نحوه اتصال کامپیوتر به بلوتوث در ویندوز ۷ , ۸ و ۱۰

how-to-connect-pc-to-bluetooth-in-windows-7-8-and-10-pic-9

در مقاله امروز برتر رایانه به شما آموزش می دهیم که با استفاده از هدست بلوتوث ، صفحه کلید ، ماوس ، بلندگوها ، تلفن هوشمند یا هر وسیله دیگری را با رایانه شخصی ویندوز خود جفت کنید . اما باید مطمئن شوید که رایانه شخصی شما واقعاً از بلوتوث پشتیبانی می کند . در این مقاله شما می توانید بدون توجه به نسخه ویندوز جهت اتصال کامپیوتر به بلوتوث در ویندوز با استفاده از مرحله زیر پیش بروید . در صورتیکه کامپیوترتان بلوتوث را پشتیبانی نمی کند می توانید از طریق آداپتور USB بلوتوث وصل شوید .

بیشتر بخوانید :  رفع ۱۵مشکل سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوتر

اتصال کامپیوتر به بلوتوث در ویندوز ۱۰

برای اتصال کامپیوتر به بلوتوث در ویندوز ۱۰ دستگاه بلوتوث را روشن کنید . اگر می خواهید یک هدست بلوتوث ، بلندگوها یا برخی لوازم جانبی دیگر به رایانه شخصی ویندوز ۱۰ خود متصل شوید ، با روشن کردن آن شروع کنید.

اگر رایانه شما از بلوتوث پشتیبانی نمی کند ، می توانید با استفاده از آداپتور USB بلوتوث پشتیبانی را اضافه کنید . فقط آداپتور را به رایانه وصل کنید و برای نصب آن ، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

توجه: ضعیف ترین نوع بلوتوث (بلوتوث ۱٫۰) می تواند به دستگاه های تا ۳۳ فوت دورتر وصل شود. [۱] بلوتوث ۲٫۰ دامنه آن به ۱۰۰ فوت افزایش می یابد. بلوتوث ۳٫۰ هنوز محدودیت ۱۰۰ فوت دارد ، اما بلوتوث ۴٫۰ می تواند تا ۲۰۰ فوت فاصله داشته باشد. اگر دستگاه های شما بلوتوث ۵ هستند ، حداکثر ۸۰۰ فوت لاین دارید.

لوازم جانبی بلوتوث را قابل رؤیت کنید . هنگامی که یک دستگاه “قبل رؤیت” است ، رایانه شخصی شما قادر به پیدا کردن آن و ایجاد ارتباط خواهد بود . معمولاً روشن کردن یک دستگاه بلافاصله آن را در حالت نمایش قرار می دهد. گاهی اوقات برای نمایش آن باید یک دکمه (یا ترکیبی از دکمه ها) را فشار دهید .

*معمولاً یک بار نشانگر چراغ چشمک زن را در جایی از دستگاه مشاهده خواهید کرد .

بر روی نماد Action Center کلیک کنید . این نماد در سمت راست ساعت در نوار وظیفه قرار دارد .

اتصال کامپیوتر به بلوتوث در ویندوز ۱۰ - تصویر اول

بر روی نماد بلوتوث به رنگ آبی کلیک کنید تا روشن شود . در صورتی که بلوتوث روشن باشد که رنگ متفاوتی خواهد گرفت و می گوید “وصل نشده است” یا نام دستگاه را نشان می دهد . وقتی بلوتوث خاموش است ، نماد فقط “بلوتوث” را می گوید و خاکستری رنگ است.

اگر قبلاً دستگاه بلوتوث را با رایانه شخصی خود جفت کرده باشید ، اکنون باید بطور خودکار متصل شوید .

بر روی دکمه Connect در زیر نماد بلوتوث کلیک کنید . به دنبال نماد مانیتور رایانه با تلفن یا رایانه لوحی با هم باشید . اکنون کامپیوتر شما دستگاه های بلوتوث موجود در محدوده را اسکن خواهد کرد.

روی دستگاه بلوتوث خود کلیک کنید. این دستگاه ممکن است نام توصیفی داشته باشد که شناسایی آن را آسان می کند ، اما گاهی اوقات مجموعه ای مبهم تر از حروف و یا اعداد خواهد بود . با چک کردن کتابچه راهنمای دستگاه بلوتوث ، می توانید نام را بیاموزید . این دستگاه به رایانه شخصی وصل می شود .

بعضی اوقات باید کدی را که در دستگاه ظاهر می شود ، وارد کنید . هر دستورالعمل روی صفحه را که به نظر می رسد برای ادامه اتصال دنبال کنید.

اگر دستگاه ظاهر نشد ، مجدداً آن را خاموش و روشن کنید.

