نحوه جلوگیری از دسترسی اپلیکیشن ها به موقعیت مکانی

how-to-prevent-applications-from-accessing-location-pic-1

بسیاری از اپلیکیشن ها به موقعیت مکانی کاربران دسترسی پیدا می کنند که این مسئله برای بسیاری از افراد نگران کننده می باشد. با توجه به این که اشتراک گذاری لوکیشن شما توسط برخی از برنامه ها باعث از بین رفتن حریم خصوصی تان می شود بهتر است تا با جلوگیری از دسترسی اپلیکیشن ها به موقعیت مکانی تان هر گونه سو استفاده احتمالی را از بین ببرید. به همین علت قصد داریم تا در رابطه با این مسئله توضیحات کاملی را ارائه دهیم که امیدواریم مورد توجه تان قرار بگیرد. لطفا تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و از سایر مقالات سایت نیز دیدن نمایید.

بیشتر بخوانید: بررسی جامع دسترسی های اپلیکیشن اندروید

نحوه شناسایی و جلوگیری از دسترسی اپلیکیشن ها به موقعیت مکانی

بسیاری از برنامه ها بدون دسترسی به لوکیشن شما کار نمی کنند و در صورتی که بخواهید تا از آن ها استفاده کنید، لازم است تا اجازه دسترسی به موقعیت مکانی را به آن ها بدهید. برای مثال تاکسی های اینترنتی نیاز دارند تا به لوکیشن شما دسترسی پیدا کنند اما می توان این دسترسی را محدود نمود تا اطلاعات شخصی شما حفظ شود. برای جلوگیری از دسترسی اپلیکیشن ها به موقعیت مکانی ابتدا لازم است تا آن ها را شناسایی کنید. برای این کار مراحل زیر را طی نمایید:

مرحله ۱: ابتدا وارد قسمت تنظیمات یا Settings موبایل خود شوید و سپس روی گزینه App ضربه بزنید.

جلوگیری از دسترسی اپلیکیشن ها به موقعیت مکانی - عکس دو

مرحله ۲: در این بخش روی سه نقطه ای که در قسمت بالا، سمت راست قرار گرفته ضربه بزنید و گزینه App permissions را انتخاب کنید.

جلوگیری از دسترسی اپلیکیشن ها به موقعیت مکانی - عکس سه

مرحله ۳: در این بخش می توانید مجوز هایی که به برنامه های مختلف داده شده را طبق دسته بندی خاص و مشخص مشاهده نمایید. برای بررسی اپلیکیشن هایی که به موقعیت مکانی شما دسترسی دارند روی Location ضربه بزنید.

جلوگیری از دسترسی اپلیکیشن ها به موقعیت مکانی - عکس چهار

مرحله ۴: در این قسمت می توانید تمامی برنامه هایی که به موقعیت مکانی شما دسترسی دارند را مشاهده نمایید. در واقع در این بخش تمامی برنامه هایی که ممکن است نیاز به لوکیشن شما داشته باشند نمایش داده می شوند. در کنار هر یک از این برنامه ها یک دکمه کشویی وجود دارد که در صورتی که به رنگ آبی باشد یعنی برنامه در تمام مدت به لوکیشن شما دسترسی خواهد داشت. در نظر داشته باشید که لازم نیست این گزینه را برای تمامی برنامه های موبایل خود فعال نمایید.

بیشتر بخوانید: حذف اطلاعات مکانی تصاویر در اندروید

سایر مراحل جلوگیری از دسترسی اپلیکیشن ها به موقعیت مکانی

برای جلوگیری از دسترسی اپلیکیشن ها به موقعیت مکانی تان کافی است تا روی دکمه کشویی کنار برنامه تپ نمایید تا به رنگ خاکستری در بیاید. با این کار برنامه مورد نظر دیگر نمی تواند به لوکیشن شما پی ببرد.

در نظر داشته باشید که برخی از برنامه ها بدون فعال کردن لوکیشن نمی توانند خدمت مورد نظر را به شما ارائه دهند. برای مثال گوگل مپ نیازمند به استفاده از موقعیت مکانی است و در صورتی که قصد داشته باشید تا یک تاکسی تلفنی را درخواست دهید لازم است تا موقعیت مکانی تان را وارد کنید. البته در بسیاری از این برنامه ها امکان وارد کردن دستی موقعیت مکانی وجود دارد که می توانید از آن نیز استفاده کنید. اگر نخواهید که برنامه ها به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشند حتما لازم نیست تا تمام مجوز های دسترسی اپلیکیشن ها را لغو کنید و می توانید لوکیشن خود را به طور کل خاموش نمایید. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

مرحله ۱: صفحه گوشی خود را به سمت پایین بکشید تا به پنل دسترسی سریع وارد شوید.

مرحله ۲: روی Location ضربه بزنید تا به رنگ خاکستری در بیاید. به این صورت هیچ یک از برنامه ها به موقعیت مکانی شما دسترسی نخواهند یافت. در صورتی که لوکیشن موبایلتان را روشن کنید آیکون آن در قسمت بالای صفحه ظاهر می شود و هر زمان که به روشن بودن آن احتیاجی نبود بهتر است تا سریعاً لوکیشن خود را خاموش نمایید.

جلوگیری از دسترسی اپلیکیشن ها به موقعیت مکانی - عکس پنج

امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد. از همراهی شما سپاس گزاریم و برایتان آرزوی سلامتی فراوان داریم.

بیشتر بخوانید: فعال و غیر فعال نمودن موقعیت مکانی و نوتیفیکیشن سایت ها در فایر فاکس و گوگل کروم