نحوه فعال سازی حالت SOS در اندروید

how-to-enable-sos-mode-in-android-org-pic

هنگامی که در موقعیتی اضطراری قرار می گیرید، ممکن است نیاز داشته باشید تا به سرعت به دوستان، خانواده یا مقامات امنیتی اطلاع دهید. در این مواقع، حالت  SOS در اندروید می تواند بسیار مفید باشد. حالت SOS یا حالت اضطراری در اندروید، یک ویژگی بسیار مفید است که به کاربران اجازه می دهد تا در مواقع اضطراری به سرعت به دوستان، خانواده و مقامات امنیتی اطلاع دهند. در این مطلب  از برتر رایانه ، به بررسی این حالت و روش استفاده از آن خواهیم پرداخت.

مقاله پیشنهادی : آموزش قفل گوشی اندروید با اثر انگشت

حالت SOS در اندروید چیست و چگونه آن را فعال کنیم؟

با فعال کردن حالت SOS در اندروید ، گوشی شما به صورت خودکار پیام های SMS و ایمیل های حاوی اطلاعات شما و موقعیت جغرافیایی شما را به شماره های تعریف شده ارسال می کند.برای فعال کردن حالت SOS در اندروید، به روش های مختلفی می توانید اقدام کنید.

روش اول: استفاده از تنظیمات سیستم عامل

روش اول برای فعال کردن حالت SOS، استفاده از تنظیمات سیستم عامل است. برای این کار، به مراحل زیر عمل کنید:

-وارد تنظیمات یا settings گوشی خود شوید.

-به بخش Safety & emergency “امنیت و مکان” بروید.

حالت SOS در اندروید چیست و چگونه آن را فعال کنیم؟

– در بخش Emeregency information بخش Emergency contacts را پیدا کنید.

نکات مهم در استفاده از حالت SOS اندروید

-در قسمت Add contact شماره های تماس اضطراری خود را از میان مخاطبین انتخاب کنید.

شماره های تماس اضطراری برای حالت sos اندروید

– پس از تعریف شدن شماره های تماس، گوشی شما آماده فعال شدن حالت SOS خواهد بود.

نکته مهم: حتما پیش از انتخاب مخاطبان اطمینان یابید که گزینه Emeregency SOS برایتان فعال می باشد.

روش دوم: استفاده از برنامه های حالت اضطراری

روش دوم برای فعال کردن حالت  SOS، استفاده از برنامه های حالت اضطراری است. این برنامه ها معمولاً شامل گزینه هایی مانند فعال کردن  GPS، ارسال پیامک و تماس با شماره های تعریف شده در حالت اضطراری هستند. برخی از برنامه های حالت اضطراری معروف عبارتند از:

ICE – In Case of Emergency

این برنامه به کاربران اجازه می دهد تا شماره های تماس اضطراری خود را تعریف کنند و در صورت لزوم، با فشار دادن دکمه “حالت اضطراری”، پیامک ها و تماس های خود را به شماره های تعریف شده ارسال کنند.

Red Panic Button

این برنامه به کاربران اجازه می دهد تا با فشار دادن دکمه قرمز، پیامک ها و تماس های خود را به شماره های تعریف شده ارسال کنند. همچنین، این برنامه به شما اجازه می دهد تا موقعیت جغرافیایی خود را نیز به همراه پیامک ها و تماس های خود ارسال کنید.

bSafe

این برنامه به کاربران اجازه می دهد تا با فشار دادن دکمه “حالت اضطراری”، پیامک ها و تماس های خود را به شماره های تعریف شده ارسال کنند. همچنین، این برنامه به شما اجازه می دهد تا موقعیت جغرافیایی خود را نیز به همراه پیامک ها و تماس های خود ارسال کنید. علاوه بر این، این برنامه قابلیت ضبط صدای محیط را نیز دارد که می تواند در شناسایی موقعیت شما بسیار مفید باشد.

نکات مهم در استفاده از حالت SOS اندروید

۱-تعریف شماره های تماس اضطراری: قبل از فعال کردن حالت SOS ، حتماً باید شماره های تماس اضطراری خود را تعریف کنید. این شماره ها معمولاً شامل شماره های دوستان، خانواده و مقامات امنیتی می باشند.

۲-فعال کردن  GPS : برای ارسال موقعیت جغرافیایی خود در حالت SOS ، باید GPS گوشی شما روشن باشد. در صورتی که GPS گوشی شما خاموش باشد، موقعیت شما به درستی تعیین نخواهد شد.

۳-استفاده از برنامه های حالت اضطراری: برخی از برنامه های حالت اضطراری، قابلیت های بیشتری نسبت به حالت SOS سیستم عامل دارند. به عنوان مثال، برخی از برنامه های حالت اضطراری قابلیت ضبط صدای محیط را دارند که می تواند در شناسایی موقعیت شما بسیار مفید باشد.

۴-استفاده از حالت SOS به موقع : در مواقع اضطراری، باید به سرعت حالت  SOS را فعال کنید. هر چه زودتر این کار را انجام دهید، احتمال بیشتری برای رسیدگی به مشکل شما وجود خواهد داشت.

نتیجه گیری

حالت SOS در اندروید، یک ویژگی بسیار مفید است که به کاربران اجازه می دهد تا در مواقع اضطراری به سرعت به دوستان، خانواده و مقامات امنیتی اطلاع دهند. با فعال کردن حالت SOS، گوشی شما به صورت خودکار پیام های SMS و ایمیل های حاوی اطلاعات شما و موقعیت جغرافیایی شما را به شماره های تعریف شده ارسال می کند. برای فعال کردن حالت SOS، می توانید از تنظیمات سیستم عامل یا برنامه های حالت اضطراری استفاده کنید. در هر صورت، قبل از فعال کردن حالت SOS، حتماً باید شماره های تماس اضطراری خود را تعریف کنید و در صورت لزوم، GPS گوشی خود را روشن کنید. همچنین، در مواقع اضطراری باید به سرعت حالت SOS را فعال کنید تا احتمال بیشتری برای رسیدگی به مشکل شما وجود داشته باشد.