت پرتال جامع علوم انسانی نیز به صورت رایگان مقالات علمی را قرار می دهد. شما می توانید با ورود به سایت در رابطه با مقاله مورد نظر جستجو کنید و یا در قسمت دسته بندی موضوع مقالات را انتخاب نمایید. در این سایت قابلیت جستجوی پیشرفته نیز وجود دارد که شما را به مطلب به هدفتان نزدیک تر خواهد کرد. سپس می توانید با کلیک روی دریافت مقاله آن را دانلود نموده و مطالعه نمایید.

سایت های جستجوی مقاله علمی - سایت پرتال جامع علوم انسانی

مطالعه بیشتر: روش های خرید اینترنتی از سایت های مختلف

سایت مقاله فارسی نورمگز

در سایت نورمگز ‌می توانید جستجوی هوشمند در میان مقالات مختلف داشته باشید و در کنار آن امکان سرچ بین مجلات و پدید آورندگان مقالات نیز وجود دارد. توجه نمایید که در این سایت با ورود یا عضویت می ‌توانید از خدمات بیشتری بهره ببرید اما برای این کار خریداری اشتراک لازم است و نمی توانید از مقالات سایت به صورت رایگان استفاده کنید.

معرفی سایت مقاله فارسی نورمگز

سایت سیویلیکا

در سایت سیویلیکا نیز می توانید به مطالعه مقالات فارسی بپردازید. تنها کافیست کلید واژه مورد نظر خود را در کادر جستجو وارد کرده و سپس روی Enter ضربه بزنید. خوشبختانه این سایت نیز دارای جستجوی پیشرفته است که با کمک آن می توانید با سرعت بیشتری مقاله دلخواه خود را پیدا کنید. در صورتی که قصد دارید مقاله را دانلود کنید لازم است تا حساب کاربری ایجاد کرده و هزینه ای را پرداخت نمایید.

بهترین سایت های جستجوی مقاله علمی به زبان انگلیسی

سایت iSeek Education

از بهترین سایت های جستجوی مقاله علمی به زبان انگلیسی می توان به iSeek Education اشاره نمود. این سایت برای معلمان، اساتید، دانشجویان و پژوهشگران طراحی شده است و مقالات علمی متعددی درون آن وجود دارد. برای افرادی که علاقمندند تا به منابع اصلی مقالات علمی خارجی دست پیدا کنند این سایت منبع خوبی می باشد.

سایت Refseek

سایت Refseek بدون هیچ گونه تبلیغات آزاردهنده و پاپ آپ مقالات علمی را در اختیار کاربران قرار می دهد. شما می توانید در این سایت مقالات معتبری را مطالعه کرده و به عنوان منبع تحقیقات تان در نظر بگیرید.

معرفی سایت Refseek

بیشتر بخوانید: معرفی وب سایت های کاربردی در اینترنت

سایت Microsoft Academic Search

در سایت Microsoft Academic Search بیش از ۳۸ میلیون مقاله علمی وجود دارد و با توجه به دسته بندی های مناسبی که برای آن ها در نظر گرفته شده می توانید به راحتی مقاله مورد نظرتان را پیدا و مطالعه نمایید.

سایت BASE

اگر علاقه مندید تا چکیده مقالات را مطالعه کنید پیشنهاد ما به شما این است که وارد سایت BASE شوید چرا که در این سایت بیش از ۱۳۶ میلیون مقاله وجود دارد که امکان مطالعه چکیده آن ها نیز فراهم می باشد. تنها ایرادی که می توان به این سایت گرفت در این است که برای مطالعه مقالات احتیاج به پرداخت حق اشتراک وجود دارد و نمی توانید به صورت رایگان از امکانات آن بهره‌مند شوید.

معرفی سایت BASE

سایت Semantic Scholar

در صورتی که به دنبال مقالات انگلیسی زبان و خارجی هستید می ‌توانید جستجوهای خود را در سایت Semantic Scholar انجام دهید. در این سایت حدود ۴۰ میلیون مقاله وجود دارد و با توجه به موتور های پیشرفته جستجوی آن قادر خواهید بود تا مقالات مشابه را نیز پیدا کنید. تمامی مقالات این سایت دارای رفرنس هستند و علاوه بر آن چکیده مقالات نیز برای مطالعه فراهم می باشد.