اتصال کامپیوتر به بلوتوث در ویندوز ۸

دستگاه بلوتوث برای اتصال کامپیوتر به بلوتوث روشن کنید . اگر می خواهید با یک هدست بلوتوث ، بلندگوها یا برخی لوازم جانبی دیگر به رایانه شخصی ویندوز ۸ خود متصل شوید ، برای شروع روشن کنید .

بر روی دکمه Start Image با عنوان Windows start کلیک کنید. معمولاً در گوشه پایین یا بالا سمت چپ صفحه اصلی است.

بلوتوث را در نوار جستجو تایپ کنید.

اتصال کامپیوتر به بلوتوث در ویندوز ۸ - تصویر دوم

در نتایج جستجو بر روی تنظیمات بلوتوث کلیک کنید.

اسلایدر “Bluetooth” را به حالت روشن (آبی) بکشید . تا زمانی که این سوئیچ آبی شود ، کامپیوتر شما قابل مشاهده خواهد شد و می تواند به سایر دستگاه های بلوتوث وصل شود . اکنون ویندوز برای اتصال کامپیوتر به بلوتوث دستگاه های بلوتوث قابل رویت را اسکن کرده و آنها را در یک لیست نمایش می دهد.

اتصال کامپیوتر به بلوتوث در ویندوز 8 - تصویر سوم

روی دستگاه بلوتوث کلیک کنید. این دستگاه ممکن است نام توصیفی داشته باشد که شناسایی آن را آسان می کند ، اما گاهی اوقات مجموعه ای مبهم تر از حروف و یا اعداد خواهد بود . با چک کردن کتابچه راهنمای دستگاه بلوتوث ، می توانید نام را بفهمید .

روی جفت کلیک کنید ، این دستگاه بلوتوث را با رایانه شخصی شما جفت می کند . بعضی اوقات باید کدی را که در دستگاه ظاهر می شود ، وارد کنید . هر دستورالعمل روی صفحه را که به نظر می رسد برای ادامه جفت شدن ، دنبال کنید.

اگر دستگاه ظاهر نشد ، مجدداً آن را خاموش و روشن کنید.

اتصال کامپیوتر به بلوتوث در ویندوز ۷

برای اتصال کامپیوتر به بلوتوث در ویندوز ۷ ابتدا دستگاه بلوتوث را روشن کنید .

اگر رایانه شما از بلوتوث پشتیبانی نمی کند ، می توانید با استفاده از آداپتور USB بلوتوث پشتیبانی را اضافه کنید. فقط آداپتور را به رایانه وصل کنید و برای نصب آن ، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

لوازم جانبی بلوتوث را قابل رؤیت کنید. هنگامی که یک دستگاه “قابل رویت” است ، رایانه شخصی شما قادر به پیدا کردن آن و ایجاد وصل خواهد بود. معمولاً روشن کردن یک دستگاه بلافاصله آن را در حالت رؤیت قرار می دهد. گاهی اوقات برای رؤیت آن باید یک دکمه (یا ترکیبی از دکمه ها) را فشار دهید.

معمولاً یک بار نشانگر چراغ چشمک زن را در جایی از دستگاه مشاهده خواهید کرد.

کنترل پنل کامپیوتر خود را باز کنید. می توانید با کلیک بر روی منوی Start و انتخاب Control Panel این کار را انجام دهید.

روی افزودن دستگاه در زیر “سخت افزار و صدا” کلیک کنید . در سمت راست پنجره Control Panel قرار دارد. این گزینه  افزودن دستگاه را باز می کند ، که به طور خودکار سعی در جستجوی دستگاه های بلوتوث موجود خواهد کرد.

اتصال کامپیوتر به بلوتوث در ویندوز ۷ - تصویر دوم

توجه: اگر این گزینه را مشاهده نکردید ، به منوی Start بازگردید و دستگاه ها و چاپگرها را انتخاب کنید و روی افزودن دستگاه در آن کلیک کنید.

روی دستگاه کلیک کنید و Next را انتخاب کنید. این دستگاه ممکن است نام توصیفی داشته باشد که شناسایی آن را آسان می کند ، اما گاهی اوقات مجموعه ای مبهم تر از حروف و یا اعداد خواهد بود. با چک کردن کتابچه راهنمای دستگاه بلوتوث ، می توانید نام را بفهمید . این دستگاه را با رایانه شخصی شما جفت می کند.

اتصال کامپیوتر به بلوتوث در ویندوز ۷ - تصویر سوم

بعضی اوقات باید کدی را که در دستگاه ظاهر می شود ، وارد کنید. هر دستورالعمل روی صفحه را که به نظر می رسد برای ادامه جفت شدن ، دنبال کنید.

اگر دستگاه ظاهر نشد ، مجدداً آن را خاموش و روشن کنید.