هک شدن تلگرام و خروج از آن | آموزش تلگرام

hack-telegram-and-exit-from-it

امروزه پیام رسان تلگرام به عنوان یکی از پر کاربرترین اپلیکیشن ها در ایران مطرح است ، این پیام رسان با وجود امکانات کامل و محیط ساده ی خود مورد توجه همه نوع قشر جامعه قرار گرفته است . به همین دلیل پیام رسان های جانبی و جایگزین با امکانات کامل تر از جمله تفکیک گروه ها ، کانال ها ، چت ها و … از یکدیگر به وجود آمده است که خیلی از این پیام رسان ها به راحتی قابل هک هستند . هک شدن در تلگرام و خروج از آن یکی از دغدغه های موجود است زیرا در صورت بروز این اتفاق بسیاری از اطلاعات شخصی شما در اختیار هکر ها قرار می گیرد در صورتی که با اتفاقات عجیبی در تلگرام خود رو به رو می شوید در ادامه همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید : تلگرام ضد فیلتر

راه های فهمیدن هک شدن در تلگرام

راه حل دقیق و قطعی برای پی بردن به هک شدن در تلگرام و خروج از آن وجود ندارد . اما اگر با یکی از موارد زیر رو به رو شوید احتمال هک شدن شما وجود دارد .

اگر شما در تلگرام خود login نکرده باشید اما کد ورود به تلگرام برای شما ارسال شود مسلماً کسی قصد هک کردن شما را دارد و درصورتی که وارد تلگرام شده اید و با تغییراتی مثل خوانده شدن چت ها ، ارسال فایل و عکس به دیگران و … رو به رو شدید یا در صورت عدم دسترسی به برنامه، هک شدن ایمیل ، درخواست ثبت نام در قسمت ورود به تلگرام امکان هک شدن شما وجود دارد. در ادامه شما را با روش های حفاظت از حساب خود آشنا خواهیم کرد تا احتمال هک حسابتان به صفر برسد.

در نظر داشته باشید که ردیابی هکر تنها از طریق گوشی موبایلش امکان پذیر است و برای این منظور شما باید از قسمت تنظیمات حساب تلگرام خود وارد قسمت حریم خصوصی و امنیت شوید و سپس با ورود به قسمت جلسات فعال دستگاه هایی که به حساب شما وارد شده شناسایی و از دستگاه پاک کنید.

در صورتی که تلگرام شما انگلیسی است مراحل زیر را طی کنید:

Setting >>>> Privacy and Security >>>> Active Sessions

هم چنین بخوانید : استفاده از پروکسی در تلگرام

در صورت هک شدن در تلگرام چه کنیم؟

اولین کار پاک کردن دیگر دستگاه های متصل به حساب شماست که در قسمت قبل به شرح آن پرداختیم . مرحله ی بعدی فعال کردن تایید صحت دو مرحله ای است که امنیت حساب شما را بالا می برد و از هک شدن  حسابتان جلوگیری می کند برای فعال کردن این تایید بعد از ورود به تنظیمات وارد قسمت حریم خصوصی و امنیت شده و در قسمت تایید صحت دو مرحله ای یک پسورد با ترکیب حروف و اعداد وارد کنید و در حفظ آن کوشا باشید تا از امنیت حساب خود محافظت کنید. مراحل فعال سازی تایید دو مرحله ای به انگلیسی طبق مراحل زیر است:

Setting >>>> Privacy and Security >>>> Two-Step verification

و سپس پسورد ایمیل خود را تغییر دهید زیرا بسیاری از کد ها به این حساب ارسال شده و در صورت هک شدن ایمیل بسیاری از حساب های شما مورد هک قرار می گیرند .

هک شدن تلگرام و خروج از آن - تصویر سه هک شدن تلگرام و خروج از آن - تصویر دو هک شدن تلگرام و خروج از آن - تصویر یک

جهت مطالعه نحوه ساخت ربات تلگرام بر روی لینک کلیک کنید