نحوه ترجمه متن پیام در تلگرام

how-to-translate-message-text-in-telegram

برای یادگیری یک زبان جدید در صورتی که دوستانی خارج از کشور دارید و می‌ خواهید پیام‌ های آنها را به راحتی بخوانید قابلیتی در شبکه پیام رسان پرطرفدار تلگرام افزوده شده است که با ترجمه متن پیام می توانید هر زبانی غیر از فارسی برایتان ارسال شد را بخوانید. این ابزار ترجمه متن پیام در تلگرام جزء بهترین قابلیت این اپلیکیشن به حساب می‌ آید که تحت عنوان اسپویلر و مترجم شناخته می‌ شود. دقت داشته باشید برای بهره‌ مندی از این قابلیت حتماً باید نسخه آخر اصلی برنامه تلگرام را دانلود کنید و برای اطلاع از نحوه استفاده از آن حتماً این مقاله را تا انتها مورد مطالعه قرار دهید.

مقاله پیسنهادی : شیوه‌ های ورود به تلگرام بدون کد تأیید پیامکی

نحوه چت کردن با خارجی‌ ها در تلگرام

همانگونه که در ابتدای مقدمه گفتیم در صورتی که دوستان خارجی دارید و یا می‌خواهید با خارجی‌ها چت کنید و در این باره مشکل دارید از ترجمه خودکار در تلگرام استفاده کنید.

ربات ترجمه در تلگرام طبق معمول Google translate بوده است که تاکنون از این طریق چت‌ های تلگرامی را ترجمه می‌کردید. اما یک راه دیگر برای این کار وجود دارد. با فعال کردن آن می‌ توانید به عنوان یک مترجم فوری تمامی پیام‌ها را در کمترین زمان ممکن ترجمه کنید.

برای استفاده از این کار بر روی منوی سه خط بالای سمت چپ در برنامه تلگرام تب کنید. پس از آن وارد گزینه تنظیمات شده و بر روی زبان ( language ) ضربه بزنید.

در این بخش گزینه نمایش دکمه ترجمه را به سمت راست اسکرول نموده تا این گزینه برایتان فعال شود.

 

توجه نمایید که گزینه پایین آن تحت عنوان ترجمه نشود بر حسب زمان تلگرام شما تنظیم می‌گردد. در تصویر زیر زبان معیار تلگرام فارسی بوده و قابلیت ترجمه برای پیام‌های فارسی غیر فعال است.

در صورتی که می‌خواهید زبان را عوض کنید از منوی پایین زبان مد نظر خود را انتخاب کنید. اکنون تمامی موارد برای استفاده از ربات مترجم تلگرام آماده است. فقط کافیست به صفحه چت بروید و متن مورد نظرتان را تایپ کنید. پس از انتخاب کردن تمامی متن از قسمت سه نقطه کیبورد گزینه Translate را انتخاب کنید.

زبان سمت راست زبان معیارتان و زبان سمت چپ زبانیست که می‌خواهید پیامتان ترجمه شود.

جهت تغییر زبان در ربات ترجمه گوگل تلگرام بر روی زبان‌ ها زده و از لیست زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

برای ترجمه یک متن تلگرام چه باید کرد؟

در صورتی که بخواهید یک متن را در تلگرام ترجمه کنید در ترجمه پیام‌های دریافتنی مشکل دارید بهتر است از این روش استفاده کنید:

در برنامه گزینه نمایش دکمه ترجمه را فعال و زبان اپ تلگرام را روی زبانی که نمی‌خواهید ترجمه شود قرار دهید. زمانی که پیام برایتان ارسال شد بر روی آن تب نموده، دقت کنید که پیام را انتخاب نکنید زیرا وارد مسیر اشتباهی خواهید شد.

از لیست گزینه‌های موجود ترجمه را انتخاب نمایید. حال شما متن ترجمه را خواهید دید وجود این پلاگین تلگرام برقراری ارتباط بسیار آسان‌ تر خواهد بود. از طرفی می‌ توانید برای صحبت‌ های دوستانه یا قرارهای کاری از این قابلیت بهره‌ مند شوید زیرا همانطور که می‌بینید بهترین ربات ترجمه تلگرام به آسانی قابل استفاده است.