تلگرام ضد فیلتر | آموزش تلگرام

telegram-anti-filter

امروزه نرم افزار Telegram یکی از شبکه های اجتماعی محبوب در بین کاربران است و دلیل آن امکانات فوق پیشرفته آن می باشد . برخی امکانات ظاهری این نرم افزار ایموجی های متحرک ، رنگ بندی متنوع پس زمینه و … است . اما مسئله ی دیگری که اهمیت دارد ، امنیت شبکه های اجتماعی است . این برنامه ی حرفه ای به صورتی طراحی شده که امنیت بالایی دارد . اما با توجه به شرایط و مطابق نبودن قوانین تلگرام با مقررات کشور ایران ، این برنامه فیلتر شده است  . فیلتر شدن این برنامه سبب شده تلگرام ضد فیلتر شده رواج پیدا کند که معایب بسیار زیادی دارد . در ادامه به بررسی بیشتر تلگرام های ضد فیلتر خواهیم پرداخت .

مقایسه تلگرام اصلی با تلگرام ضد فیلتر

سازنده تلگرام که پاول دورف در روسیه می باشد ، از رمز هایی استفاده نموده است که سبب افزایش سرعت و امنیت آن می شود . برای پاول دورف رفع نمودن تهدیدات امنیتی برنامه ی تلگرام اهمیت بسیار زیادی داشته است .

بیشتر بدانید: ۵ روش جهت رفع مشکل کند بودن تلگرام و افزایش سرعت دانلود | رفع مشکل کندی تلگرام

به همین منظور از فناوری بلاک چین برای رمز نگاری پیام های افراد استفاده کرده است . شاید برای شما عزیزان این سوال پیش آمده باشد که بلاک چین چه عملکردی دارد . عملکرد بلاک چین به گونه ای است که برای مثال اگر کلمه ی ایران را برای شخصی ارسال نمایید در پایگاه داده تلگرام با حروفی بی معنی مثل NDAJO ذخیره خواهد شد .

بیشتر بخوانید: بازیابی مخاطبین حذف شده در تلگرام

مزیت دیگری که تلگرام دارد این است که شما هیچ گونه تبلیغاتی را در نسخه ی اصلی آن مشاهده نخواهید نمود . همچنین امنیت اکانت شما به قدری بالاست که به هیچ عنوان هک نخواهد شد. سعی کنید اطلاعات خود را در زمینه امکانات تلگرام افزایش دهید و کد Verify خود در اختیار شخص دیگری قرار ندهید. در غیر این صورت روشی برای هک کردن تلگرام وجود نخواهد داشت.

اما نرم افزار های جدیدی که امروزه شبیه ساز تلگرام هستند و با نام تلگرام ضد فیلتر شناخته شده اند ، از نظر امنیتی اکانت شما را تهدید می کنند . برای نمونه می توان به تلگرام طلایی یا طلگرام ، هاتگرام ، فانگرام ، الماسگرام ، تلگرام قرمز و … اشاره نمود.

مطالعه بیشتر: ساخت ربات تلگرام | آموزش تلگرام

یکی از قابلیت های جدید و به روز تلگرام اصلی لایو لوکیشن می باشد که می توانید به صورت کاملا زنده در محدودیت زمانی که در نظر دارید ، موقعیت شما برای شخص مورد نظر ارسال شود. این گونه امکانات را نمی توانید در نرم افزار های شبیه ساز تلگرام پیدا کنید.

تلگرام ضد فیلتر - تصویر صفحه

معایب تلگرام ضد فیلتر

همان طور که گفته شد ، تلگرام امنیت بسیار بالایی دارد اما نرم افزار های شبیه سازی که امروزه به عنوان تلگرام ضد فیلتر وجود دارند ، امنیت سرور تلگرام را زیر سوال برده است . حتما برای کاربرانی که از این نرم افزار های استفاده می کنند ، پیش آمده که برخی اطلاعات موجود در اکانت آن ها پاک شده و توانایی دسترسی به آن ها ندارند . این یکی از مهم ترین مشکلاتی است که تلگرام های ضد فیلتر می تواند برای شما ایجاد نماید.

همچنین زمانی که شما عزیزان از این برنامه ها استفاده می کنید ، باید نگران هک شدن اکانت خود باشید. امنیت این برنامه ها به قدری پایین است که هکر ها می توانند به راحتی وارد اکانت شخصی شما بشوند. در نتیجه اطلاعات شخصی شما در خطر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: استفاده از پروکسی در تلگرام | آموزش تلگرام

توجه داشته باشید که حریم خصوصی افراد در تلگرام اهمیت زیادی داشته و به هیچ عنوان هیچ شخص ثالثی نمی تواند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد مگر این که خودتان این اجازه را به شخص مورد نظر بدهید.

علاوه بر مسائل امنیتی این برنامه ها ، اضافه شدن خودکار به انواع کانال های تبلیغاتی و یا باز شدن ناگهانی این تبلیغات در عملکرد صحیح شما در  شبکه اجتماعی تلگرام خلل ایجاد می کند . تنها مزیتی که این شبیه ساز ها دارد ، این است که از نظر ظاهری با وجود تب ها ، فونت های مختلف و … نسبت به تلگرام برتری خواهد داشت . اما مسئله ای که اهمیت بیشتری را نسبت به ظاهر زیبا و کاربردی نرم افراز های شبیه ساز تلگرام دارد ، امنیت بالای آن می باشد.

در برنامه ی تلگرام اصلی می توانید تا ۲۰۰۰۰۰ هزار نفر را به چت گروهی خود اضافه نمایید اما نرم افزار های شبیه ساز این قابلیت ها را نخواهند داشت.

پیشنهاد برتر رایانه برای استفاده از تلگرام اصلی

همچنین که در مطلب تلگرام ضد فیلتر گفته شد ، بهتر است از نسخه اصلی نرم افزار تلگرام استفاده کنید و برای اینکار نیاز به یک وی پی ان دارید ، وی پی ان های زیادی می توانند شما را جهت استفاده از این نرم افزار یاری نمایند اما بدلیل مشکل داشتن برخی از سرور های این VPN ها قطعی بسیار زیادی را می بایست تحمل کنید.

بیشتر بخوانید:  قطع شدن اینترنت مرورگر ها بعد از اتصال به  VPN | برتر رایانه

پیشنهاد برتر رایانه این است که از سرور های پروکسی و وی پی ان های اشتراکی برای اتصال به تلگرام استفاده کنید تا اطلاعات شخصی شما در امان بماند.

” ممنون که تا پایان مطالعه این مطلب صبوری کردید “