آموزش کامل عوض کردن تصویر پس زمینه در فتوشاپ

complete-tutorial-on-changing-the-background-image-in-photoshop-org-pic

یکی از برنامه های موجود برای ادیت کردن حرفه ای عکس برنامه فتوشاپ می باشد که کاربران فراوانی را در سراسر جهان دارد. این برنامه دارای قابلیت های فراوانی برای ادیت کردن انواع عکس می باشد و یکی از نرم افزار های مهم و کاربردی در زمینه عکاسی محسوب می شود. یکی از این قابلیت ها عوض کردن تصویر پس زمینه می باشد که به وسیله برنامه قدرتمند فتوشاپ می توانید عکس مورد نظر خود را به منظور بک گراند یک تصویر تنظیم نمایید. در ادامه این مطلب از برتر رایانه به آموزش کامل عوض کردن تصویر پس زمینه در فتوشاپ خواهیم پرداخت، تا پایان با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : مهمترین شیوه های رفع مشکل بسته شدن فتوشاپ

بخش اول از نحوه عوض کردن تصویر پس زمینه در فتوشاپ

به منظور عوض کردن تصویر پس زمینه در فتوشاپ ابتدا برنامه را در سیستم خود باز کنید. پس از آن به مسیر File > Open بروید و تصویر مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

زمانی که تصویر برای شما نمایان شد به مسیر File > Place Embedded بروید. پس از آن تصویر پس زمینه خود را انتخاب کرده و بر روی گزینه Place بزنید. در ادامه باید از بخش Layers لایه جدید را زیر لایه اصلی بگذارید. به منظور این کار می توانید با کشیدن لایه آن را جا به جا نمایید.

گاهی لازم است برای این کار بر روی آیکون قفل لایه اصلی کلیک کنید تا بتوانید این کار را انجام دهید.

در مرحله بعدی لازم است که سوژه مد نظر خود را انتخاب نمایید.

به منظور انتخاب سوژه مورد نظر خود راه های مختلفی وجود دارد که این راه را بر اساس نوع عکس انتخاب نمایید. چنانچه سوژه مدنظر شما دارای تصویر واضح می باشد کافی است که از ابزار انتخاب خودکار بهره ببرید. همچنین برای این کار می‌توانید از ترکیب ابزارهای Quick Selection و Magic Wand و lasso بهره ببرید.

کته حائز اهمیت در این بخش این می باشد که شما باید تصویر پس زمینه خود را بر اساس ویژگی های سوژه انتخاب نمایید تا نتیجه کار شما دارای کیفیتی مناسب باشد. بر روی گزینه Select ضربه بزنید.

پس از آن گزینه  Select Subject را انتخاب نمایید. با این کار برنامه فتوشاپ به صورت اتوماتیک سوژه را انتخاب خواهد کرد. اگرچه با ترکیب ابزارهای  Quick Selection و Magic Wand نیز می توانید سوژه را خودتان انتخاب نمایید.

 

با استفاده از ابزار Lasso می توانید سوژه انتخاب شده خود را مرتب کنید. لازم به ذکر است که گاهی اوقات برنامه فتوشاپ قسمت هایی را اشتباها انتخاب میکند که شما کاربران محترم می توانید با این ابزار آن ها را حذف یا بخش‌ هایی را اضافه کنید.

به منظور استفاده از این ابزار شما عزیزان میتوانید با نگه داشتن دکمه shift بخش هایی را اضافه و با نگه داشتن دکمه Alt بخش هایی را حذف نمایید.

در مرحله بعدی بر روی Select and Mask… کلیک کرده تا سوژه شما برش داده شود.

مقاله پیشنهادی : روش های ذخیره تصاویر برای وب در فتوشاپ

بخش دوم عوض کردن تصویر پس زمینه در فتوشاپ

حالا به منظور مرتب کردن سوژه با استفاده از ابزار Brush و lasso می توانید این کار را انجام دهید. توجه کنید که باید دکمه selection Add to انتخاب شده باشد. به منظور حذف یک قسمت بر روی نشان منفی کلیک کنید. برای تغییر لبه های تصویر به صورت طبیعی عکس خود را زوم نمایید.

چنانچه لبه بخش هایی که انتخاب کردید غیر طبیعی به نظر می رسد از قسمت Global Refinements میزان Smoothness و Contrast را تغییر داده تا به صورت طبیعی تر نمایش داده شود. به منظور تماشای بهتر لبه تصویر Opacity را بر روی ۱۰۰ قرار دهید.

با استفاده از گزینه  Refine Edges می توانید قسمت های سخت را درست کنید. چنانچه سوژه شما در تصویر دارای مو می باشد بر روی Refine Hair کلیک کنید تا این قسمت به درستی انتخاب شود. یا از براش به منظور اضافه کردن قسمت های گوناگون به سوژه برش داده شده استفاده نمایید. در ادامه از بخش Output Settings بر روی منو کلیک نمایید و پس از آن بر روی Layer Mask  و ok ضربه بزنید.

