تأثیرات هوش مصنوعی بر مشاغل در آینده

effects-of-artificial-intelligence-on-jobs-in-the-future-pic1

با پیشرفت علم و هوش مصنوعی، برخی از انسان ها ممکن است شغل خود را در خطر ببینند. هوش مصنوعی روز به روز در حال بهبود است و هر از چند گاهی کارهایی انجام می دهند که همه را شگفت زده می کند. هوش مصنوعی علاوه بر این می تواند تأثیر ضعیفی بر آینده برخی مشاغل داشته باشد. در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم در مورد اثرات هوش مصنوعی بر مشاغل در زمینه های مختلف آموزش، معماری، پزشکی، ورزش، دیجیتال مارکتینگ و … صحبت کنیم، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

مقاله پیشنهادی : راهکار های جستجوی حرفه ای در گوگل

معرفی مشاغل مهم و تأثیرات هوش مصنوعی بر آن ها

از جمله مشاغلی که در حال از بین رفتن هستند مشاغل رسانه ای مانند (تبلیغات، تولید مواد محتوا، نویسندگی فنی، روزنامه نگاری) هستند. در واقع، هر چیزی که شامل تولید محتوا می باشد تحت تأثیر قرار می گیرد. زیرا هوش مصنوعی می تواند به خوبی آمارهای مبتنی بر متن را بخواند، بنویسد و درک کند.

به عنوان مثال، دستگاهی مانند ChatGPT می تواند ده ها مقاله اختصاصی تولید کند. البته، باید فردی وجود داشته باشد که بتواند اصطلاحات اساسی را انجام دهد.با توجه به این نکته ضروری است که این تجهیزات نمی توانند به طور قطعی جایگزین این مشاغل شوند، زیرا برای درک آنچه مشتری یا شرکت می خواهد، به قضاوت انسانی نیاز است.

علاوه بر این، هوش مصنوعی در در تجزیه و تحلیل داده ها و پیش بینی نتایج مناسب است. بنابراین می توان بیان کرد که تأثیر هوش مصنوعی در آینده چنین مشاغلی نیز مشهود است. تحلیلگران داده ها را جمع آوری می کنند. سپس گرایش ها را کشف می‌کنند و از داده‌های به دست آمده برای برنامه‌ ریزی کمپین‌ هایی برای ایجاد تبلیغات فوق‌ العاده استفاده می‌ کنند هوش مصنوعی علاوه بر این می تواند این کارها را انجام دهد.

در آینده نزدیک، ما علاوه بر این، تأثیر هوش مصنوعی را در تجارت پولی یا کسب و کار مالی خواهیم دید. در این مشاغل، مقادیر قابل توجهی از آمار عددی باید دستکاری شود. هوش مصنوعی نیز می تواند این کار را انجام دهد.

هوش مصنوعی می‌تواند از روندها در بازار آگاه شود، تصمیم بگیرد که سرمایه‌گذاری‌ ها در چه مکان‌هایی بالاتر و بدتر عمل می‌کنند، همه آن را به اشتراک بگذارند، و سپس از طیف وسیعی از انواع مختلف داده ها برای پیش‌ بینی ترکیب بودجه بالاتر استفاده کنند.

یکی دیگر از کارهایی که هوش مصنوعی را در معرض خطر قرار می دهد، تجار است. بسیاری از انسان ها با کمک بسته هایی مانند اکسل به مدل سازی می پردازند که هوش مصنوعی می تواند سریعتر این کار را انجام دهد.

تأثیر هوش مصنوعی در مشاغل فنی، حسابداری و بخش پشتیبانی و خدمات مشتریان

بسیاری نیز ممکن است تصور کنند که حسابداری دیگر در معرض خطر نیست. در حالی که اینطور نیست و هوش مصنوعی می تواند از تجزیه و تحلیلی که افراد در این زمینه استفاده می کنند اطلاعات را تحلیل و ارزیابی کند.

حتی در حال حاضر، بسیاری از مشاغل از ربات ها برای پاسخ به مشتریان استفاده می کنند. کم کم، چت بات ها در شرکت ها استفاده می شوند و تا سال ۲۰۲۷، حدود ۲۵ درصد از گروه ها از این ابزار استفاده خواهند کرد.

تجهیزات استعدادهای مصنوعی به سرعت جای خالی این مشاغل را پر می کند. مشاغل فنی مانند توسعه دهندگان برنامه های نرم افزاری، توسعه دهندگان اینترنت، برنامه نویسان لپ تاپ، کدنویس ها و دانشمندان آمار به طور قابل توجهی مستعد فناوری های هوش مصنوعی هستند که در آینده جایگزین بسیاری از مشاغل آنها خواهد شد. در واقع، علوم کاربردی برتر مانند ChatGPT می‌ توانند کد را سریع‌ تر از انسان‌ ها تولید کنند، به این معنی که کار می‌ تواند با کارمندان کمتری به پایان برسد.

تأثیر هوش مصنوعی در کسب و کار مدیریت رسانه های اجتماعی و بازاریابی تلفنی

همچنین تأثیر هوش مصنوعی را در مدیریت رسانه های اجتماعی خواهیم دید. به عنوان مثال، الگوریتم‌ های هوش مصنوعی می‌ توانند به زمان‌بندی پست‌ها، ایجاد و بهینه‌سازی محتوا، تجزیه و تحلیل داده‌ها و معیارها و نظارت بر تعامل مشتری در پلتفرم‌ ها کمک کنند. این به سازندگان محتوا کمک می کند در زمان صرفه جویی کرده و بدون تلاش زیاد ثبات را به ارمغان بیاورند. ابزارهای هوش مصنوعی عملکرد کمپین های رسانه های اجتماعی را ردیابی می کنند و تصمیمات مبتنی بر داده را برای بهبود تأثیر آنها اعمال می کنند.

هوش مصنوعی می‌تواند با خودکار کردن وظایف خاص، مانند برقراری تماس و ارسال اسکریپت‌های از پیش نوشته شده، جایگزین مشاغل بازاریابی تلفنی شود. نرم افزار هوش مصنوعی را می توان برای گفتگو با مشتریان و جمع آوری اطلاعات برنامه ریزی کرد. توجه به این نکته حائز اهمیت است که هوش مصنوعی هنوز آنقدر پیشرفت نکرده است که به طور کامل جایگزین بازاریاب های تلفنی انسانی شود. هوش مصنوعی نمی تواند مشکلات سفارشی و حل مسئله و هوش هیجانی پیچیده را به درستی درک کند. چنین مسائلی نیاز به تعامل انسانی دارد.