نحوه‌ی پیدا کردن متن و کلمه در ورد

how-to-find-text-and-word-in-word-pic-9

نرم افزار word یکی از کاربردی ترین نرم افزار های آفیس می باشد و اکثر افراد از دانش‌آموز و دانشجو گرفته تا کارمندان با این نرم افزار سر و کار دارند. یکی از مسائلی که ممکن است در هنگام تایپ متن در ورد باعث ایجاد مشکل شود پیدا کردن یک کلمه خاص یا قسمتی از متن می باشد، البته در صورتی که فایل تایپ شده کوتاه باشد می ‌توان به سرعت کلمه مورد نظر را پیدا کرد اما در صورتی که روی یک پروژه بزرگ و با تعداد کلمات بالا کار کنید نمی ‌توان به راحتی به کلمه مورد نظر دسترسی پیدا نمود. به همین علت در این مقاله قصد داریم تا راهکار های پیدا کردن متن و کلمه در ورد را به شما عزیزان آموزش دهیم. لطفاً ادامه این مطلب را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش قرار دادن عکس در ورد | آموزش آفیس

راهکارهای پیدا کردن متن و کلمه در ورد

نرم افزار ورد دارای امکانات کامل می باشد و به همین علت راهکاری برای سرچ کردن کلمات مختلف در ورد ارائه شده است. به این ترتیب شما می ‌توانید در کوتاه ‌ترین زمان ممکن کلمه مورد نظر خود را پیدا کنید. برای این کار مراحل زیر را را طی نماید:

مرحله ۱: برای پیدا کردن متن و کلمه در ورد ابتدا وارد این نرم افزار شوید و عبارتی را تایپ کنید.

مرحله ۲: حال وارد سربرگ Home در قسمت بالای ورد شوید. در این قسمت گزینه Find را پیدا نمایید و روی آن ضربه بزنید.

پیدا کردن متن و کلمه در ورد - عکس یک

مرحله ۳: شما می توانید با انتخاب دو گزینه Ctrl و F به صورت هم زمان نیز به این قسمت دسترسی پیدا نمایید. در سیستم عامل مک برای دسترسی به این قسمت کلید های ترکیبی Command + F را اتخاب کنید.

مرحله ۴: با انتخاب این کلید ها پنجره ای به نام Navigation برای شما باز خواهد شد. حال کلمه ای که به دنبال آن هستید را وارد کنید و روی اینتر ضربه بزنید.

پیدا کردن متن و کلمه در ورد - عکس دو

مرحله ۵: همان طور که در عکس مشاهده می کنید کلمه ی مورد نظر هایلایت شده و به نمایش در خواهد آمد.

پیدا کردن متن و کلمه در ورد - عکس سه

مرحله ۶: برای بررسی و گردش در نتایج به دست آمده با فشار دادن دکمه ی Enter می توانید نتیجه ی بعدی را مشاهده کنید. علاوه بر آن شما می توانید این کار را با استفاده از ماوس کامپیوتر خود انجام داده و یا فلش هایی که در پایین پنجره Navigation وجود دارد را انتخاب نمایید.

پیدا کردن متن و کلمه در ورد - عکس چهار

در نظر داشته باشید که به این روش می توانید کلمات مشابه را پیدا کنید و تغییراتی را در آن ها ایجاد نمایید و یا کلمه مورد نظر خود را پیدا کنید. شما می توانید متن مورد نظر خود را نیز در قسمت سرچ تایپ کرده و آن را نیز بیابید.

بیشتر بخوانید: اضافه کردن واتر مارک در ورد | آموزش آفیس ورد

پیدا کردن متن و کلمه در ورد به صورت پیشرفته

در نظر داشته باشید که سرچ ورد قادر است تا عین کلمه و متن مورد نظر را پیدا کند و اگر شما عبارت را به درستی سرچ نکنید، احتمالاً آن را پیدا نخواهید کرد. برای مثال اگر عبارت هدف شما «کلمات ورد» باشد اما «کلمات در ورد» را سرچ کنید، کلمه مورد نظر خود را نخواهید یافت. اما با استفاده از روش پیشرفته جستجو، پیدا کردن متن و کلمه در ورد ساده تر خواهد شد و می توان کلمات را با یکدیگر تطبیق داد. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: برای این کار از قسمت Home گزینه Find را پیدا کنید و روی پیکان قرار گرفته در کنار آن کلیک نمایید و گزینه ی Advanced Find را انتخاب کنید.

پیدا کردن متن و کلمه در ورد - عکس پنج

مرحله ۲: با این کار پنجره ی Find and Replace برای شما ظاهر می شود که در آن می توانید برای پیدا کردن کلمه مورد نظر آن را در کادر Find what تایپ کنید.

مرحله ۳: به این صورت تنها جستجو ساده که در قسمت بالا به آن اشاره شد انجام می گیرد برای جستجوی پیشرفته شما می توانید روی گزینه More ضربه بزنید.

پیدا کردن متن و کلمه در ورد - عکس شش

مرحله ۴: Search Options برای شما باز خواهد شد که در آن می توانید گزینه های مورد نظر را انتخاب نموده و سرچ را به صورت پیشرفته انجام دهید.

پیدا کردن متن و کلمه در ورد - عکس هفت

بیشتر بخوانید: قرار دادن لینک در ورد

راه ساده تری نیز برای دسترسی به این قسمت وجود دارد برای این کار Ctrl + F را بگیرید و سپس مراحل زیر را طی کنید:

مرحله ۱: در بخش Navigation فلش رو به پایین را انتخاب نمایید و در آن روی گزینه Options کلیک کنید.

پیدا کردن متن و کلمه در ورد - عکس هشت

مرحله ۲: در این قسمت می توانید گزینه های مورد نظر را تیک زده و در انتها با کلیک روی OK سرچ را به صورت پیشرفته انجام دهید.