برای عوض کردن تصویر پس زمینه در فتوشاپ با دوبار کلیک متعدد بر روی ماسک می توانید قسمت های انتخاب شده را عوض کنید. حالا با Drag کردن مکان قرارگیری سوژه را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که سوژه را با توجه به تصویر پس زمینه جا به جا نمایید تا طبیعی تر جلوه کند.

لایه ماسک را غیر فعال نمایید. به منظور این کار دکمه Shift را نگه داشته و بر روی آن کلیک نمایید. با این کار بک گراند اصلی ظاهر خواهد شد.

با بهره‌ گیری از خط کش موجود در بالای صفحه می توانید قسمتی از بک گراند را مشخص نمایید. این کار به منظور قرارگیری سوژه در بهترین موقعیت انجام خواهد شد. با استفاده از ابزار Move بک گراند جدید را در محل خود قرار دهید یا سایز آن را عوض کنید. به منظور ادیت راحت تر درصد opacity را که در بخش بالای صفحه وجود دارد پایین بیاورید.

 

شیوه تغییر عکس پس زمینه در فتوشاپ قسمت سوم

همچنین با استفاده از Content Aware Fill نیز می ‌توانید زمانی که لبه تصویر را درست کردید بک گراندی برای آن درست کنید. اگر تصویر پس زمینه شما حالت Transparent یا بسیار شفاف نیست انجام این کار ضروری نمی باشد.

به منظور پر کردن قسمت شفاف بر روی لایه تصویر زمینه کلیک نمایید و Rasterize Layer را انتخاب کنید. سپس ابزار Rectangular Marquee را انتخاب کرده و قسمت هایی را برگزینید که شفاف هستند.

همچنین مقدار کمی از تصویر زمینه خود را نیز انتخاب کنید. در انتها مسیر Edit> Content-Aware Fill را انتخاب کرده و بر روی گزینه OK کلیک کنید. در ادامه به منظور طبیعی تر به نظر رسیدن تصویر بر روی تمرکز عکس کار کنید.

به این منظور که اگر سوژه شما جلو است تمرکز کار باید بر روی آن باشد و بک گراند کمی حالت تار داشته باشد. برای این کار بر روی لایه پس زمینه کلیک کنید. بعد از آن به مسیر Filter > Blur Gallery > Tilt Shift بروید. همچنین از Gaussian blur نیز می توانید استفاده کنید.

سپس با جا به جا کردن دایره می ‌توانید انتخاب کنید که کجا مشخص باشد و تمرکز تصویر روی چه چیزی باشد. هر چیزی که بالای خط قرار بگیرد از فوکوس خارج می شوند.

بخش چهارم نحوه عوض کردن بک گراند در فتوشاپ

میزان تار بودن تصویر را می توانید با حرکت دادن نوار Blur مشخص نمایید. در انتها روی کلمه OK کلیک کنید. الان بهتر است که نور دو عکس را تنظیم نمایید. لازم به ذکر است که تمامی این تغییرات و تنظیمات وابسته به سلیقه شما و پس زمینه انتخابی باید صورت گیرد.

بر روی گزینه Adjustments و بعد از آن بر روی Exposure ضربه بزنید. سپس  Ctrl + I را به صورت همزمان فشار دهید. الان می توانید تنظیمات را با توجه به عکس خود تنظیم کنید. به منظور مچ شدن زمینه ها بهترین کار تنظیم رنگ دو تصویر می باشد.

به منظور صورت گرفتن این کار به صورت خودکار بر روی لایه پس زمینه کلیک کنید. سپس روی Image > Adjustments > Match Colors کلیک کرده تا عکس با بک گراند در یک رده قرار گیرند. برای  Source سوژه را انتخاب نمایید.

به وسیله   Neutralize و Color Intensity نیز می توانید تنظیمات بیشتری را اعمال کنید. در انتها بر روی دکمه  OK ضربه بزنید. لازم به ذکر است که می ‌توانید رنگ را به صورت دستی و با توجه به سلیقه خود تغییر دهید به منظور این کار Adjustments و بعد Levels را تنظیم کنید.

با انتخاب گزینه Clipping mask می توانید مطمئن شوید که تغییرات بر روی سوژه شما انجام میشود. سپس کانال های رنگی را تنظیم کنید.

 

سپس بر روی Adjustments> Color Lookup> 3DLUT کلیک کنید تا تنظیمات بیشتر دیگر نیز اعمال شود و تصویر شما بهتر به نظر برسند.

در مرحله آخر بر روی  File و Save as ضربه بزنید و عکس خود را سیو کنید.