نحوه قرار دادن ویدیو در پروفایل تلگرام

how-to-put-a-video-in-a-telegram-profile-org-pic

تلگرام یکی از اپلیکیشن های پیام رسان محبوب در سراسر جهان است که کاربران فراوانی از آن استفاده می کنند. این پیام رسان امکان چت کردن، تماس صوتی، ایجاد گروه، ایجاد کانال و قرار دادن پروفایل را برای کاربران خود فراهم کرده است. اما یکی از آپدیت های جدید این برنامه که به تازگی در نسخه های جدید این برنامه قرار گرفته است قرار دادن ویدیو در پروفایل می باشد که مخاطبین شما می توانند هنگام باز کردن پروفایل شما عکس ها و ویدیو های شما را ببینند. در این مطلب از برتر رایانه با نحوه قرار دادن ویدیو در پروفایل تلگرام با گوشی اندروید و آیفون به طور کامل آشنا خواهیم شد.

مقاله پیشنهادی : آموزش فعالسازی قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام

نحوه قرار دادن ویدیو در پروفایل تلگرام در گوشی های اندروید

در این بخش با نحوه قرار دادن ویدیو در پروفایل تلگرام در گوشی های اندروید آشنا می شویم. اگر شما عزیزان از گوشی با سیستم عامل اندروید استفاده می کنید کافی است به ترتیب مراحل گفته شده زیر را طی کنید.

در ابتدا حتما چک کنید که اپلیکیشن تلگرام شما آخرین نسخه باشد تا از این قابلیت بتوانید استفاده کنید.نحوه قرار دادن ویدیو در پروفایل تلگرام در گوشی های اندروید

به منظور قرار دادن ویدیو در پروفایل خود ابتدا برنامه تلگرام را باز کنید. اگر در پیدا کردن این برنامه در گوشی خود دچار مشکل شدید کافی است در قسمت جست و جوی گوشی خود کلمه Telegram را تایپ نمایید و گزینه جست و جو را انتخاب نمایید پس از اتمام برنامه را انتخاب کنید تا برنامه باز شود.

پس از باز شدن برنامه در قسمت بالا سمت چپ بر روی سه خط ضربه بزنید.

در منوی باز شده بر روی پروفایل خود ضربه زده و منتظر بمانید تا عکس پروفایل شما باز شود.

سپس سه نقطه بالا سمت راست را انتخاب کنید و پس از آن گزینه تنظیم عکس یا ویدیوی جدید را انتخاب نمایید( در صورت استفاده از زبان انگلیسی گزینه Put new photo را انتخاب کنید).

همچنین از طریق گزینه Set Profile Photo می توانید ویدیو یا عکس دلخواه خود را قرار دهید.

همچنین می توانید با استفاده از دوربین گوشی خود فیلم ضبط کنید و قرار دهید.

چگونگی گذاشتن ویدیو در پروفایل تلگرام در گوشی های اندروید

پس از انتخاب فیلم مورد نظر خود از گالری گوشی و یا ضبط ویدیو از طریق دوربین گوشی، زمان ویدیو را برای قرار دادن در پروفایل را تنظیم کنید.

سپس به منظور اتمام کار بر روی تیک آبی پایین صفحه ضربه بزنید تا در پروفایل شما قرار گیرد.

نحوه قرار دادن ویدیو در پروفایل تلگرام با گوشی آیفون

در این بخش با نحوه قرار دادن ویدیو در پروفایل تلگرام با گوشی آیفون آشنا می شویم.

کاربرانی که از گوشی آیفون استفاده می کنند نیز قادر به قرار دادن ویدیو در پروفایل خود هستند. به منظور قرار دادن ویدیو دلخواه در پروفایل تلگرام خود ابتدا این برنامه را باز کنید.

سپس بعد از باز شدن اپلیکیشن تلگرام در سمت راست پایین صفحه بر روی Settings ضربه بزنید.

پس از باز شدن تنظیمات تلگرام سپس عکس پروفایل خود را انتخاب کنید سپس منو برای شما باز خواهد شد.

سپس از این منو بر روی گزینه Put new photo ضربه بزنید و طبق روشی که برای گوشی های اندرویدی گفته شد شما می توانید از گالری خود عکس و فیلم دلخواه را انتخاب کرده یا از طریق دوربین گوشی خود فیلم را گرفته و مدت زمان آن را مشخص کنید.

در آخر کلمه Accept را انتخاب کنید تا ویدیو تنظیم شود. همچنین شما می توانید با استفاده از نوار ابزاری که در پایین صفحه قرار گرفته است ویدیو و یا عکس انتخاب شده را ویرایش کنید.

پس از اتمام ویرایش فیلم بر روی تیک آبی موجود ضربه بزنید تا ویدیو تنظیم شده بر روی پروفایل شما قابل مشاهده باشد.

نحوه قرار دادن ویدیو در پروفایل تلگرام از طریق دسکتاپ و مک

اگر شما عزیزان بر روی دسکتاپ خود از تلگرام استفاده می کنید و یا نمی توانید از طریق گوشی همراه خود ویدیو دلخواه را بر روی پروفایل خود منتشر کنید بهتر است برای این کار از طریق دسکتاپ و مک اقدام کنید.

در این مطلب آموزش نحوه قرار دادن ویدیو در پروفایل تلگرام از طریق دسکتاپ و مک به طور کامل شرح داده می شود.

برای این کار ابتدا برنامه تلگرام را از طریق ویندوز یا مک باز کنید. سپس از صفحه باز شده سه خط افقی بالا سمت چپ را انتخاب نمایید تا با این کار منو برای شما نمایان شود.

در این بخش گزینه Settings را انتخاب کنید، سپس شما کاربران محترم می توانید در بالای صفحه پروفایل خود را مشاهده کنید.

به منظور عوض کردن پروفایل یا قرار دادن پروفایل جدید گزینه Edit profile را انتخاب کنید.

سپس از کادری که برای شما باز خواهد شد ویدیو خود را پیدا کنید. بعد از پیدا کردن ویدیو دلخواه بر روی Save ضربه بزنید تا تغییرات ایجاد شده باقی بماند.

قرارگیری ویدیو در پروفایل تلگرام بدون نصب برنامه

شما عزیزان می توانید بدون نصب این اپلیکیشن محبوب نیز از طریق وب از آن استفاده نمایید و پروفایل خود را تغییر داده ویا پروفایل جدید قرار دهید. یکی از قابلیت های به روز در تلگرام قرار دادن ویدیو در پروفایل می باشد که در این بخش با نحوه قرار دادن ویدیو در پروفایل تلگرام بدون نصب برنامه آشنا خواهیم شد.

برای این کار در ابتدا مرورگر خود را باز کنید قابل ذکر است که می توانید از مرورگر های مختلف در دسترس تود استفاده نمایید.

پس از باز کردن مرورگر وارد نسخه وب تلگرام شوید و شماره تلفن خود را وارد نمایید.

این برنامه به منظور احراز هویت شما برایتان یک کد پیامک خواهد کرد، بعد از وارد کردن کد شما وارد حساب کاربری تان می شوید و قادر به استفاده از این برنامه خواهید بود.

سپس به Settings تلگرام وارد شوید و در بخش بعدی علامت دوربین را انتخاب کنید. سپس ویدیو مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. پس از انتخاب فیلم خود آن را بر روی پروفایل خود منتشر کنید.