نحوه اتصال پروکسی در ویندوز ۷ | آموزش ویندوز

نحوه اتصال پروکسی در ویندوز ۷ - تصویر اصلی

تنظیم نمودن یک پروکسی بر روی ویندوز و نرم افزار های کاربردی ، ترافیک های شبکه را از طریق پروکسی ارسال می نماید . برای مثال در برخی موارد لازم است از پروکسی سروری که کارفرما در اختیار شما گذاشته استفاده نمایید . همچنین می توانید از پروکسی ها برای مخفی نمودن ip خود استفاده کنید و به وبسایت هایی که در کشور شما در دسترس نیست ، دسترسی پیدا نمایید . برخی از وبسایت هایی که نیازمند به پروکسی هستند ، گوگل پلی ، یوتیوب ، پلی استور ، ویندوز استور و … می باشند. در ادامه ی این مقاله در برتر رایانه به شما عزیزان نحوه اتصال پروکسی در ویندوز ۷ را آموزش خواهیم داد .

بیشتر بخوانید : نحوه اتصال کامپیوتر به بلوتوث در ویندوز ۷ , ۸ و ۱۰

آموزش اتصال پروکسی در ویندوز ۷

در ویندوز ۷ می توانید تنظیمات پروکسی را از طریق Internet Settings انجام دهید. همچنین می توانید از این مراحل در ویندوز های ۸ و ۱۰ نیز هم استفاده کنید. انجام این مراحل به اتصال پروکسی در ویندوز ۷ منجر خواهد شد.

در اولین مرحله وارد control panel شوید و گزینه ی network and internet را انتخاب نمایید .

سپس می توانیدگزینه ی internet option را انتخاب کنید . همچنین می توانید در بخش ابزار اینترنت اکسپلور Internet Options را انتخاب نمایید و پنجره را باز نمایید .

یکی از تب هایی که مشاهده خواهید نمود connetctions را از بالا انتخاب نمایید و سپس Lan Setting را انتخاب کنید .

نحوه اتصال پروکسی در ویندوز ۷ - تصویر دو

مشاهده خواهید نمود که Automatically Detect Setting به صورت پیش فرض فعال است . زمانی که این گزینه فعال باشد ، ویندوز به طور خودکار پروکسی یا وب پروکسی پروتکل و یا WPAD را پیدا خواهد نمود .

گزینه Use Automatic Configuration Script اجازه می دهد که یک آدرس اسکریپت پیکربندی و پروکسی انوماتیک وارد کنید. این آدرس به وسیله ی سازمان یا ارایه دهنده پروکسی سرور ساخته شده است .

گزینه ی گزینه Use a proxy server for your LAN اجازه می دهد تا به صورت دستی یک پروکسی را فعال نمایید ، تنظیمات آن را چک کنید و آدرس شبکه و پورت پروکسی را وارد نمایید .

نحوه اتصال پروکسی در ویندوز ۷ - تصویر یک

به صورت پیش فرض ، ویندوز به طور خودکار ترافیک را از طریق پروکسی پروکسی ارسال می کند . برای اینکه همیشه پروکسی سرور را فریب دهد ، Bypass proxy server for local adresses را فعال نمایید . نرم افزار ها پروکسی سرور را دور زده و به صورت مستقیم به منابع شبکه محلی شما متصل می شوند، اما به آدرس های اینترنتی متصل نمی شوند.

در صورتی که می خواهید تنظیمات حرفه ای پروکسی را تغییر دهید ، بر روی Advanced کلیک نمایید .

بیشتر بدانید : تغییر نام کاربری ، رمز عبور و تصویر در ویندوز ۷

ادامه ی آموزش اتصال پروکسی در ویندوز ۷

بخش سرور در این پنجره به شما اجازه تنظیم نمودن یک پروکسی سرور مختلف برای HTTP ،FTP ، HTTPS و Socks می دهد . به صورت پیش فرض Use the same proxy for all protocol فعال خواهد شد . اگر می خواهید یک پروکسی سرور متفاون بروی هر اتصال انتخاب نمایید ، نیک Use the same proxy for all protocol را فعال کنید و اطلاعات مورد نیاز در کادر ها وارد کنید .

در صورتی که در نظر دارید آدرس های اضافی وارد نمایید ، تنها لازم است یک ویرگول و یک فضای خالی قرار دهید تا ورودی ها از یک دیگر جدا شوند .

زمانی که تمامی اطلاعات برای اتصال به سایت را وارد نمودید ، ویندوز پس از آن می تواند اتصال مستقیم و بدون استفاده از پروکسی به howtogeek داشته باشد . حالا روی دکمه ی OK کلیک نمایید تا تغییرات ذخیره شوند.

در صورتی که مشکلی با پروکسی سرور داشتید ، مثلا پروکسی سرور Down شد و یا جزئیات پروکسی سرور را نادرست وارد کرده باشید ، پیغام خطا مربوط به پروکسی در سرور و برنامه های کاربردی نمایش داده می شود . پس نیاز دارید که به تنظیمات پروکسی مراجعه نمایید و مشکلات را رفع کنید .  توجه داشته باشید ، در صورتی که تمامی این مراحل اتصال به پروکسی در ویندوز ۷ را به درستی انجام داده باشید ، می توانید به راحتی به تمامی سایت های مورد نظر مراجعه کنید .

جهت مشاهده مقاله نحوه به روزرسانی درایور ها در ویندوز ۷ بر روی لینک کلیک کنید .

One Comment

  • با سلام و خسته نباشید. بابت مطالب بسیار مفیدتان سپاسگزاریم. یک سؤال مهم: در این مقاله چگونگی وارد کردن اطلاعات پراکسی در ویندوز هفت را یاد گرفتیم اما نمی دانیم که این اطلاعات را از کجا باید به دست بیاوریم و حتی نمی دانیم که این اطلاعات به چه شکلی نوشته می شوند؟ اگر دربارۀ این موضوع هم ما را راهنمایی کنید بسیار سپاسگزار می شویم.

    Reply

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.