رفع مشکل عدم دریافت آپدیت ویندوز ۱۱

fix-problem-not-receiving-update-windows-11-pic-5

معمولا در مواقعی که باگ ها و مشکلات ویندوز برای کاربر آزار دهنده می شود توصیه می گردد که ویندوز آپدیت شود. در واقع بروز رسانی ویندوز علاوه بر اینکه باعث از بین رفتن باگ ها و مشکلات می شود ، منجر به افزوده شدن امکانات دیگری نیز خواهد شد. می دانید که آپدیت ویندوز از طریق خود کامپیوتر و لپ تاپ امکان پذیر است و نیازی به نصب برنامه یا نرم افزار خاصی نیست. البته گاهی اوقات این فرایند دچار اختلال می شود و نمی توان آپدیت را دریافت کرد. این مشکل می تواند دلایل و علل زیادی داشته باشد که خوشبختانه روش های متعددی برای حل آن وجود دارد. در این مطلب از برتر رایانه با آموزش رفع مشکل عدم دریافت آپدیت ویندوز ۱۱ همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش روش های حذف آپدیت ویندوز ۱۱

ساده ترین راهکار ها برای رفع مشکل عدم دریافت آپدیت ویندوز ۱۱

عدم برخورداری از حداقل سیستم مورد نیاز: یکی از عمده ترین دلایل عدم دریافت آپدیت ویندوز ۱۱ مناسب نبودن ویژگی های سیستم و عدم برخورداری از حداقل سیستم مورد نیاز می باشد. سعی کنید در صورت برخورد به این مشکل ابتدا این موضوع را بررسی کنید.

VPN: روشن یا خاموش بودن VPN می تواند یکی از علل نیامدن آپدیت ویندوز ۱۱ باشد. در برخی موارد باید وی پی ان را خاموش کنید و در صورتی که روشن است باید آن را غیر فعال نمایید. سپس آپدیت ویندوز را مجددا مورد بررسی قرار دهید.

ادامه دادن آپدیت: آپدیت ویندوز می تواند به هر دلیلی متوقف شده باشد یا اینکه خود شما سهوا یا عمدا آن را متوقف کرده باشید. به منظور رفع مشکل عدم دریافت آپدیت ویندوز ۱۱ دکمه ‌های Windows + I را به طور همزمان روی کیبورد فشار دهید تا قسمت تنظیمات باز شود. سپس روی Update & Security بزنید و بعد از باز شدن صفحه جدید از سمت چپ صفحه روی Windows Update کلیک کنید. بعد از انجام این مراحل اگر دکمه Resume Updates را در سمت راست مشاهده کردید روی آن بزنید.

سایر روش های برای رفع مشکل عدم دریافت آپدیت ویندوز ۱۱

با انجام این کار سیستم به طور خودکار اسکن را آغاز می کند و در صورت وجود آپدیت آن را دریافت می‌ کند. همچنین هنگامی که آپدیت شدن فعال شد اگر Upgrade برای ویندوز ۱۱ وجود داشته باشد ، در بخش Windows Update  مشاهده خواهد شد و می‌ توانید آن را دانلود و نصب نمایید.

ری استارت کردن: یکی دیگر از روش های حل این مشکل نیز ری استارت کردن سیستم است. این کار را می توانید از طریق منوی استارت و انتخاب کردن بخش Restart یا دکمه های Alt + F4 انجام دهید. در ادامه با بررسی سایر روش ها برای حل این مشکل همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش روش های حل مشکل آپدیت ویندوز ۱۱

سایر روش های برای رفع مشکل عدم دریافت آپدیت ویندوز ۱۱

کمک گرفتن از عیب یاب: به منظور رفع مشکل عدم دریافت آپدیت ویندوز ۱۱ با استفاده از این روش کافیست دکمه های Windows + I را فشار دهید و وارد دسته بندی Update & Security شوید. سپس روی Troubleshoot بزنید و از سمت راست گزینه Additional troubleshooters را انتخاب نمایید.

بهترین روش ها برای رفع مشکل عدم دریافت آپدیت ویندوز 11

در مرحله بعد روی Windows Update کلیک کنید و روی Run troubleshooter بزنید.

آموزش کامل رفع مشکل عدم دریافت آپدیت ویندوز ۱۱

با انجام این کار عیب یاب ویندوز اسکن را آغاز می‌ کند تا مشکلات احتمالی را بیابد و آن ها را برطرف نماید. بعد از این که این فرایند پایان یافت و مشکلات کوچک برطرف شد دوباره آپدیت ویندوز ۱۱ را بررسی کنید.

حذف برنامه های متناقض با سیستم عامل: در برخی موارد نصب بعضی برنامه ها نیز باعث به وجود آمدن این مشکلات می‌ شود. در چنین مواقعی باید این برنامه را حذف یا غیر فعال نمایید. در صورتی که بعد از نصب برنامه خاصی متوجه این مشکل شدید آن را حذف کنید. به این منظور دکمه Win+R را فشار دهید و در صفحه باز شده دستور appwiz.cpl را وارد فیلد نمایید و Enter  را بزنید. با انجام این کار بخش Programs and Features باز می شود که باید برنامه مورد نظر را در فهرست بیابید و بعد از کلیک روی آن ، دکمه Uninstall که در بالای صفحه قرار دارد را بزنید.

ساده ترین راهکار ها برای رفع مشکل عدم دریافت آپدیت ویندوز ۱۱

البته لازم به ذکر است که برای بعضی از اپلیکیشن ها می توانید به جای حذف کامل آن را متوقف نمایید که البته این کار برای هر نرم‌ افزاری متفاوت است و عمدتاً باید از طریق تنظیمات برنامه این کار را انجام دهید.

آنبلاک کردن آپدیت: این احتمال نیز وجود دارد که آپدیت ویندوز را بلاک کرده باشید. برای بررسی این مورد وارد منوی تنظیمات شوید و روی Windows Update بزنید. سپس اگر بخش Pause Updates فعال بود آن را خاموش نمایید.

بیشتر بخوانید: روش های رفع مشکل آپدیت ناقص ویندوز ۱۰