چگونگی ایجاد شورتکات برای وب سایت در فایرفاکس

how-to-create-shortcut-for-website-in-firefox-pic2

اگر در میان وب سایت های اینترنتی که به دفعات یا روزانه سر میزنید احتیاج دارید تا یک وبسایت را همواره در اولویت قرار دهید و برای ورود به آن هردفعه آدرس آن را تایپ نکنید و دسترسی سریعتر و راحت تر به سایت داشته باشید می توانید یک میانبر برای آن در دسکتاپ بسازید. اکثر کاربران به علل مختلف یک سری صفحات را همواره دنبال می کنند این کار می تواند دلایلی همچون مطالعه، علاقه، سایت، کار و جستجو باشد. بهتر است برای این کار جهت دسترسی سریعتر جهت مشاهده هر روز یک سایت یک شورتکات ایجاد کنید. در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم در رابطه با نحوه ایجاد شورتکات برای وب سایت در فایرفاکس به عنوان یک میانبر عالی صحبت نمایید و مراحل آن را بازگو کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : به روز رسانی مرورگر فایرفاکس

روش دراگ اند دراپ آدرس سایت جهت ایجاد شورتکات از سایت در فایرفاکس

برای ایجاد شورتکات از وب سایت در فایرفاکس به عنوان یک میانبر ابتدا وارد مرورگر فایرفاکس شوید.

در قسمت بالای صفحه در آدرس وب سایت موردنظرتان را باز کنید و وارد آن شوید.

پس از آن صفحه را کوچک کرده به گونه ای که هم وب سایت و هم دسکتاپ مشخص باشد. بدان معنی که صفحه مرورگر نصف صفحه دسکتاپ شود پس از آن در سمت چپ کادر جستجو بخشی که آدرس یا url تایپ می شود بر روی آیکون قفل کلیک تا با این کار آدرس url قفل گردد.

روش دراگ اند دراپ آدرس سایت

پس از آن همان گونه که موس را فشار می دهید نگه داشته و Url وبسایت را دراگ اند دراپ کنید و روی دسکتاپ رها نمایید.

به همین راحتی با ایجاد یک میانبر در وبسایت هنگامی که بخواهید روی میانبر سایت کلیک کنید سایت تان در مرورگر فایرفاکس باز خواهد شد.

نحوه قرار دادن یک سایت در دسکتاپ با File Explorer

از دیگر شیوه هایی که میتوانید از آن جهت ایجاد شورتکات از وب سایت در فایرفاکس استفاده کنید از طریق File Explorer می باشد. برای این کار وارد فایل اکسپلورر شده و بر روی درایو c کلیک نمایید.

اگر ویندوزتان بر روی درایو دیگری نصب است وارد همان درایو شوید و فایل Program Files را باز نمایید.

در پوشه Program Files به دنبال فایل Mozilla Firefox بگردید و وارد آن شوید. همچنین در فایل جدید بر روی فایل مرورگر راست کلیک نموده تا منوی جدید برای تان باز شود.

 

از منوی باز شده Create shortcut را پیدا نموده و بر روی آن کلیک کنید.

با این کار شما موفق به ایجاد یک میانبر فایرفاکس بر روی دسکتاپ شده اید.

برای تنظیم به میانبر ایجاد شده و باز شدن صفحه سایت موردنظرتان بر روی میانبر فایرفاکس راست کلیک کرده و از منوی باز شده Properties انتخاب نمایید.

در کادر باز شده در قسمت Target دستور “P “Profile-name- را به آخر متن داخل Target بیافزایید و به جای آدرس سایت مورد نظرتان Profile-name را وارد کنید. در نهایت نیز جهت ذخیره تغییرات بر روی ok کلیک کنید.

اگر میخوای پس از کلیک بر روی میانبر صفحه در پنجره جدید و جدا باز شود با طی مراحل بالا در کادر به جای دستور بالا new-window Profile-name- را وارد کنید. دوباره به جای Profile-name آدرس URL سایت را بزنید‌.

 

چگونگی ایجاد شورتکات وب سایت در فایرفاکس

به جز شیوه های فوق خود دسکتاپ نیز گزینه ای جهت ایجاد شورتکات وب سایت در فایرفاکس قرار داده است.پیش از انجام این مرحله ابتدا مرورگر پیش فرض خود را فایرفاکس قرار دهید. پس از آن روی فضای خالی دسکتاپ راست کلیک نموده و از منوی باز شده NEW را انتخاب و زیر مجموعه آن نیز Shortcut را برگزینید‌.

با این کار کادر Create shortcut باز شده و در کادر  Create shortcut آدرس سایت مورد نظرتان را وارد و سپس بر روی NEXT کلیک نمایید.

در صفحه بعدی نام دلخواه برای میانبر خود را وارد و در آخر بر روی Finish کلیک کنید. حالا میانبر سایت مورد نظر در روی دسکتاپ ایجاد شده است و در صورت باز نمودن سایت باید دوبار بر روی میانبر ساخته شده کلیک کنید تا فایرفاکس آدرس url مورد نظر را باز نماید.