چگونه رمز وای فای را باز کنیم؟

how-to-unlock-wifi-password-lock-pic-1

بعضی اوقات نیاز به باز کردن قفل رمز وای فای و دسترسی دادن به دیگران وجود دارد . شاید در حال ایجاد یک نقطه دسترسی باز برای تجارت خود باشید ، یا مهمانی دارید و تمایل ندارید رمز عبور  Wi-Fi خود را با همه به اشتراک بگذارید . در هر صورت ، باز کردن شبکه بی سیم شما ساده است ، اما این روند بر اساس روتر شما متفاوت است . توجه داشته باشید که در این مقاله از برتر رایانه دستورالعمل های موجود در مورد دسترسی به رمز وای فای اینترنتی به عنوان یک ایده برای کاربران ارائه داده شده است .

بیشتر بخوانید : اینترنت ملی یا شبکه ملی اطلاعات چیست ؟

چگونه قفل رمز وای فای را باز کنیم؟ - تصویر دوم

⇐توجه داشته باشید که باز کردن رمز وای فای گاهی اوقات یک ریسک است .

نحوه باز کردن رمز وای فای ققل شده

۱-مرورگر وب مورد نظر خود را راه اندازی کنید.

۲- در نوار آدرس ، آدرس IP روتر خود را وارد کنید.

در اکثر روترها ، IP پیش فرض ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ است. احتمالاً روتر خود را در آن آدرس پیدا خواهید کرد ، مگر اینکه در آن پیکربندی متفاوتی انجام دهید.

۳-قبل از دسترسی به رابط کاربری روتر خود ، باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید .

اگر یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی این تنظیمات را برای شما انجام داده است احتمالاً رمز آن را به شما داده اند ، و آن را در دستورالعمل های روتر خود یا جایی مشابه آنها خواهید یافت .

۴-وقتی وارد صفحه سرور روتر خود می شوید ، متوجه متن اطلاعات در مورد روتر و شبکه بی سیم و رمز وای فای خود خواهید شد . هر تولید کننده متفاوت است و منو کمی متفاوت خواهد بود ، اما احتمالاً شما می توانید یک تب یا Wireless ( وایر لس ) یا Network ( شبکه ) را در فهرست اصلی ناوبری انتخاب کنید تا کنترل های مورد نیاز خود را پیدا کنید .

۵-از آنجا که ممکن است لازم باشد زیر یک فهرست را جستجو کنید و Wireless Security را انتخاب کنید . در غیر این صورت ، احتمالاً تنظیمات مربوط به شبکه بی سیم خود را در همه صفحه پیدا خواهید کرد ، بنابراین به آن بروید و ببینید که آیا می توانید تنظیمات مربوط به حالت Security یا Security را پیدا کنید یا خیر .

۶- بعد از اینکه آن را پیدا کردید ، متوجه می شوید که آن را روی WPA2 Personal یا چیزهای مشابه تنظیم کنید . منوی کشویی ارائه شده را انتخاب کنید و غیر فعال کنید .

انجام این کار احتمالاً باعث می شود چندین تنظیمات امنیتی دیگر از جمله رمز وای فای شما از بین بروند .

بیشتر بخوانید : سه روش به روز رسانی اینترنت اکسپلورر در ویندوز

۷-با غیرفعال کردن رمزگذاری بی سیم ، دکمه های Save و Apply را برای روتر خود پیدا کنید.

۸-آنها معمولاً در پایین یا کنار هر صفحه هستند. اگر آنها را نمی بینید ، تمام راه را به انتهای صفحه ای که در آن هستید بروید.

۹- ذخیره را انتخاب کنید ، صبر کنید تا صفحه بارگیری مجدد شود ، سپس تغییرات را اعمال کنید تا تغییرات دائمی شود .

۱۰- باز هم ، گزینه های دقیق ممکن است بر اساس روتر شما کمی متفاوت باشد .

۱۱-اکنون روتر شما توسط همه قابل دسترسی است و می توانید بدون پسورد وصل شوید .

۱۲-هنگامی که شما مجدداً امنیت خود را فعال کرده اید ، به تنظیمات روتر برگردید ، کشویی امنیتی مناسب را انتخاب کنید ، سپس WPA2 Personal را انتخاب کنید . از رمزگذاری AES ( الگوریتم رمز نگاری ) استفاده کنید ، یک رمز عبور قوی ایجاد کنید ، سپس تغییرات را ذخیره کرده و دوباره اعمال کنید تا آنها عملی شوند .