نحوه پاک کردن سابقه سرچ در گوگل اندروید

how-to-clear-the-search-history-in-google-android-org-pic

زمانی که به وبگردی در اینترنت می پی پردازیم مسلماً تعداد زیادی وب‌ سایت از طریق مرورگر کروم گوشی اندروید خود باز می ماند و تمامی این ها پس از بستن به وب سایت در تاریخچه جستجوی جمع آوری می شود. در صورتی که گوشی موبایل تان توسط فرد دیگری چک شود به راحتی می‌ تواند به اطلاعاتی که شما در وب سایت ها سرزده ای دست پیدا نماید. بسیاری از کاربران گوشی های اندروید اطلاعاتی در رابطه با اینکه چگونه سابقه جستجو گوگل اندروید خود را پاک نمایند، ندارند.

در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم به طور جامع به آموزش نحوه پاک کردن سابقه جستجوی گوگل اندروید بپردازیم تا از این طریق اطلاعات سرچ شده را پاک کنید و از حریم شخصی تان محافظت نمایید، در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : آموزش قرار دادن عکس در کنار هم با گوشی اندروید

نحوه پاک کردن نتایج جستجوی گوگل در اندروید

گوگل که به عنوان پرکاربرد ترین و پرکاربر ترین مرورگرها و موتورهای جستجو به حساب می آید همواره هر چیزی را که در آن سرچ کنید در سرور ذخیره می شود. از طرفی با توجه به گزارش های زیادی مبنی بر جاسوسی گوگل از کاربران خود در جمع آوری داده ها و اشتراک گذاری آنها با سایر کمپانی ها وجود دارد و تبلیغات خود را از طریق این داده ها انجام می دهد.

پیشنهاد می کنیم تا هر بار تاریخچه جستجو و سابقه حذف کش و کوکی های خود را حذف نمایید. در صورتی که به دنبال حذف نتایج جستجوی گوگل در اندروید هستید، شیوه های زیر را به کار ببرید:

پاک کردن سابقه جستجو گوگل اندروید با گزینه Delete the Last 15 Minutes

از طریق گزینه Delete the Last 15 Minutes امکان پاک کردن داده های ۱۵ دقیقه پیش وجود دارد که از این طریق می توانید داده های امروز را نگه دارید.

در گوشه بالا سمت راست بر روی پروفایل تب نمایید، حالا حذف ۱۵ دقیقه اخیر یا Delete the Last 15 Minutes را انتخاب نمایید.

پیامی حاوی تصویر زیر نمایان خواهد شد که به معنی در حال حذف سابقه یا “Deleting history” می باشد. در کنار آن عبارت Cancel یا کلمه لغو را می بینید که در صورت منصرف شدن و عدم انجام این کار می‌ توانید روی آن تب و عملیات پاک شدن هیستوری را متوقف نمایید.

در حالت بعدی اگر می خواهید تمامی موارد سرچ شده در گوگل را پاک کنید در گوشی اندروید سامسونگ، شیائومی و غیره ابتدا برنامه گوگل را باز و بر روی آیکون پروفایل در بالا ضربه بزنید.

حالا از منو Search History را انتخاب نموده و پیش از اینکه بتوانید ادامه دهید باید هویت خود را تأیید کنید. جهت انجام این کار بر روی آیکون آبی Verify در پایین صفحه ضربه بزنید.

پس از آن روی گزینه Continue تب نموده و الگو، رمز عبور و اثر انگشت خود را وارد نمایید. با ظاهر شدن تاریخچه جستجوی تان در پایین صفحه روی علامت X در کنار هر مورد تب نمایید.

به دنبال منویی با عنوان Delete بگردید و روی آن ضربه بزنید. این منو حاوی چند گزینه “Delete Today,” “Delete Custom Range,” “Delete All Time.” می باشد که با انتخاب گزینه Delete Today تنها سابقه جستجوی امروزتان پاک خواهد شد.

همچنین با گزینه Delete Custom Range یک بازه دلخواه را انتخاب و با انتخاب  Delete All Time می توانید برای حذف تمامی موارد گوگل اقدام کنید.

اگر گزینه Delete Custom Range را انتخاب کنید می توانید تاریخ شروع و تاریخ پایان قسمتی از تاریخچه که می خواهید پاک کنید را انتخاب نمایید.

پاک کردن تاریخچه گوگل کروم اندروید

پاک کردن هیستوری تاریخچه جستجوی گوشی های سامسونگ، شیائومی، هواوی و … از طریق گوگل کروم هم امکان پذیر می باشد. شما می توانید این کار را برای موزیلا، فایرفاکس مایکروسافت اج انجام دهید.

برای این کار ابتدا گوگل کروم را باز و بر روی آیکون سه نقطه در بالای سمت را ضربه بزنید. سپس از منو History را انتخاب نموده و روی گزینه Clear Browsing Data در بالا صفحه History تب کنید.

با گزینه Time Range تصمیم بگیرید که تمایل دارید داده ها چه بازه زمانی را پاک نمایند. کادر Browsing History را انتخاب کنید و پس از آن بر روی Clear Data ضربه بزنید.

در این مقاله به شما عزیزان در رابطه با چگونگی پاک کردن تاریخچه گوگل اندروید مخصوص کاربران گوشی های هواوی، شیائومی، سامسونگ و غیره صحبت نمودیم. امیدواریم از این طریق بتوانید به راحتی آنچه را که مد نظرتان است دریافت نموده و با موفقیت تغییرات موردنظرتان را اعمال کنید.