گوگل ترندز | معرفی و نحوه استفاده از Google Trends

introducing-and-how-to-use-google-trends-pic-2

گوگل ترندز Google Trends یک وب سایت پویا است که محبوب ترین کلمات کلیدی جستجو شده را مورد بررسی و رتبه بندی قرار می دهد . معمولاً موتور جستجوگر گوگل با استفاده از چندین پارامتر داده را فیلتر میکند . در نگاه اول گوگل از طریق بررسی کلمات کلیدی و عباراتی که در جعبه جستجوی گوگل تایپ می کنید ، نتایج را نشان می دهد . از همه مهمتر این وب سایت به طور خودکار تمامی داده های جستجوی محبوب را به روز می کند . این اطلاعات می توانند در زمان واقعی و براساس مناطق مختلف باشند که این امکان را می دهد که با کلیک روی یک دکمه ،می توانید بفهمید در ایران چه چیزهای بیشتر سرچ می شود و برای کاربر جالب است ، داده ها را بر اساس طبقه بندی مرتب می شود .

بیشتر بخوانید : آشنایی با قابلیت های گوگل داکس Google Docs

معرفی و نحوه استفاده از Google Trends - نمودار

طبقه بندی جست و جو ها و قابلیت های گوگل ترندز

مهمترین این طبقه بندی ها شامل موارد زیر است :

کسب و کار

سرگرمی

علم و تکنولوژی

سلامتی

ورزش ها

داستانهای برتر

جست و جو در گوگل ترندز به طور اتفاقی ، به شما این امکان را می دهد اعلان های سریع را در ایمیل خود دریافت کنید . همه داستانها را به روشی منظم مرتب می کند . در جعبه اشتراک ، گزینه ای برای انتخاب به روزترین و برترین های روزانه برای جستجو دارد. همچنین ، این امکان را به شما می دهد تا کلیه روندهای جستجوی روزانه را انتخاب کرده و آخرین اخبار را در مدت ۲۴ ساعت دریافت کنید . هم چنین این وب سایت ارقام دقیقی از چند بار جستجو در یک کلمه کلیدی در یک بازه زمانی مشخص ارائه می دهد. یکی از اشکالات رایج ناهماهنگی سرچ ها است که  از نمونه گیری تکنیک ها برای خودکارسازی نتایج جستجو ناشی می شود.

در چه زمانی از گوگل ترندز می توان استفاده می کنیم ؟

خوشبختانه گوگل ترندز ویژگیهای کاملاً باورنکردنی دارد که از چند طریق مفید است . این قابلیت برای افرادی که شروع به وبلاگ نویسی کرده اند و می خواهند یک محتوای حرفه ای ارائه دهند بسیار کاربرد دارد . اما چگونه این امکان پذیر است؟ خیلی ساده.

Google Trends داده ها را با گذشت زمان تجزیه و تحلیل می کند و نشان می دهد که چند بار یک عبارت کلیدی جستجو شده است. که یک وبلاگ نویس می تواند از این داده ها برای درک تسلط یک کلمه کلیدی در یک متن استفاده کند . به نظر می رسد این یک نقطه شروع بسیار جذاب برای بدست آوردن مهارت های بهینه سازی در سئو و گوگل می باشد.

همچنین برای ارائه یک محتوا با سرچ بالا به شما پیشنهاداتی را ارائه می دهد که می توانید با استفاده از کلمه های کلیدی پر طرفدار در مطلب تان یک مقاله حرفه ای با بازدید بالا در وب سایت خود قرار دهید .

نحوه تنظیم داده ها در گوگل ترندز به چه صورت است ؟

گوگل ترندز به عنوان یک راهنمای کامل و جامع برای کمک به کاربران در استفاده از امکانات آن بدون هیچ گونه مشکلی می باشد . از آنجا که مهمترین هدف گوگل سریع نشان دادن کلمه و متن سرچ شده از طرف کاربر است در این وب سایت به صورت نمودار تعداد هر سرچی را با اعداد نشان می دهد .

