هشتگ اینستاگرام و ترفندهای استفاده از آن

instagram-hashtags-and-its-tricks-pic-1

شاید در هنگام استفاده نمودن از برنامه ی اینستاگرام و یا سایر شبکه های اجتماعی با واژه ی هشتگ مواجه شده باشید . می توان گفت هشتگ عملکردی مانند دسته بندی و category خواهد داشت .  برنامه اینستاگرام نیز با استفاده از هشتگ موضوع پست های مختلف را دسته بندی کرده تا در زمان جست جو راحت تر پست مورد نظر خود را پیدا کنید . در ادامه به بررسی بیشتر هشتگ اینستاگرام خواهیم پرداخت .

بیشتر بخوانید : آموزش دانلود استوری اینستاگرام

هشتگ اینستاگرام و ترفندهای استفاده از آن - تصویر دوم

روش استفاده از هشتگ اینستاگرام

همان طور که می دانید می توانید از علامت # برای تعیین هشتگ استفاده نمایید . قرار دادن # در قبل از هر کلمه سبب می شود که عبارت شما در دسته بندی مورد نظر قرار گیرد ، برای مثال در صورتی که تولیدی مانتو دارید می توانید پست خود را با #مانتو هشتگ گذاری کنید.

با این کار اگر کاربران عبارت مانتو را در اینستاگرام جست و جو کنند ، محصولات شما را نیز مشاهده خواهند کرد .

استفاده از هشتگ اینستاگرام به پنج دلیل برای شما می تواند ارزشمند باشد .

• اولین دلیل این است که در صورت جست و جو کلمه ی manto ، تنها صفحه هایی که این کلمه در نام کاربری آن ها از کلمه ی manto استفاده شده باشد را مشاهده خواهید کرد . اما در صورتی که به سرچ هشتگ آن بپردازید تعداد زیادی از عکس های مانتو هایی که با هشتگ گذاری دسته بندی شده اند را مشاهده خواهید نمود .

• برای برگزار نمودن برخی از کمپین ها نیز می توانید از هشتگ ها استفاده کنید و به راحتی در آن کمپین ها فعالیت کنید .

• هشتگ ها می توانند در سرعت عمل شما نیز موثر واقع شوند . به صورتی که با سرچ نمودن موضوع می توانید موضوعی را میان تمام کاربران جست و جو نمایید . شما عزیزان چند ثانیه پس از پست نمودن هشتگ مربوطه خود ، نتیجه را مشاهده خواهید کرد .

• در پست های اینستاگرام می توانید تنها ۳۰ هشتگ اضافه کنید . در صورتی که بیشتر از ۳۰ تا از هشتگ به کار ببرید ، کپشن پست شما مشاهده نخواهد شد.

• استفاده نمودن از هشتگ های محبوب می تواند در افزایش بازدید شما موثر باشد . هشتگ های محبوب تا زمانی به شما در جذب فالور کمک میکنند ، که به پست‌تان مرتبط باشند .

هشتگ اینستاگرام در استوری

امکان هشتگ گذاری در استوری های اینستاگرام نیز وجود دارد .

در گوشه بالا سمت چپِ صفحات هشتگ آیکون استوری Instagram Story قرار دارد . روی آن کلیک کنید و تعدادی از استوری های  افرادی که پروفایل عمومی (public) دارند را مشاهده نمائید . با هشتگ کردن استوری میتوانید برند خود را به مخاطبان زیادی معرفی کنید .

دو راه متفاوت برای قرار دادن هشتگ اینستاگرام در استوری وجود دارد . اولین روش استفاده از استیکر هشتگ و اضافه نمودن متن مورد نظر می باشد . یا می توانید از ابزار متن و نشانه #  جهت اضافه نمودن هشتگ ، به همان روشی که برای پست کردن عکس یا کلیپ به کار میبرید ، استفاده نمایید .

هشتگ اینستاگرام و ترفندهای استفاده از آن - تصویر اصلی

 

توجه داشته باشید می توانید در هر استوری تنها ۱۰ هشتگ بگذارید ، اما مراقب باشید که محتوایتان زیاد شلوغ نشود .

در صورتی که نگران زشت شدن استوری خود هستید ، به شما عزیزان ترفندی را پیشنهاد خواهیم نمود . شما می توانید هشتگ های خود را ریز نموده و یا حتی پشت ایموجی ها ، استیکرها ،گیف ها . پست خود که در استوری اضافه نموده اید پنهان کنید.

استفاده نمودن از کلمه کلیدی مناسب در افزایش بازدید شما تاثیر گذاری است به همین منظور کلمه کلیدی مرتبط با برند خود را در نوار جستجو اینستاگرام (Explore) وارد کرده  و سپس تب برچسب ها (Tags) را انتخاب کنید . نرم افزار اینستاگرام فهرستی از تمام هشتگ ها با کلمه مورد نظر ، و نیز تعدادی از پست هایی که با این هشتگ تگ شده است، را به شما نشان می دهد . زمانی که یک هشتگ توسط افراد زیادی دنبال می شود ، ممکن است کمتر در معرض دید تعداد بسیاری از افراد قرار می گیرد ، و امکان دارد  محتوای شما در میان آنها دیده نشود . بنابراین بهتر است ترکیبی از چندین هشتگ محبوب و خاص را برای تبلیغ برند خود امتحان کرده و استفاده نمایید .

همچنین می توانید به مطالعه مقاله چگونه از طریق اینستاگرام به کسب و کار خود رونق دهیم ؟ بپردازید .