آموزش پاک کردن اکانت در واتساپ ورژن جدید

how-to-delete-an-account-in-whatsapp-new-version

با توجه به عدم دسترسی کاربران ایرانی به محبوب ترین پیام رسان دنیا تحت عنوان واتساپ می بایست برای برقراری ارتباط با دیگران در این پیام رسان از تغییر دهنده های آی پی استفاده نموده و با آی پی خارج از کشور وارد واتساپ شوند. با قابلیت‌ های مختلفی که پس از هر بار آپدیت به برنامه واتساپ افزوده می شود کاربران می‌ توانند از تمامی امکانات واتساپ به طور راحت تر استفاده نمایند. در نسخه جدید این پیام رسان امکان پاک کردن اکانت به صورت دائمی یا موقت وجود دارد که در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم به آن بپردازیم. جهت اطلاع از نحوه پاک کردن اکانت در واتساپ ورژن جدید در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : شیوه های ایجاد کانال در واتساپ

نحوه پاک کردن اکانت واتساپ ورژن جدید در گوشی اندروید و آیفون

کاربرانی که تصمیم دارد دیگر از واتساپ استفاده نکنند یا برای مدتی از فضای این پیام رسان دور باشند می توانند اکانت خود را برای همیشه پاک نمایند. توجه داشته باشید که امکان پاک کردن اکانت واتساپ به طور موقت وجود ندارد و تنها می توانید به طور کامل و همیشگی آن را پاک نمایید.

هم چنین با این کار تاریخچه پیام های تان پاک می شود و از طرفی اکانت تان از تمامی گروه های فعالی که عضو بوده اید نیز حذف خواهد شد، بکاپ اکانت واتساپ نیز قابل پاک شدن می باشد.

به طور کلی اگر قصد این کار را دارید باید بدانید که با کلیک بر روی گزینه DELETE MY ACCOUNT تمامی موارد برای همیشه برای تان پاک و قابل بازگشت نیست. گاهی اوقات نیز مدت ۹۰ روز طول می کشد تا اکانت تان به طور کامل پاک شود.

از طرفی هر چند که شما دیگر به آن دسترسی ندارید اما ممکن است پس از ۹۰ روز کپی اطلاعات در بکاپ باقی بماند و کاربران دیگری که برای شان پیام فرستاده اید می توانند پیام های شما را داشته باشند.

همچنین پیام هایتان در گروه های عضو شده باقی می ماند، اما از طرفی حساب کاربریتان از گروه پاک می گردد و گروه هایی که خودتان هم ایجاد کرده اید برای دیگر اعضا باقی خواهد ماند.

پاک کردن حساب کاربری واتساپ در اندروید به صورت دائمی

جهت حذف حساب کاربری واتساپ خود برای دارندگان گوشی های اندروید ابتدا بر روی منوی سه خط در بالای صفحه تب نمایید.

سپس با انتخاب گزینه ای settings بر روی بخش Account ضربه بزنید و سپس گزینه Delete My Account تب نمایید.

اکنون باید قسمت Country را بررسی کنید تا اگر نام کشور غلط است آن را عوض کنند و در قسمت Phone شماره تلفن خود باید کد کشور وارد نمایید.

پس از آن بر روی گزینه ی DELETE MY ACCOUNT بزنید.

در این قسمت واتساپ از شما سؤال می کند که علت پاک کردن اکانت تان چیست؟ می توانید این قسمت را پر یا اصلاً چیزی وارد نکنید. در نهایت بر روی گزینه DELETE MY ACCOUNT بزنید تا اکانت شما فوراً پاک شود.

پاک کردن اکانت واتساپ در گوشی های آیفون به طور دائمی

برای حذف حساب کاربری واتساپ در گوشی های آیفون می‌ بایست همان مراحل اندروید را بروید. برای این کار ابتدا در گوشی وارد واتساپ شده و از پایین صفحه بر روی تنظیمات تب نمایید بر روی گزینه Account > Delete My Account ضربه بزنید.

اکنون بررسی کنید که کشور صحیح وارد شده باشد و در غیر این صورت می توانید با عوض کردن پیش شماره آن را اصلاح نمایید، با وارد کردن شماره خود روی گزینه Delete My Account بزنید.

در این قسمت واتساپ از شما سؤال می کند که علت پاک کردن اکانت تان چیست؟ می توانید این قسمت را پر یا خالی بگذارید و در صورت عدم تمایل به پاسخگویی بر روی گزینه‌ی Next بزنید تا به صفحه بعد هدایت شوید و در نهایت برای پاک کردن همیشگی اکانت خود در آیفون روی گزینه Delete My Account تب نمایید.

نکته قابل توجه اینکه علاوه عدم پاک کردن اکانت واتساپ خود به طور موقت پاک کردن آن از طریق سایت با لینک یا بدون گوشی امکان پذیر نمی باشد و می بایست برای حذف کامل و همیشگی حساب کاربری تان حتما از واتساپ روی گوشی استفاده نمایید و تمامی مراحل ذکر شده را گام به گام انجام دهید.