به طور معمول ، نمودار در این وب سایت را در مقیاس ۱-۱۰۰ تجزیه و تحلیل کند . به همان سادگی است که به نظر می رسد این وب سایت  داده ها را براساس تعداد کل جستجوها در نقاط جغرافیایی و یک بازه زمانی خاص تقسیم می کند . یک واقعیت حیرت انگیز که باید به آن توجه کرد این است که داده های گوگل دستکاری نشده است و کاملاً بی طرف اسو آمارها به طور واقعی نشان می دهد.

از طرف دیگر گوگل داده ها را در یک زمان خاص نشان می دهد . علاوه بر این ، گوگل ترندز تا ۳۶ ساعت قبل تمامی جستجو های مرتبط به آنچه که سرچ می کنید و مرتبط به آن را نشان می دهد .

قابلیت های گوگل ترندز

باید بگویم این ابزار دارای ویژگی های حیله گر و تیزهوش است که در هیچ کجای دیگر نمی توانید پیدا کنید . بیایید با نوار جستجوی آن شروع کنیم که به شما اجازه می دهد هر عبارت کلیدی را با کمترین بیان چک کنید . گوگل ترندز کاملاً قابل فهم و سریع عمل می کند و به شما نشان می دهد که چگونه یک اصطلاح یا موضوع روند افزایشی داشته است .

به طور مثال اگر یک لباس ورزشی را با مارک خاص جست و جو کنید این وب سایت به شما نشان می دهد که میزان علاقه این محصول در چه منطقه ای بیشتر سرچ شده و میزان جست و جو آن را نیز نشان می دهد

جالب است بدانید نتایج را با مقدار بین ۰ تا ۱۰۰ نشان می دهد . اگر این عبارت کلیدی به ۱۰۰ رسید ، این بدان معنی است که در اوج محبوبیت خود قرار دارد. از طرف دیگر ، اگر نمره ۵۰ را بدست آورد ، این بدان معناست که محبوبیت این اصطلاح نصف است .

در واقع گوگل ترندز میزان جست و جوی این کلمه در محیط های اینترنتی و شبکه های اجتماعی مختلف که بیشترین سرچ این کلمه را داشته نشان می دهد که شامل :

جستجوی وب

جستجوی یوتیوب

گوگل شاپینگ

جستجوی اخبار

جستجوی تصویر

یکی دیگر از قابلیت های آن مشاهده تعداد کلمات سرچ شده در بازه زمانی معین است که میانگین دقیقی از میزان سرچ کلمه را به شما نشان می دهد . این وب سایت سرچ بالای کمه در ۵ منطقه برتر با بالاترین شماره جستجو را نشان می دهد . همچنین گزینه ای برای گنجاندن مناطقی با حجم جستجوی کم وجود دارد .

نقشه موجود در وب سایت  به شما نشان می دهد این کلمه در کجا محبوب است. مناطقی با رنگ آبی ضخیم ، مناطقی را نشان می دهند که شانس بیشتری در جستجوی محصول دارند . شایان ذکر است که محبوبیت عبارت اصلی همیشه نسبت به تعداد کل جستجوهای گوگل انجام شده در یک دوره زمانی و مکانی مشخص است .

معرفی و نحوه استفاده از Google Trends - تصویر دوم

کلمات نهایی در گوگل ترندز چیست ؟

گوگل ترندز بی نظیرترین و آینده نگرترین ابزار برای هر موضوعی در سرتاسر جهان است . از بسیاری جهات بسیار پرسود و مفید است . این ثابت می کند که کاربرپسند و این برای کاربرانی که می خواهند موضوعات را در وبلاگ های خود و یا حتی کانال های یوتیوب نمایش دهند ، به خوبی کار می کند.

به طور معمول ، رتبه های بالا و کلمات نهایی در گوگل می تواند بسیار سودمند باشد. در نتیجه این وب سایت واقعاً به میزان بیشتری به سئو کمک می کندو نتایج مثبت به اینجا ختم نمی شود. این یک تجارت آنلاین برای کسانی است که می خواهند محصولات خود را در سطح جهانی بفروشند و یک مزیت .

فراموش نکنید که سایت رسمی Google Trends را بررسی کنید و قابلیت های آن را آزمایش کنید .