شیوه های ایجاد کانال در واتساپ

ways-to-create-a-channel-in-whatsapp-org-pic

همواره قابلیت های زیادی به پیام رسان محبوب ایرانیان یعنی واتساپ اضافه می‌شود که باعث می‌شود که کاربران راحت تر بتوانند از این پیام رسان استفاده نمایند. پس از آپدیت آخرین نسخه واتساپ آیکنی در بخش بالای صفحه به تعداد سه آدمک را نشان می دهد، ظاهر می گردد. این آیکون برای ایجاد کانال در واتساپ می باشد و این قابلیت وجود دارد که شما بتوانید با دوستان، همکاران و خانواده تان یک گروه واتساپی تشکیل دهید و از این طریق چت کنید و فایل ها و تصاویر و فیلم های به جای ارسال تک به تک در قسمت گروه واتساپ ارسال کنید. ایجاد کانال در واتساپ بسیار آسان است و با گوشی از نسخه موبایلی و نسخه وب می‌توانید این کار را انجام دهید. برای آموزش نحوه ایجاد کانال واتساپی در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : شیوه های تغییر عکس پروفایل واتساپ

نحوه ایجاد کانال واتساپ از طریق گوشی

برخی از کاربران با آپدیت نمودن واتساپ خود هنوز از این قابلیت نمی توانند استفاده کنند. با این حال در صورت وجود این قابلیت در گوشی موبایل خود می توانید آن را به گونه ای تنظیم کنید که ادمین ها بتوانند پیام منتشر کنند. این کار موجب می‌شود تا شما صفحه ای شبیه به کانال در واتساپ داشته باشید. این قابلیت جدید تحت عنوان Communities که باعث می شود تعدادی زیادی از افراد به یکدیگر متصل و در آن جا خبر رسانی و چت نمایند.

این قابلیت جهت راحتی کاربران به واتساپ افزوده شده است و میتوانید علاوه بر اینکه نظیر گذشته به طور خصوصی با دوستان تان ارتباط برقرار کنید در گروه های بزرگتری با نام Communities نیز فعالیت نمایید و گفت و گو بحث های خود را نیز آنجا ادامه دهید. علاوه بر این در کانال واتساپ امکان مشاهده شماره افراد وجود دارد و موجب می‌شود تا اعتماد بیشتری میان کاربران به وجود آید. ایجاد کانال فروشگاهی در واتساپ نیز امکان پذیر است که این ویژگی نیز می تواند اعتماد بیشتر مشتریان را به همراه داشته باشد.

Communities تنها از طریق دعوت عضو می گیرد و اگر کاربری دعوت نباشد نمی تواند وارد گروه گردد. جهت دعوت نمودن نیز یک ادمین میتواند فرد دیگری را خودش اضافه کند و یا اینکه لینک گروه را برای فرد بفرستید تا خودش عضو شود. در صورتی که یک گروه واتساپی دارید می توانید آن را به وصل Communities نموده و با حداکثر ۳۲ نفر به طور همزمان تماس صوتی برقرار نمایید.

مقاله پیشنهادی : معرفی فیلتر شکن قوی برای اندروید | نصب فیلترشکن امن

ایجاد کانال واتساپی و راه اندازی در نسخه وب واتساپ

استفاده از نسخه وب به واتساپ از طریق قابلیت Communities بهترین روش ایجاد کانال واتساپی می باشد. برای این کار ابتدا باید وارد نسخه واتساپ وب شوید و سپس بر روی سه نقطه کلیک نمایید.

در منوی باز شده گزینه New community را انتخاب نمایید، هم چنین می‌توانید روی آیکون جدید بالای صفحه Community کلیک کرده و در صفحه باز شده گزینه Start a Community را انتخاب نمایید. در صفحه بعد نیز مشخصات، نام توضیحات و عکس را وارد نموده و بر روی فلش جلو کلیک کنید.

بعد از آن نیز دو گزینه مشاهده خواهید نمود و در صورت ایجاد گروه جدید گزینه Create New Group فعال و یک گروه می زنید و در صورتی که یک گروه دارید میتوانید  Add Existing Groups را انتخاب نمایید. با این کارگروه مورد نظر خود را به Community افزوده و پس از افزودن گروه روی آیکون سبز رنگ کلیک نمایید. محدودیتی که کانال واتساپ در این بخش دارد این است که شما می‌ توانید تنها ۵۰ گروه را بیافزایید.

ایجاد گروه برای ساخت کانال واتساپی

با ایجاد یک گروه جدید می توانید یک کانال واتساپی داشته باشید و پیام های خود را برای همه مخاطبان ببندید. در این شیوه گروهی که می زنید نظیر کانال های تلگرام تنها ادمین میتواند پیام بگذارد و ایجاد این کانال در نسخه اندروید و ios در ایجاد گروه هیچگونه فرقی با یکدیگر ندارد. جهت انجام این کار برنامه واتساپ را در گوشی باز نمایید پس از باز شدن برنامه واتساپ اولین کاری که باید انجام دهید آن است که یک گروه واتساپ ایجاد کنید.

برای ایجاد گروه جدید بر روی سه نقطه بالای صفحه سمت راست کلیک کرده و در منوی که باز می شود گزینه New group انتخاب کنید. پس از باز شدن اطلاعات گروه جدید با تعیین نام و عکس پروفایل به قسمت  Group settings بروید و در این بخش دو چیز را عوض کنید.

پس وارد بخش Group settings شده برای اینکه گروه واتساپی تان شبیه به کانال شود در قسمت Group settings گزینه Edit group info را بر روی Only admins تنظیم نمایید. با انجام این کار تنها از ادمین ها می توانند اطلاعات گروه را عوض کنند.

پس از آن نیز در زیر Edit group info گزینه Send messages را روی Only admins تنظیم کنید. این کار موجب می‌شود که تنها ادمین ها بتوانند در کانال فعالیت نموده و پیام بگذارند.

س از طی نمودن مراحل بالا و تبدیل گروه به کانال واتساپی با موفقیت انجام می شود. ادمین در این قسمت می تواند افراد را به گروه اضافه و لینک کانال را برای آنها ارسال می‌ کند آنها عضو شوند. امکان انتخاب ادمین به طور دلخواه از روی لیست مخاطبین نیز وجود دارد.

نکته مهم اینکه در گروه واتساپی حداکثر ۲۵۶ نفر می توانید عضو کنید و برای بیشتر کردن این عدد و رفع محدودیت اعضای گروه میتوانید به جای اینکه خودتان آنها را اضافه کنید لینک کانال را برای ایشان ارسال نموده تا خودشان شود.

نحوه ایجاد لینک کانال و اشتراک گذاری آن در واتساپ

پس از آن که با توجه به مراحل گفته شده کانال در واتساپ ایجاد نموده اید می توانید برای کانال تان لینک بسازید و آن را نیز به اشتراک بگذارید و برای انجام این کار ابتدا وارد کانال خود شده و بر روی نام ضربه بزنید. در این بخش بر روی گزینه Invite via link  ضربه زده و در آخر گزینه Reset link انتخاب کنید تا با تغییر لینک کانال بتوانید آن را کپی و با دیگران و مخاطبین به اشتراک بگذارید.