نحوه اتصال پروکسی در ویندوز ۷ | آموزش ویندوز

how-to-connect-proxy-in-windows-7-org-pic

تنظیم نمودن یک پروکسی بر روی ویندوز و نرم افزار های کاربردی ، ترافیک های شبکه را از طریق پروکسی ارسال می نماید . برای مثال در برخی موارد لازم است از پروکسی سروری که کارفرما در اختیار شما گذاشته استفاده نمایید . همچنین می توانید از پروکسی ها برای مخفی نمودن ip خود استفاده کنید و به وبسایت هایی که در کشور شما در دسترس نیست ، دسترسی پیدا نمایید . برخی از وبسایت هایی که نیازمند به پروکسی هستند ، گوگل پلی ، یوتیوب ، پلی استور ، ویندوز استور و … می باشند. در ادامه ی این مقاله در برتر رایانه به شما عزیزان نحوه اتصال پروکسی در ویندوز ۷ را آموزش خواهیم داد .

بیشتر بخوانید : نحوه اتصال کامپیوتر به بلوتوث در ویندوز ۷ , ۸ و ۱۰

آموزش اتصال پروکسی در ویندوز ۷

در ویندوز ۷ می توانید تنظیمات پروکسی را از طریق Internet Settings انجام دهید. همچنین می توانید از این مراحل در ویندوز های ۸ و ۱۰ نیز هم استفاده کنید. انجام این مراحل به اتصال پروکسی در ویندوز ۷ منجر خواهد شد.

در اولین مرحله وارد control panel شوید و گزینه ی network and internet را انتخاب نمایید .

سپس می توانیدگزینه ی internet option را انتخاب کنید . همچنین می توانید در بخش ابزار اینترنت اکسپلور Internet Options را انتخاب نمایید و پنجره را باز نمایید .

یکی از تب هایی که مشاهده خواهید نمود connetctions را از بالا انتخاب نمایید و سپس Lan Setting را انتخاب کنید .

نحوه اتصال پروکسی در ویندوز ۷ - تصویر دو

مشاهده خواهید نمود که Automatically Detect Setting به صورت پیش فرض فعال است . زمانی که این گزینه فعال باشد ، ویندوز به طور خودکار پروکسی یا وب پروکسی پروتکل و یا WPAD را پیدا خواهد نمود .

گزینه Use Automatic Configuration Script اجازه می دهد که یک آدرس اسکریپت پیکربندی و پروکسی انوماتیک وارد کنید. این آدرس به وسیله ی سازمان یا ارایه دهنده پروکسی سرور ساخته شده است .

گزینه ی گزینه Use a proxy server for your LAN اجازه می دهد تا به صورت دستی یک پروکسی را فعال نمایید ، تنظیمات آن را چک کنید و آدرس شبکه و پورت پروکسی را وارد نمایید .

نحوه اتصال پروکسی در ویندوز ۷ - تصویر یک

به صورت پیش فرض ، ویندوز به طور خودکار ترافیک را از طریق پروکسی پروکسی ارسال می کند . برای اینکه همیشه پروکسی سرور را فریب دهد ، Bypass proxy server for local adresses را فعال نمایید . نرم افزار ها پروکسی سرور را دور زده و به صورت مستقیم به منابع شبکه محلی شما متصل می شوند، اما به آدرس های اینترنتی متصل نمی شوند.

در صورتی که می خواهید تنظیمات حرفه ای پروکسی را تغییر دهید ، بر روی Advanced کلیک نمایید .

بیشتر بدانید : تغییر نام کاربری ، رمز عبور و تصویر در ویندوز ۷

ادامه ی آموزش اتصال پروکسی در ویندوز ۷

بخش سرور در این پنجره به شما اجازه تنظیم نمودن یک پروکسی سرور مختلف برای HTTP ،FTP ، HTTPS و Socks می دهد . به صورت پیش فرض Use the same proxy for all protocol فعال خواهد شد . اگر می خواهید یک پروکسی سرور متفاون بروی هر اتصال انتخاب نمایید ، نیک Use the same proxy for all protocol را فعال کنید و اطلاعات مورد نیاز در کادر ها وارد کنید .

در صورتی که در نظر دارید آدرس های اضافی وارد نمایید ، تنها لازم است یک ویرگول و یک فضای خالی قرار دهید تا ورودی ها از یک دیگر جدا شوند .

زمانی که تمامی اطلاعات برای اتصال به سایت را وارد نمودید ، ویندوز پس از آن می تواند اتصال مستقیم و بدون استفاده از پروکسی به howtogeek داشته باشد . حالا روی دکمه ی OK کلیک نمایید تا تغییرات ذخیره شوند.

در صورتی که مشکلی با پروکسی سرور داشتید ، مثلا پروکسی سرور Down شد و یا جزئیات پروکسی سرور را نادرست وارد کرده باشید ، پیغام خطا مربوط به پروکسی در سرور و برنامه های کاربردی نمایش داده می شود . پس نیاز دارید که به تنظیمات پروکسی مراجعه نمایید و مشکلات را رفع کنید .  توجه داشته باشید ، در صورتی که تمامی این مراحل اتصال به پروکسی در ویندوز ۷ را به درستی انجام داده باشید ، می توانید به راحتی به تمامی سایت های مورد نظر مراجعه کنید .

جهت مشاهده مقاله نحوه به روزرسانی درایور ها در ویندوز ۷ بر روی لینک کلیک کنید .