ایجاد توییت صوتی در توییتر

create-tweet-audio-on-twitter-org-pic

توییتر یکی از محبوب ترین پیام رسان ها در جهان می باشد . همان گونه که اطلاع دارید توییتر برای توییت کردن متن طراحی شده است و شما می توانید نظرات ، عقاید و تفکرات خود را در این شبکه اجتماعی با دیگران در میان بگذارید . این قابلیت باعث شده تا بسیاری از افراد به این شبکه اجتماعی علاقه مند شوند و در آن اکانت ایجاد نمایند . مدتی است که قابلیتی به توییتر اضافه شده که در نظر کاربران بسیار خوشایند می باشد . این قابلیت توییت صوتی است ، که در این مطلب قصد داریم به بررسی این قابلیت بپردازیم ، لطفاً ما را همراهی نمایید.

بیشتر بخوانید : آموزش حذف اکانت توییتر

همه چیز درباره ی توییت صوتی

توییت صوتی یکی از عجیب ترین قابلیت های است که به شبکه اجتماعی توییتر اضافه شده است . شما با استفاده از این قابلیت می توانید صدای خود را ضبط کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید . البته توجه نمایید که این ویژگی فعلاً تنها برای آیفون عرضه شده است و اندرویدی ها نمی توانند از این قابلیت استفاده نمایند . این قابلیت در تلگرام ، واتساپ و اینستاگرام موضوع طبیعی بوده و کاربران بسیار از آن استفاده می کنند ، اما ارسال صدای ضبط شده در توییتر بسیار جذاب می باشد . چرا که در گذشته کاربران تنها می توانستند برای یکدیگر متن ارسال نمایند و خبری از پیام صوتی نبود ، به همین علت این قابلیت کاربران را شوکه و هیجان زده کرده است . حالا افراد می توانند صدای خود را ضبط کنند و آن را توییت نمایند . البته توجه کنید که محدودیتی در ضبط صدا وجود دارد و شما تنها می توانید ۱۴۰ ثانیه وویس بگیرید و به همراه یک متن ۱۴۰ کاراکتری توییت کنید . در صورتی که علاقه ‌مند به شنیدن توییت ‌های صوتی دیگر کاربران هستید با استفاده از #توییت_صوتی در این اپلیکیشن توییت های دیگران را بشنوید .

هم چنین بخوانید : نحوه باز کردن اکانت توییتری قفل شده

ایجاد توییت صوتی در توییتر - تصویر سه

قابلیت توییت صوتی در آیفون

همانطور که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم این قابلیت تنها برای گوشی های آیفون عرضه شده است و کاربران گوشی های اندرویدی باید مدتی را منتظر آپدیت جدید اپلیکیشن توییتر برای دسترسی به این قابلیت  بمانند . در صورتی که از گوشی آیفون استفاده می کنید با آپدیت توییتر به این قابلیت دست پیدا خواهید کرد به این طریق که وارد اپ استور (App Store) شوید و اپلیکیشن توییتر (Twitter) را پیدا کنید و بر روی عبارت آپدیت (Update) کلیک نمایید و  از قابلیت توییت صوتی لذت ببرید.

نحوه ضبط توییت صوتی

ضبط توییت صوتی بسیار ساده است است و دقیقا مانند ارسال توییت متنی می باشد . به این ترتیب که بعد از ورود به توییتر در سمت چپ اپلیکیشن ، آیکونی نمایش داده می شود که برای ضبط صدا می باشد ، روی این آیکون کلیک کنید و با وارد شدن به صفحه ضبط دکمه مربوطه را بفشارید و به مدت ۱۴۰ ثانیه صدای دلخواه خود را ضبط کنید .

سپس روی دکمه Done کلیک نمایید.

شما می توانید همراه این پیام صوتی متن نیز ارسال نمایید . یک ویژگی منحصر به فرد که با استفاده از این قابلیت به توییتر شما اضافه می شود پلیر است . به این صورت که شما می توانید توییت های صوتی دیگران را پلی کرده و همزمان در دیگر صفحات توییتر بچرخید . همچنین می ‌توانید روی دکمه Pause کلیک کرده و در فرصت دیگری به توییتر ضبط شده گوش دهید .

بیشتر بدانید : دانلود فیلم و ویدئو از توییتر در کامپیوتر و گوشی

ایجاد توییت صوتی در توییتر - تصویر دو

محبوبیت بیشتر توییتر به وسیله توییت صوتی

توییتر با اضافه کردن قابلیت توییت صوتی ، نقطه اشتراکاتی را با دیگر شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام و اینستاگرام ایجاد کرده است و به نظر می رسد قصد رقابت بیشتری با دیگر شبکه های اجتماعی دارد . این قابلیت تنها در چند روزی که عرضه شده آن هم با محدودیت خود در گوشی های اندرویدی، در بین کاربران ایرانی و خارجی بسیار محبوب شده و توییت های صوتی بسیاری توسط کاربران به اشتراک گذاشته شده است. می توان گفت این قابلیت باعث افزایش کاربران این شبکه اجتماعی خواهد شد و باید دید در آینده باعث پیشی گرفتن این شبکه اجتماعی از اینستاگرام ، تلگرام و همچنین واتساپ خواهد شد یا خیر !

اما بدون این قابلیت نیز توییتر با ویژگی منحصر به فرد خود که اظهار نظر درباره اتفاقات روز دنیا می باشد ، در بین تمامی اقشار جامعه به خصوص سیاستمداران بسیار حائز اهمیت است و به همین دلیل کانال هایی نیز در دیگر شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام برای به اشتراک گذاشتن توییت های افراد ایجاد شده است . باید منتظر ماند تا ببینیم این شبکه اجتماعی به چه قابلیت های جدیدی مجهز خواهد شد و آیا می تواند از دیگر شبکه های اجتماعی پیشی بگیرد یا خیر؟

ایجاد توییت صوتی در توییتر - تصویر یک