فعال کردن افکت اینستاگرام

enable-instagram-effects-pic-1

اینستاگرام  از محبوب‌ترین شبکه ‌های اجتماعی است که برای اشتراک گذاری عکس و ویدیو طراحی شده است. این شبکه اجتماعی دارای امکانات جذابی برای ادیت عکس می ‌باشد که از آن ها می‌توان به افکت های متنوع اینستاگرام اشاره کرد. در واقع اینستاگرام در ابتدا به علت افکت های خود مشهور شد و میان کاربران در سر تا سر دنیا مورد استفاده قرار گرفت. بسیاری از کاربرانی که به تازگی در این برنامه صفحه ایجاد کرده‌اند ممکن است با نحوه فعال کردن افکت اینستاگرام آشنا نباشند. فیلتر و افکت هایی که در اینستاگرام وجود دارد کمک می کند تا عکس ها را به شیوه دلخواه ویرایش و ادیت کرد. با وجود این افکت ها احتیاجی به یادگیری نرم افزار هایی مانند فتوشاپ وجود ندارد و می‌توان در زمان کوتاه تغییرات دلخواه را ایجاد کرد. امروز با آموزش کاملی در این رابطه همراه شما هستیم. شما می‌توانید در ادامه این مطلب این آموزش جذاب را دنبال کنید.

نحوه سرچ نمودن افکت اینستاگرام

سرچ نمودن افکت ها و انتخاب افکت مناسب در افزایش جذابیت عکس و ویدیو بسیار اهمیت دارد به همین دلیل در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت:

مرحله ۱: برای سرچ نمودن افکت اینستاگرام ، ابتدا برنامه اینستاگرام را باز کنید و روی عکس خود در کادر استوری ها ضربه بزنید یا صفحه را از چپ به سمت راست بکشید.

مرحله ۲: در قسمت پایین می توانید افکت های متنوعی که در اینستاگرام وجود دارد را ببینید.

مرحله ۳: برای یافتن افکت های جدید آیکون ذره بین شکل را پیدا کنید که به نام Browse Effects می باشد. روی آن تپ نمایید.

افکت اینستاگرام - عکس دو

مرحله ۴: شما می توانید به جای یافتن Browse Effects روی نام هر کدام از افکت های دلخواه نیز ضربه بزنید.

افکت اینستاگرام - عکس سه

افکت اینستاگرام - عکس چهار

مرحله ۵: با ضربه روی Effects Gallery می توانید افکت های برتر را مشاهده کنید. در صورتی که به بالای این صفحه نگاهی بیندازید با نام هایی رو به رو خواهید شد که می توانید با کلیک روی آن ها در دسته دیگری سرچ را انجام دهید.

افکت اینستاگرام - عکس پنج

مرحله ۶: برای نمایش این افکت ها روی آن ها ضربه بزنید و برای این که بفهمید چگونه می توان با آن ها کار کرد روی گزینه Try It تپ کنید.

افکت اینستاگرام - عکس شش

مرحله ۷: برخی از این افکت ها دارای نسخه های متنوعی می باشند که برای بررسی آن ها باید روی آن تپ کنید و در صورتی که دایره هایی در بالای دکمه شاتر دیدید یعنی می توان آن ها را به میزان بیشتری اختصاصی نمود.

مرحله ۸: برای عکس گرفتن با این افکت ها می توانید روی دکمه شاتر تپ کنید و برای گرفتن ویدیو دست خود را روی دکمه نگه دارید.

مرحله ۹: برای اضافه کردن فیلم یا عکس گرفته شده به استوری خود می توانید در مرحله بعد روی گزینه Your Story ضربه بزنید و برای ارسال استوری به دایرکت دوستان خود گزینه Send To را انتخاب نمایید.

افکت اینستاگرام - عکس هفت

بیشتر بخوانید: قابلیت Reels به اینستاگرام اضافه شد

سیو کردن و پیدا نمودن افکت اینستاگرام

سیو افکت های اینستاگرام

در صورتی که از افکتی خوشتان آمد و علاقه مند شدید تا به میزان بیشتری از آن استفاده کنید می توانید آن را ذخیره کنید و هر زمان که احتیاج بود از آن استفاده نمایید.

مرحله ۱: برای ذخیره نمودن افکت اینستاگرام روی نام آن تپ کنید.

افکت اینستاگرام - عکس هشت

مرحله ۲: گزینه Save Effect را انتخاب نمایید.

افکت اینستاگرام - عکس نه

مرحله ۳: افکت هایی که توسط شما ذخیره شده در سمت چپ دکمه شاتر به نمایش در می آید.

مرحله ۴: در صورتی که تمایل به حذف افکتی داشتید می توانید روی آن ضربه بزنید و گزینه Saved را انتخابی کنید.

افکت اینستاگرام - عکس ده

مرحله ۵: به این ترتیب در کوتاه ترین زمان افکت انتخاب شده حذف خواهد شد.

پیدا کردن جدید ترین افکت های اینستاگرام

اینستاگرام هر روزه افکت های جذابی را به این برنامه اضافه می کند. بسیاری از کاربران علاقه مندند تا به سرعت این افکت ها را کشف کنند و مورد استفاده قرار دهند. برای یافتن این افکت ها بهتر است تا به سراغ صفحه سازندگان آن ها بروید.

مرحله ۱: ابتدا هشتگ های Effects و AR- را جستجو کنید. در صورتی که یکی از خالقان افکت ها را یافتید روی تب Smiley ضربه بزنید.

افکت اینستاگرام - عکس یازده

مرحله ۲: با این وجود لیستی از افکت هایی که توسط آن فرد ساخته شده نمایش داده خواهد شد.

مرحله ۳: مانند بخش قبل برای نمایش افکت روی آیکون آن ضربه بزنید و برای نمایش آن در استوری روی گزینه Try It تپ کنید.

مرحله ۴: در اینستاگرام می توان در هنگام تماشای استوری دیگران افکت های آنان را ذخیره کرد. برای این کار روی نام آن افکت در زیر آی دی شخص مورد نظر تپ کنید.

مرحله ۵: اطلاعات مربوط به افکت مورد نظر باز می شود. روی گزینه Try It ضربه بزنید.

بیشتر بخوانید: باز نشدن اینستاگرام با اینترنت اپراتور های مختلف

افکت های اینستاگرام در لایو

در لایو نیز می توان از افکت های اینستاگرام استفاده کرد و جلوه زیبایی به لایو بخشید. تنها کافی است تا مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: ابتدا اینستاگرام را باز کنید و روی آیکون دوربین بالای صفحه ضربه بزنید

مرحله ۲: گزینه لایو را انتخاب کنید و وارد آن شوید.

مرحله ۳: در هنگامی که لایو شما برگذار می شود می توانید از قسمت پایین افکت مورد نظر خود را انتخاب کنید و یا آن را تغییر دهید. امیدواریم با استفاده از این مقاله توانسته باشید تغییرات مورد نظر را در عکس و ویدیو های خود اعمال کنید. از همراهی شما سپاس گزاریم و ساعات خوشی را برایتان آرزومندیم.

بیشتر بخوانید: جدید ترین روش ها برای آن بلاک کردن فرد در اینستاگرام | آموزش اینستاگرام